:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  30°C bezchmurnie

Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]

Autorka książek "Podróż w stronę czerwieni", "Miraże", "Próżna" oraz "Złudzenie, nerwice i sonaty" - Sylwia Zientek była bohaterką spotkania autorskiego organizowanego przez Dyskusyjny Klub Książki.

Spotkanie autorskie organizowane przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie odbyło się dzisiaj, 17 października w filii MBP przy alei Wojska Polskiego 25. Bohaterką tego wydarzenia była pisarka Sylwia Zientek.

Sylwia Zientek to autorka powieści obyczajowych i historycznych: „Podróż w stronę czerwieni”, „Miraże”, „Próżna”, „Złudzenia, nerwice i sonaty”. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów specjalizacyjnych w Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Prowadzi blog Fantasmagoria, gdzie zamieszcza szkice biograficzne ludzi z kręgów sztuki. Sylwia Zientek jest również wielbicielką podróży tropami artystów, których podziwia. Fascynuje ją też historia Warszawy, gdzie mieszka z mężem i trójką dzieci.

- „Z wykształcenia jestem prawnikiem, jednak już na studiach chciałam pisać powieści, ale praca zawodowa tak mnie pochłonęła, potem życie rodzinne i cały czas się zmagałam z ciężarem niespełnionego marzenia. Trzynaście lat pracowałam jako prawnik-manager i w końcu postanowiłam, że czas leci, młodsza nie będą i albo teraz albo nigdy. Rzuciłam się na głęboką wodę, w tamtym roku rzuciłam pracę i brnę w to pisanie. (…) W pisaniu książek często sięgałam do historii, która coraz bardziej mnie angażuje, rzeczywiście fascynuje i idę właśnie w tym kierunku.” - powiedziała nam Sylwia Zientek.

Warto dodać, że na dniach ukaże się oparta na faktach książka pt. „Kolonia Marusia” opowiadająca beletryzowaną historię rodziny, która cudem uratowała się z rzezi na Wołyniu. Sylwia Zientek zdradziła nam, skąd wziął się pomysł na napisanie tej książki.

- „Ja już o Wołyniu pisałam w swojej debiutanckiej książce w 2012 roku. To jest taka moja historia rodzinna, ponieważ moja mama urodziła się na Wołyniu i rzeczywiście rodzina mojej mamy, dziadek i babcia cudem uratowali się z tej rzezi. Jest to dla mnie bardzo bliskie. Przez całe życie słuchałam tych wszystkich opowieści o tym, jak to było. Większość rodziny mojej mamy została zamordowana, cały majątek został spalony. Próbowałam podejść do tego tematu w swojej pierwszej książce, ale chyba wtedy jeszcze nie pozwalał mi na to warsztat, a także nie posiadałam jeszcze takiej dużej wiedzy. Mimo to cały czas czytałam o Wołyniu i podeszłam do tego tematu jeszcze raz, bardziej wnikliwie i głębiej.” - zdradziła nam bohaterka spotkania.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Polecamy:
:: Miłośnicy książek spotkali się po wakacjach [foto]
:: Dom Kultury w Rutkach zaprasza na darmowe zajęcia z tańca i aerobiku
:: „Perły Klasyki” w parafii Trójcy Przenajświętszej [foto]
:: Gmina Zambrów ma już 25 lat! [foto]
:: Monodramy w wykonaniu młodych aktorów TMA [foto]
:: Wystawa podopiecznych Pracowni Tkaniny MOK [foto]
:: Poezja słowna i śpiewana zagościła w murach filii MBP [foto]
:: MOK ogłasza konkurs na najpiękniejszy bukiet „Dary Jesieni”
:: „Kolor Serca”
:: „Wojsko Polskie II RP w Garnizonie Zambrów”
:: Weź udział w konkursie fotograficznym - „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”
:: Festiwal Sacrum et Musica rozpoczęty. Zapraszamy na koncertySylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się