:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, Szkoła Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/02/2019 13:27

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz piąty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto 7 uchwał, w tym również decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej.

                  

 

V sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku, na wniosek wójta, do porządku dzisiejszej sesji zostały dodane dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Drugi projekt stanowił wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie. Spotkało się to z aprobatą wszystkich radnych.

 

Następnie głos zabrał prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Sp. z o.o. Bogusław Dębski. Przedstawił on obecną sytuację finansową oraz problemy, z jakimi boryka się placówka. Mówił o dostępności do lekarzy specjalistów, usług realizowanych przez szpital oraz o jego bieżących potrzebach. Zaapelował do radnych o uwzględnienie w budżecie Gminy wsparcia finansowego placówki.

 

W kolejnym punkcie Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przetargu na budowę drogi Srebrna - Ostrożne i postępach w procesie gazyfikacji gminy. Ponadto poinformował o powołaniu nieetatowego zastępcy wójta. Stanowisko to przypadło sekretarz Gminy Hannie Szabłowskiej.

 

- „Od 1 lutego Gmina ma zastępcę wójta. Jest to spowodowane sprawami organizacyjnymi. Miałem dużo uwag, że nie wszystkie decyzje może podejmować sekretarz czy nawet pełniący obowiązki. Są wnioski unijne, których nie może podpisać nikt inny tylko wójt lub zastępca. Są również takie sprawy, których nie braliśmy od uwagę, że po 30 dniach choroby wójta wchodzi komisarz, jeśli nie ma zastępcy.” - mówił podczas sesji wójt Jarosław Cukierman.

 

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad były wnioski i zapytania radnych. Na piśmie wpłynęły dwie interpelacje radnej Eweliny Mieczkowskiej dotyczące utworzenia komunikacji autobusowej na trasie Szumowo-Ostrów Mazowiecka oraz kosztu utrzymania stołówki przez organ prowadzący. Do przewodniczącej rady trafiło również zapytanie o wydatki, jakie zostały poniesione na realizację zadań inwestycyjnych w latach 2015-2018 pod nazwą „Urządzenie terenów rekreacyjnych w Szumowie”. Odpowiedzi zostaną przekazane radnej na piśmie w późniejszym terminie.

 

Następnie Sekretarz Gminy Szumowo Hanna Szabłowska przedstawiła informacje na temat tegorocznych wyborów na sołtysów i rad sołeckich oraz realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w 2018 roku, m.in. z NexXTeaM Zambrów, Sporteam, Warsztatem Terapii Zajęciowej czy Towarzystwem Przyjaźni Ziemi Szumowskiej. Ponadto odczytała sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. 

 

Pierwsza zatwierdzona dzisiaj przez radnych uchwała dotyczyła gminnego programu wspierania rodziny w gminie Szumowo na lata 2019-2021. Mocą następnej uchwały drodze prowadzącej do Radwan, po uprzednich konsultacjach z mieszkańcami, nadano nazwę Sosnowa. Trzecia jednogłośnie podjęta uchwała, wprowadzająca nowy projekt statutów sołectw, została przyjęta w związku ze zmianą ustawy o samorządzie gminnym. Natomiast podczas głosowania nad uchwałą w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki 1 radny wstrzymał się od głosu, 14 było „za”.

 

Kolejna uchwała dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

- „Likwidacja szkoły jest ciosem dla wsi, dla mieszkańców, ale te decyzje wynikały przede wszystkim z demografii.  Tam w wieku szkolnym jest 31 osób, a z tego już 10 chodzi do szkoły w Srebrnej. (…) Przyszedł moment nie do końca przez nas zależny, ale musimy utworzyć obwody szkolne. Jeśli pozostawimy obwód szkolny w Pęchratce, musi pozostać szkoła I-VIII i nie możemy dowozić wtedy dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej sytuacji demograficznej, najlepszym rozwiązaniem, stąd moja prośba, mój wniosek, o przekształcenie szkoły w filię szkoły w Srebrnej, przy jednej dyrekcji, z pozostawieniem tam zespołu wychowania przedszkolnego i szkoły I-III, która organizacyjnie będzie podlegała pod panią dyrektor w Srebrnej. Wówczas będziemy mogli dowozić dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej naprawdę dramatycznej sytuacji, to jest najlepsze rozwiązanie.” - tłumaczył wójt Cukierman.

Po żywej dyskusji uchwała została przyjęta przy 9 głosach za, 4 - przeciw i 2 wstrzymujących się.

