:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 8°C
powietrze Dobre
Rada Gminy Szumowo radni, Szkoła Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/02/2019 13:27

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz piąty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto 7 uchwał, w tym również decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej.

                  

 

V sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku, na wniosek wójta, do porządku dzisiejszej sesji zostały dodane dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Drugi projekt stanowił wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie. Spotkało się to z aprobatą wszystkich radnych.

 

Następnie głos zabrał prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Sp. z o.o. Bogusław Dębski. Przedstawił on obecną sytuację finansową oraz problemy, z jakimi boryka się placówka. Mówił o dostępności do lekarzy specjalistów, usług realizowanych przez szpital oraz o jego bieżących potrzebach. Zaapelował do radnych o uwzględnienie w budżecie Gminy wsparcia finansowego placówki.

 

W kolejnym punkcie Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przetargu na budowę drogi Srebrna - Ostrożne i postępach w procesie gazyfikacji gminy. Ponadto poinformował o powołaniu nieetatowego zastępcy wójta. Stanowisko to przypadło sekretarz Gminy Hannie Szabłowskiej.

 

- „Od 1 lutego Gmina ma zastępcę wójta. Jest to spowodowane sprawami organizacyjnymi. Miałem dużo uwag, że nie wszystkie decyzje może podejmować sekretarz czy nawet pełniący obowiązki. Są wnioski unijne, których nie może podpisać nikt inny tylko wójt lub zastępca. Są również takie sprawy, których nie braliśmy od uwagę, że po 30 dniach choroby wójta wchodzi komisarz, jeśli nie ma zastępcy.” - mówił podczas sesji wójt Jarosław Cukierman.

 

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad były wnioski i zapytania radnych. Na piśmie wpłynęły dwie interpelacje radnej Eweliny Mieczkowskiej dotyczące utworzenia komunikacji autobusowej na trasie Szumowo-Ostrów Mazowiecka oraz kosztu utrzymania stołówki przez organ prowadzący. Do przewodniczącej rady trafiło również zapytanie o wydatki, jakie zostały poniesione na realizację zadań inwestycyjnych w latach 2015-2018 pod nazwą „Urządzenie terenów rekreacyjnych w Szumowie”. Odpowiedzi zostaną przekazane radnej na piśmie w późniejszym terminie.

 

Następnie Sekretarz Gminy Szumowo Hanna Szabłowska przedstawiła informacje na temat tegorocznych wyborów na sołtysów i rad sołeckich oraz realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w 2018 roku, m.in. z NexXTeaM Zambrów, Sporteam, Warsztatem Terapii Zajęciowej czy Towarzystwem Przyjaźni Ziemi Szumowskiej. Ponadto odczytała sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. 

 

Pierwsza zatwierdzona dzisiaj przez radnych uchwała dotyczyła gminnego programu wspierania rodziny w gminie Szumowo na lata 2019-2021. Mocą następnej uchwały drodze prowadzącej do Radwan, po uprzednich konsultacjach z mieszkańcami, nadano nazwę Sosnowa. Trzecia jednogłośnie podjęta uchwała, wprowadzająca nowy projekt statutów sołectw, została przyjęta w związku ze zmianą ustawy o samorządzie gminnym. Natomiast podczas głosowania nad uchwałą w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki 1 radny wstrzymał się od głosu, 14 było „za”.

 

Kolejna uchwała dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

- „Likwidacja szkoły jest ciosem dla wsi, dla mieszkańców, ale te decyzje wynikały przede wszystkim z demografii.  Tam w wieku szkolnym jest 31 osób, a z tego już 10 chodzi do szkoły w Srebrnej. (…) Przyszedł moment nie do końca przez nas zależny, ale musimy utworzyć obwody szkolne. Jeśli pozostawimy obwód szkolny w Pęchratce, musi pozostać szkoła I-VIII i nie możemy dowozić wtedy dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej sytuacji demograficznej, najlepszym rozwiązaniem, stąd moja prośba, mój wniosek, o przekształcenie szkoły w filię szkoły w Srebrnej, przy jednej dyrekcji, z pozostawieniem tam zespołu wychowania przedszkolnego i szkoły I-III, która organizacyjnie będzie podlegała pod panią dyrektor w Srebrnej. Wówczas będziemy mogli dowozić dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej naprawdę dramatycznej sytuacji, to jest najlepsze rozwiązanie.” - tłumaczył wójt Cukierman.

Po żywej dyskusji uchwała została przyjęta przy 9 głosach za, 4 - przeciw i 2 wstrzymujących się.

 

Jednomyślnością wykazali się radni przy ostatnich dwóch uchwałach. Pierwsza z nich dotyczyła planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Druga zaś dotyczyła wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, który zarzucił, że w uchwale z 28 września 2018 roku w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy została wskazana z nazwy spółka dostarczającą do gospodarstw wodę oraz dopuszczono możliwość poboru opłat przez PGK za wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej. Według Gminy podanie nazwy spółki dostarczającej wodę wynikało z tego, że na terenie gminy nie ma innego tego typu przedsiębiorstwa. Natomiast opłaty, choć do tej pory nie funkcjonowały, zostały uchwalone w celu zwrotu kosztów odbioru przyłącza przez pracowników PGK w przypadku realizacji instalacji przez innego wykonawcę. Na zarzuty te Gmina wniesie odpowiedź do Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

 

W ostatnim punkcie przewidzianym w porządku dzisiejszych obrad, czyli wolnych wnioskach i sprawach różnych, wójt podjął temat dofinansowania budowy drogi powiatowej w Paproci Dużej kwotą 760 tys. zł, co rodziłoby konieczność kredytowania Gminy. Komisja finansów, która zebrała się w przerwie obrad, nie podjęła jednak decyzji w tej sprawie, tłumacząc się zbyt krótkim czasem na podjęcie tak poważnej decyzji. Ponadto mówiono m.in. o luźno biegających psach oraz stanie dróg żwirowych i ich wyrównywaniu.

 

Zachęcamy do obejrzenie retransmisji z dzisiejszych obrad.

Reklama

Szkoła w Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-25 17:13:44

    Pechtatka.... skąd ta nazwa?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 06:44:59

    Czuje że pytanie zbyt trudne.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Usługi remontowe

Witam prowadzę firmę remontową ,posiadam wieloletnie doświadczenie przy wykończeniach wnetrz .Profesjonalnie wykonam wszelkie prace związane z..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"