:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Symboliczne groby Chrystusa w zambrowskich parafiach [foto]

Prezentujemy mini-galerię zdjęć z symbolicznymi grobami Jezusa w trzech zambrowskich świątyniach.

W kościołach przez całą sobotę i noc, aż do niedzielnej Rezurekcji trwa adoracja przy grobach Pana Jezusa. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z grobami Chrystusa w trzech zambrowskich kościołach. 

W najstarszej świątyni w Zambrowie pw. Trójcy Przenajświętszej grób znajduje się tradycyjnie w lewej nawie. Najważniejszym punktem jest monstrancja znajdująca się w konfesjonale. Symbolizuje to fakt, że zmartwychwstałego Jezusa spotykamy codziennie korzystając z sakramentu pokuty. Figura Chrystusa umieszczona jest w grocie wśród żółtych tulipanów. Grób otoczony jest wzrastającym zbożem oraz kwiatami. Warto dodać, że przy grocie znajduje się również akwarium z rybkami.

W kościele pw. Ducha Świętego grób znajduje się również z lewej strony ołtarza. W centrum grobu umieszczone są drewniane drzwi i krzyż. Pod nimi ułożona jest wśród kwiatów figura Chrystusa. Po lewej stronie grobu umiejscowiona jest monstrancja. Warto dodać, że przez całą sobotę wartę przy grobie pełnią strażacy. 

Symboliczny grób w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika umieszczono tradycyjnie w lewej nawie na prezbiterium. Figura Chrystusa spoczywa w grocie, na której stoi monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Figurę Pana Jezusa otaczają kwiaty.

Zapraszamy do obejrzenia mini-galerii zdjęć z symbolicznymi grobami Jezusa w trzech zambrowskich świątyniach. 

Polecamy:
:: Wielka Sobota - czas żałoby po ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa
:: Harmonogram święcenia pokarmów w zambrowskich parafiach
:: Dziś Wielki Piątek!
:: Dziś Wielki Czwartek!
:: Harmonogram Triduum Paschalnego w zambrowskich parafiach
:: Ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna
:: Rozważali Mękę Pańską [foto]
:: Zambrów pamięta o świętym Janie Pawle II [foto]
:: Harmonogram Rekolekcji Wielkopostnych w Zambrowie

Symboliczne groby Chrystusa w zambrowskich parafiach [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org