:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]

świąteczne, Szopki bożonarodzeniowe zambrowskich parafiach [foto+video] - zdjęcie, fotografia

Święta Rodzina, pastuszkowie, Trzej Królowie, zwierzęta. Tacy niezwykli świadkowie stoją przy figurkach Nowonarodzonego Jezusa w zambrowskich świątyniach.

Tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowywane są w kościołach kompozycje przestrzenne nawiązujące do stajenki, w której urodził się Jezus. Portal zambrow.org już od kilku lat prezentuje szopki, jakie znajdują się w trzech zambrowskich parafiach. Również i w tym roku odwiedziliśmy z aparatem oraz kamerą każdy z kościołów.

Szopka w najstarszej zambrowskiej świątyni – kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej zlokalizowana jest w lewej nawie, a jej hasło przewodnie to: „Nie było miejsca…”. W tym roku autorzy kompozycji chcieli przypomnieć, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze, aby nie zagubić wartości we współczesnym świecie. Piękny dom z ogrodem i kabriolet zdecydowanie kontrastują z ubogą stajenką, w której narodził się Jezus.

W kościele pw. Ducha Świętego szopka umiejscowiona jest w głębi lewej nawy, dzięki czemu odwiedzający mogą niejako „wejść” w atmosferę świąt, poczuć klimat narodzin Jezusa, odcinając się od codziennych trosk. Głównymi pomysłodawcami byli ks. proboszcz Jarosław Olszewski oraz Marcin Szczepański. Oprócz Świętej Rodziny w kompozycji można zobaczyć mędrców, pastuszków i zwierzęta.

„Niech nie gaśnie płomień wiary” – to hasło przewodnie szopki w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. W stajence usłanej sianem znajdziemy figury zwierząt, pasterzy, wędrowców oraz oczywiście Świętej Rodziny, a do miejsca narodzin Jezusa zmierzają Trzej Królowie. Uwagę przykuwa usytuowany w centralnej części kompozycji ogień – „palący się” płomień wiary.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz video szopek ze wszystkich trzech parafii w Zambrowie.Polecamy:
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Świąteczna wieczerza w zambrowskiej bursie
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami
:: Wigilijne spotkanie w Pęchratce Polskiej
:: II Zambrowskie Spotkanie Wigilijne [foto+video]

Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org