:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

Świętowali urodziny Walta Disneya [foto]

kino film teatr, Świętowali urodziny Walta Disneya [foto] - zdjęcie, fotografia

Krzyżówki, zagadki literackie, czytanie fragmentów bajek, kalambury. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek odbył się dzisiaj, 5 grudnia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Organizatorami tego święta była Miejska Bibliotek Publiczna w Zambrowie oraz Szkolny Klub Wolontariatu „Serce na dłoni” działający w Miejskim Gimnazjum Nr 1.

Spotkanie zorganizowane zostało dokładnie w dzień urodzin amerykańskiego producenta filmowego, reżysera – Waltera „Walta” Disneya. Urodzony w 1901 roku Disney znany jest z założenia największej na świecie korporacji mediowej The Walt Disney Company (Disney), zajmującej się produkcją filmów animowanych. Walt Disney otrzymał honorowe Oscary za stworzenie postaci bajkowych, tj. Myszki Miki, Kaczora Donalda czy psa Pluta, a także za filmy animowane „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Fantazja”.

- „Dzisiaj obchodzimy urodziny Walta Disneya, który jest ikoną kreskówek, bajek oraz filmów animowanych, a także twórcą kultowych postaci bajowych zakorzenionych w naszej świadomości bajkowej. W związku z tym, że dzisiaj są urodziny Disneya, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w naszej placówce, z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu Serce na dłoni, zorganizowaliśmy wspólną zabawę, na którą zaprosiliśmy dzieci ze swoimi rodzicami, dziadkami.” - powiedziała nam Jolanta Chrostowska-Sufa z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

W ramach urodzin Walta Disneya wolontariusze z „Serca na dłoni” przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się: krzyżówki, zagadki literackie, kalambury i inne ciekawe gry i zabawy. Ponadto odbyło się głośne czytanie fragmentów bajek oraz projekcje filmów animowanych.

Polecamy:
:: Wygraj bilet na mikołajkowy koncert FKWL
:: „Muzyka przy kawie” zainaugurowana [foto]
:: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny zakończony [foto]
:: Polska muzyka XX wieku rozbrzmiała w Centrum Kultury [foto]
:: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny rozpoczęty [foto]
:: Zambrowska Długa Fala rozstrzygnięta [foto]
:: VI Przegląd Pieśni Patriotycznych rozstrzygnięty! [foto]
:: Ewa Farna, Rafał Brzozowski i PlayBoys wystąpią w Zambrowie!
:: Sezon Kulturalny 2017/2018 MOK zainaugurowany [foto]
:: Warsztaty wyplatania z wikliny papierowej [foto]
:: „Jesienne inspiracje na skrzypce” w Cafe Muza [foto]
:: XVIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej za nami [foto]
:: Poznaj samego siebie: tajemnice imion. Cykl zajęć bibliotecznych
:: Patriotycznie w Centrum Kultury [foto]
:: Stare motocykle wjechały do RIH [foto]
:: „Niepodległa” w Regionalnej Izbie Historycznej [foto]
:: O niezwykłej podróży z Siemiatycz do Chin [foto]


Świętowali urodziny Walta Disneya [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org