:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 6°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Szumowo radni, Szkoła Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/02/2019 13:27

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz piąty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto 7 uchwał, w tym również decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej.

                  

 

V sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku, na wniosek wójta, do porządku dzisiejszej sesji zostały dodane dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Drugi projekt stanowił wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie. Spotkało się to z aprobatą wszystkich radnych.

 

Następnie głos zabrał prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Sp. z o.o. Bogusław Dębski. Przedstawił on obecną sytuację finansową oraz problemy, z jakimi boryka się placówka. Mówił o dostępności do lekarzy specjalistów, usług realizowanych przez szpital oraz o jego bieżących potrzebach. Zaapelował do radnych o uwzględnienie w budżecie Gminy wsparcia finansowego placówki.

 

W kolejnym punkcie Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przetargu na budowę drogi Srebrna - Ostrożne i postępach w procesie gazyfikacji gminy. Ponadto poinformował o powołaniu nieetatowego zastępcy wójta. Stanowisko to przypadło sekretarz Gminy Hannie Szabłowskiej.

 

- „Od 1 lutego Gmina ma zastępcę wójta. Jest to spowodowane sprawami organizacyjnymi. Miałem dużo uwag, że nie wszystkie decyzje może podejmować sekretarz czy nawet pełniący obowiązki. Są wnioski unijne, których nie może podpisać nikt inny tylko wójt lub zastępca. Są również takie sprawy, których nie braliśmy od uwagę, że po 30 dniach choroby wójta wchodzi komisarz, jeśli nie ma zastępcy.” - mówił podczas sesji wójt Jarosław Cukierman.

 

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad były wnioski i zapytania radnych. Na piśmie wpłynęły dwie interpelacje radnej Eweliny Mieczkowskiej dotyczące utworzenia komunikacji autobusowej na trasie Szumowo-Ostrów Mazowiecka oraz kosztu utrzymania stołówki przez organ prowadzący. Do przewodniczącej rady trafiło również zapytanie o wydatki, jakie zostały poniesione na realizację zadań inwestycyjnych w latach 2015-2018 pod nazwą „Urządzenie terenów rekreacyjnych w Szumowie”. Odpowiedzi zostaną przekazane radnej na piśmie w późniejszym terminie.

 

Następnie Sekretarz Gminy Szumowo Hanna Szabłowska przedstawiła informacje na temat tegorocznych wyborów na sołtysów i rad sołeckich oraz realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w 2018 roku, m.in. z NexXTeaM Zambrów, Sporteam, Warsztatem Terapii Zajęciowej czy Towarzystwem Przyjaźni Ziemi Szumowskiej. Ponadto odczytała sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. 

 

Pierwsza zatwierdzona dzisiaj przez radnych uchwała dotyczyła gminnego programu wspierania rodziny w gminie Szumowo na lata 2019-2021. Mocą następnej uchwały drodze prowadzącej do Radwan, po uprzednich konsultacjach z mieszkańcami, nadano nazwę Sosnowa. Trzecia jednogłośnie podjęta uchwała, wprowadzająca nowy projekt statutów sołectw, została przyjęta w związku ze zmianą ustawy o samorządzie gminnym. Natomiast podczas głosowania nad uchwałą w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki 1 radny wstrzymał się od głosu, 14 było „za”.

 

Kolejna uchwała dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

- „Likwidacja szkoły jest ciosem dla wsi, dla mieszkańców, ale te decyzje wynikały przede wszystkim z demografii.  Tam w wieku szkolnym jest 31 osób, a z tego już 10 chodzi do szkoły w Srebrnej. (…) Przyszedł moment nie do końca przez nas zależny, ale musimy utworzyć obwody szkolne. Jeśli pozostawimy obwód szkolny w Pęchratce, musi pozostać szkoła I-VIII i nie możemy dowozić wtedy dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej sytuacji demograficznej, najlepszym rozwiązaniem, stąd moja prośba, mój wniosek, o przekształcenie szkoły w filię szkoły w Srebrnej, przy jednej dyrekcji, z pozostawieniem tam zespołu wychowania przedszkolnego i szkoły I-III, która organizacyjnie będzie podlegała pod panią dyrektor w Srebrnej. Wówczas będziemy mogli dowozić dzieci do Srebrnej. (…) Uważam, że w tej naprawdę dramatycznej sytuacji, to jest najlepsze rozwiązanie.” - tłumaczył wójt Cukierman.

Po żywej dyskusji uchwała została przyjęta przy 9 głosach za, 4 - przeciw i 2 wstrzymujących się.

 

Jednomyślnością wykazali się radni przy ostatnich dwóch uchwałach. Pierwsza z nich dotyczyła planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Szumowo jest organem prowadzącym. Druga zaś dotyczyła wniesienia odpowiedzi na skargę prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, który zarzucił, że w uchwale z 28 września 2018 roku w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy została wskazana z nazwy spółka dostarczającą do gospodarstw wodę oraz dopuszczono możliwość poboru opłat przez PGK za wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej. Według Gminy podanie nazwy spółki dostarczającej wodę wynikało z tego, że na terenie gminy nie ma innego tego typu przedsiębiorstwa. Natomiast opłaty, choć do tej pory nie funkcjonowały, zostały uchwalone w celu zwrotu kosztów odbioru przyłącza przez pracowników PGK w przypadku realizacji instalacji przez innego wykonawcę. Na zarzuty te Gmina wniesie odpowiedź do Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

 

W ostatnim punkcie przewidzianym w porządku dzisiejszych obrad, czyli wolnych wnioskach i sprawach różnych, wójt podjął temat dofinansowania budowy drogi powiatowej w Paproci Dużej kwotą 760 tys. zł, co rodziłoby konieczność kredytowania Gminy. Komisja finansów, która zebrała się w przerwie obrad, nie podjęła jednak decyzji w tej sprawie, tłumacząc się zbyt krótkim czasem na podjęcie tak poważnej decyzji. Ponadto mówiono m.in. o luźno biegających psach oraz stanie dróg żwirowych i ich wyrównywaniu.

 

Zachęcamy do obejrzenie retransmisji z dzisiejszych obrad.

Reklama

Szkoła w Pęchratce Polskiej zostanie przekształcona [retransmisja] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-25 17:13:44

    Pechtatka.... skąd ta nazwa?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 06:44:59

    Czuje że pytanie zbyt trudne.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Zatrudnię

Przyjmę osobę na stanowisko kierowcy. Wymagana kat. B Praca na terenie Polski Wolne weekendy


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


LAND STAL- AGREGATY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL JESTEŚMY JEDYNYM DYSTRYBUTOREM NA OKOLICĘ, LAND STAL OFERUJE: -AGREGATY UPRAWOWO..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Bramy wjazdowe idealnie dopasowane do ogrodzenia. Bramy przesuwne lub dwuskrzydłowe z naszej oferty to doskonałe rozwiązanie dla posesji prywatnych..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


SPRAWDŹ DATĘ BADANIA NA

Stacja Kontroli Opryskiwaczy Haprol, zaprasza na badanie kontrolne opryskiwacza polowego, przypominamy, że badania ważne są trzy lata. Badania..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"