 

Jednomyślnością wykazali się radni przy ostatnich dwóch uchwałach. Pierwsza z nich dotyczyła planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Druga zaś dotyczyła wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, który zarzucił, że w uchwale z 28 września 2018 roku w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy została wskazana z nazwy spółka dostarczającą do gospodarstw wodę oraz dopuszczono możliwość poboru opłat przez PGK za wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej. Według Gminy podanie nazwy spółki dostarczającej wodę wynikało z tego, że na terenie gminy nie ma innego tego typu przedsiębiorstwa. Natomiast opłaty, choć do tej pory nie funkcjonowały, zostały uchwalone w celu zwrotu kosztów odbioru przyłącza przez pracowników PGK w przypadku realizacji instalacji przez innego wykonawcę. Na zarzuty te Gmina wniesie odpowiedź do Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

 

W ostatnim punkcie przewidzianym w porządku dzisiejszych obrad, czyli wolnych wnioskach i sprawach różnych, wójt podjął temat dofinansowania budowy drogi powiatowej w Paproci Dużej kwotą 760 tys. zł, co rodziłoby konieczność kredytowania Gminy. Komisja finansów, która zebrała się w przerwie obrad, nie podjęła jednak decyzji w tej sprawie, tłumacząc się zbyt krótkim czasem na podjęcie tak poważnej decyzji. Ponadto mówiono m.in. o luźno biegających psach oraz stanie dróg żwirowych i ich wyrównywaniu.

 

Zachęcamy do obejrzenie retransmisji z dzisiejszych obrad.

Reklama

Szkoła w Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-25 17:13:44

    Pechtatka.... skąd ta nazwa?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 06:44:59

    Czuje że pytanie zbyt trudne.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Rowery zachodnich renomowanych

Zapraszamy w KAŻDĄ NIEDZIELĘ na KIERMASZ ROWEROWY od 10.30 - 13.00 Do zaoferowania Markowe rowery Holenderskie i Niemieckie. Rowery sprawdzone w..


Zobacz ogłoszenie

Meble na wymiar. Kuchnie,

Murawski Furniture z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zajmującą się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju mebli na wymiar tj..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

CB RADIO montaż, strojenie,

Sprzedaż, montaż, naprawa i strojenie CB radia i anten. Sklep Planet ul. Białostocka 22d , Zambrów tel. 604419967


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy magazyniera i

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera, jak również pracowników na inne stanowiska. Wymagane wykształcenie minimum..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek.

! Hej popatrz - niby dlaczego nie miałabyś zarobić sobie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

profesjonalne tworzenie stron

Stworzę stronę WWW dla Twojej firmy, strony w pełni responsywne, optymalizacja pod SEO. Bezpłatna wycena. Szybka realizacja oraz w pełni..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ! DEKODER 4K ZA

DRODZY KLIENCI❗️❗️❗️ W SALONIE NC+ PREMIUM W GALERII BEM CZEKA NA WAS NAJNOWSZY DEKODER 4K ZA JEDYNE 1ZŁ MIES❗️❗️ TAKIEJ PROMOCJI NIE MOŻESZ..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Zabudowana działka przemysłowa

Sprzedam działkę przemysłową, zabudowaną, nr ewidenc. 1903/1 i 1903/2 o łączne powierzchni 1,0055ha, położoną na terenach produkcyjno-usługowych..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Agregat uprawowo siewny

Przedmiotem sprzedaży jest nowy Agregat uprawowo-siewny 2,7m marki AGRO-LIFT. Agregat uprawowo-siewny bez hydropaku Wyposażenie standardowe: 1...


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesny apartament w

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

holowanie aut usługi

HOLOWANIE AUT ORAZ MASZYN ROLNICZYCH 7 DNI W TYGODNIU


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pomoc przy pracach

Witam, poszukuję osoby na kilka dni do pomocy przy pracach przydomowych w gospodarstwie.


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Główna księgowa lub główny

Poszukujemy osoby na stanowisko: Główna/-y księgowa/-y Miejsce pracy: Zambrów, Firma Zorza, ul. Mazowiecka 57C OPIS STANOWISKA: prawidłowość i..


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodów

Mechanik samochodów ciężarowych Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: • Bieżąca naprawa własnych samochodów ciężarowych • konserwacja części..


Zobacz ogłoszenie

Altanka

Altana nowa ośmiokątna o przekątnej 3,20 m. Altanka wykonana jest w całości z drewna sosnowego. Stabilna solidna konstrukcja, słupy nośne o..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ!

TYLKO W SALONIE NC+ W GALERII BEM PAKIET 155 KANAŁÓW (DODATKOWO HBO ZA DARMO) ZA 36,66 ZŁ MIESIĘCZNIE! UMOWA TYLKO NA 18 MIESIĘCY PRZYJDŹ I ZAPYTAJ..


Zobacz ogłoszenie

praca dla murarzy

Poszukujemy murarzy i pomocników murarzy z własną działalnością. Stawka godzinowa dla murarza 23€, pomocnika 18€. Praca w Antwerpii. Zapewniamy..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię kucharza do

Zatrudnię kucharza do restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy, szkolenia). Prosimy..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Budynek 452m2, działka 604m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: NOWA NIŻSZA CENA!!!!! Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcyjny

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Zadania: • Praca na super nowoczesnej hali produkcyjnej, • Prace..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka bez sprawdzania

Pożyczka dla każdego bez BIK. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny cel mamy dla Ciebie ofertę. - Nie pytamy o cel, - Pieniądze na..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc operatora

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Pomoc operatora Zadania: ‒ obsługa maszyn produkcyjnych, -..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"