:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, Szkoła Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
25/02/2019 13:27

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz piąty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto 7 uchwał, w tym również decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej.

                  

 

V sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku, na wniosek wójta, do porządku dzisiejszej sesji zostały dodane dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Drugi projekt stanowił wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie. Spotkało się to z aprobatą wszystkich radnych.

 

Następnie głos zabrał prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Sp. z o.o. Bogusław Dębski. Przedstawił on obecną sytuację finansową oraz problemy, z jakimi boryka się placówka. Mówił o dostępności do lekarzy specjalistów, usług realizowanych przez szpital oraz o jego bieżących potrzebach. Zaapelował do radnych o uwzględnienie w budżecie Gminy wsparcia finansowego placówki.

 

W kolejnym punkcie Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przetargu na budowę drogi Srebrna - Ostrożne i postępach w procesie gazyfikacji gminy. Ponadto poinformował o powołaniu nieetatowego zastępcy wójta. Stanowisko to przypadło sekretarz Gminy Hannie Szabłowskiej.

 

- „Od 1 lutego Gmina ma zastępcę wójta. Jest to spowodowane sprawami organizacyjnymi. Miałem dużo uwag, że nie wszystkie decyzje może podejmować sekretarz czy nawet pełniący obowiązki. Są wnioski unijne, których nie może podpisać nikt inny tylko wójt lub zastępca. Są również takie sprawy, których nie braliśmy od uwagę, że po 30 dniach choroby wójta wchodzi komisarz, jeśli nie ma zastępcy.” - mówił podczas sesji wójt Jarosław Cukierman.

 

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad były wnioski i zapytania radnych. Na piśmie wpłynęły dwie interpelacje radnej Eweliny Mieczkowskiej dotyczące utworzenia komunikacji autobusowej na trasie Szumowo-Ostrów Mazowiecka oraz kosztu utrzymania stołówki przez organ prowadzący. Do przewodniczącej rady trafiło również zapytanie o wydatki, jakie zostały poniesione na realizację zadań inwestycyjnych w latach 2015-2018 pod nazwą „Urządzenie terenów rekreacyjnych w Szumowie”. Odpowiedzi zostaną przekazane radnej na piśmie w późniejszym terminie.

 

Następnie Sekretarz Gminy Szumowo Hanna Szabłowska przedstawiła informacje na temat tegorocznych wyborów na sołtysów i rad sołeckich oraz realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w 2018 roku, m.in. z NexXTeaM Zambrów, Sporteam, Warsztatem Terapii Zajęciowej czy Towarzystwem Przyjaźni Ziemi Szumowskiej. Ponadto odczytała sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. 

 

Pierwsza zatwierdzona dzisiaj przez radnych uchwała dotyczyła gminnego programu wspierania rodziny w gminie Szumowo na lata 2019-2021. Mocą następnej uchwały drodze prowadzącej do Radwan, po uprzednich konsultacjach z mieszkańcami, nadano nazwę Sosnowa. Trzecia jednogłośnie podjęta uchwała, wprowadzająca nowy projekt statutów sołectw, została przyjęta w związku ze zmianą ustawy o samorządzie gminnym. Natomiast podczas głosowania nad uchwałą w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki 1 radny wstrzymał się od głosu, 14 było „za”.

 

Kolejna uchwała dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

- „Likwidacja szkoły jest ciosem dla wsi, dla mieszkańców, ale te decyzje wynikały przede wszystkim z demografii.  Tam w wieku szkolnym jest 31 osób, a z tego już 10 chodzi do szkoły w Srebrnej. (…) Przyszedł moment nie do końca przez nas zależny, ale musimy utworzyć obwody szkolne. Jeśli pozostawimy obwód szkolny w Pęchratce, musi pozostać szkoła I-VIII i nie możemy dowozić wtedy dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej sytuacji demograficznej, najlepszym rozwiązaniem, stąd moja prośba, mój wniosek, o przekształcenie szkoły w filię szkoły w Srebrnej, przy jednej dyrekcji, z pozostawieniem tam zespołu wychowania przedszkolnego i szkoły I-III, która organizacyjnie będzie podlegała pod panią dyrektor w Srebrnej. Wówczas będziemy mogli dowozić dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej naprawdę dramatycznej sytuacji, to jest najlepsze rozwiązanie.” - tłumaczył wójt Cukierman.

Po żywej dyskusji uchwała została przyjęta przy 9 głosach za, 4 - przeciw i 2 wstrzymujących się.

 

Jednomyślnością wykazali się radni przy ostatnich dwóch uchwałach. Pierwsza z nich dotyczyła planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Druga zaś dotyczyła wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, który zarzucił, że w uchwale z 28 września 2018 roku w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy została wskazana z nazwy spółka dostarczającą do gospodarstw wodę oraz dopuszczono możliwość poboru opłat przez PGK za wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej. Według Gminy podanie nazwy spółki dostarczającej wodę wynikało z tego, że na terenie gminy nie ma innego tego typu przedsiębiorstwa. Natomiast opłaty, choć do tej pory nie funkcjonowały, zostały uchwalone w celu zwrotu kosztów odbioru przyłącza przez pracowników PGK w przypadku realizacji instalacji przez innego wykonawcę. Na zarzuty te Gmina wniesie odpowiedź do Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

 

W ostatnim punkcie przewidzianym w porządku dzisiejszych obrad, czyli wolnych wnioskach i sprawach różnych, wójt podjął temat dofinansowania budowy drogi powiatowej w Paproci Dużej kwotą 760 tys. zł, co rodziłoby konieczność kredytowania Gminy. Komisja finansów, która zebrała się w przerwie obrad, nie podjęła jednak decyzji w tej sprawie, tłumacząc się zbyt krótkim czasem na podjęcie tak poważnej decyzji. Ponadto mówiono m.in. o luźno biegających psach oraz stanie dróg żwirowych i ich wyrównywaniu.

 

Zachęcamy do obejrzenie retransmisji z dzisiejszych obrad.

Reklama

Szkoła w Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-25 17:13:44

    Pechtatka.... skąd ta nazwa?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 06:44:59

    Czuje że pytanie zbyt trudne.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest wymagane..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Rowerów Zachodnich ,

W SPRZEDAŻY POSIADAMY ROWERY ZACHODNICH MAREK . ROWERY SA UŻYWANE, PO PRZEGLĄDZIE 100% SPRAWNE. rowery takich marek jak : -gazelle, -kalkhoff,..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny sponsoring.

! Poszukiwana jest zadbana 15-40 -latka, która chciałaby mieć okazję w tajemnicy, łatwo, miło i przyjemnie dorobić sobie własne Pieniądze, bez..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w Placówce

Doradca Klienta w Placówce Getin Noble Bank w Łomży Sieć franczyzowa Getin Banku zajmuje ważne miejsce w strategii Getin Noble Banku. Dzięki..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

poszukuję opiekunki/niani do

Szukam dziewczyny/kobiety do opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem. Odpowiedzialnej, sumiennej z odpowiednim podejściem do dzieci. Osoby, które chciałby..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"