:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C lekkie zachmurzenie

Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]

świąteczne, Szopki bożonarodzeniowe zambrowskich parafiach [foto+video] - zdjęcie, fotografia

Święta Rodzina, pastuszkowie, Trzej Królowie, zwierzęta. Tacy niezwykli świadkowie stoją przy figurkach Nowonarodzonego Jezusa w zambrowskich świątyniach.

Tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowywane są w kościołach kompozycje przestrzenne nawiązujące do stajenki, w której urodził się Jezus. Portal zambrow.org już od kilku lat prezentuje szopki, jakie znajdują się w trzech zambrowskich parafiach. Również i w tym roku odwiedziliśmy z aparatem oraz kamerą każdy z kościołów.

Szopka w najstarszej zambrowskiej świątyni – kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej zlokalizowana jest w lewej nawie, a jej hasło przewodnie to: „Słowo przyszło na świat”. Nawiązując do tego motta w szopce znalazła się duża księga Pisma Świętego. Oprócz tego, poza figurkami Świętej Rodziny, mędrców oraz pastuszków, w szopce znalazł się element, mający na celu przyciągnięcie najmłodszych parafian. Jest nim świecący samochodzik, który po specjalnym torze między strumykiem i figurkami zwierząt. Sama konstrukcja szopki wykonana została z drewna i wewnątrz została wyłożona sianem.

W kościele pw. Ducha Świętego szopka umiejscowiona jest w głębi lewej nawy, dzięki czemu odwiedzający mogą niejako „wejść” w atmosferę świąt, poczuć klimat narodzin Jezusa, odcinając się od codziennych trosk. Głównymi pomysłodawcami byli ks. proboszcz Jarosław Olszewski z przyjaciółmi oraz Marcin Szczepański. W tym roku nowością są duże, około 1,5-metrowe figury, które proboszcz zakupił głównie z myślą o dzieciach. Oprócz Świętej Rodziny w kompozycji można zobaczyć mędrców, pastuszków i zwierzęta.

W kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie szopka zlokalizowana została tradycyjnie w lewej nawie, tuż obok ołtarza. W szopce, usłanej sianem, znajdziemy figury zwierząt, pasterzy, wędrowców oraz oczywiście Świętej Rodziny. Z zachodu do miejsca narodzin Jezusa zmierzają Trzej Królowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz video szopek ze wszystkich trzech parafii w Zambrowie.Polecamy:
:: Jasełka w wykonaniu wychowanków MP3
:: Uroczysta wieczerza wigilijna w Domu Dziecka [foto]
:: Bożonarodzeniowa sztuka w Rutkach [foto]
:: Świątecznie w „Akademii Malucha” [foto]
:: Strażacki „opłatek” w Zambrowie [foto]
:: Wigilijne spotkanie w OSP Rutki [foto]
:: Caritas zaprasza na Wigilię
:: Uwaga! Mikołaje na ulicach Zambrowa!
:: Mikołajki w Zambrowie [foto+video]
:: Świąteczna iluminacja w Zambrowie [foto+video]
:: Spotkanie opłatkowe w OSP w Zbrzeźnicy
:: „Rekordowe” mikołajki przedszkolaków [foto]
:: Święty Mikołaj zawitał do „Biedronek” [foto]
:: Warsztaty bożonarodzeniowe w MP6

Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org