:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Szpital może być dokapitalizowany przez gminy lub spółkę

samorząd, Szpital może dokapitalizowany przez gminy spółkę - zdjęcie, fotografia

W czasie wczorajszej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego radni debatowali m.in. na temat przyszłości szpitala. Po ożywionej dyskusji, ostatecznie radni przy 9 głosach za i 6 wstrzymujących się, wyrazili zgodę na podniesienie kapitału zakładowego spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie Sp. z o.o. poprzez wniesienie nowego kapitału przez potencjalnego nowego wspólnika.

Dzięki tej decyzji starosta, w czasie zgromadzenia wspólników, będzie mógł wyrazić zgodę na wniesienie nowych udziałów do szpitala przez gminy powiatu zambrowskiego lub inne podmioty publiczne i prywatne z terenu całej Polski. Wejście do spółki szpitalnej nowego udziałowca jest sposobem na podwyższenie kapitału zakładowego szpitala, co w obecnej sytuacji finansowej wydaje się koniecznością. Dzięki wniesieniu nowych udziałów przez nowego/nowych wspólników szpital mógłby otrzymać zastrzyk finansowy, który pozwoliłby na wykonanie gruntownego remontu i doposażenia.

- Nasz szpital potrzebuje gruntownej przemiany, która jest nieunikniona jeżeli chcemy, by dalej funkcjonował, zarabiał na siebie, był konkurencyjny wobec innych szpitali i zgodny z normami narzuconymi przez Unię Europejską – mówił w czasie sesji radny Zbigniew Jach wywodzący się z klubu Razem.

W czasie głosowania nad przyjęciem uchwały w takiej formie, jaka została zaproponowana po pracach komisji zagłosowało 9 radnych, a 6 wstrzymało się od głosu (3 z klubu Razem, 2 z LPR i jeden z PIS).

Starosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, zapewniał, że z dystansem podchodzi do ofert prywatyzacji szpitala składanych przez spółki. Rykaczewski mówił, że żadnych pochopnych kroków nie będzie podejmował.

Polecamy:
:: Prywatyzacja szpitala - temat powracający jak bumerang
:: Szpital stanie się spółką samorządową z mniejszościowym udziałem Miasta

Szpital może być dokapitalizowany przez gminy lub spółkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org