:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 21°C
powietrze Dobre

Świętowali Dzień Godności [foto]

edukacja, Świętowali Dzień Godności [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 10/05/2017 00:00

Już po raz drugi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego przedsięwzięcia w ośrodku zorganizowano uroczysty apel, podczas którego rozstrzygnięto międzyszkolne konkursy, a młodzież uświetniła go występami artystycznymi. Był też blok rekreacyjno-sportowy.

Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu odbył się po raz drugi Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Współorganizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Zambrowie, a patronat nad imprezą objął Starosta Zambrowski Robert Rosiak. Do udziału w obchodach zaproszono podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szumowa.

Impreza rozpoczęła się apelem, na który przybyło wielu zaproszonych gości, w tym m.in. przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli. Podczas akademii uczniowie SOSW, uczestnicy WTZ z Szumowa oraz podopieczni ŚDS zaprezentowali swoje zdolności artystyczne.

Uroczystość była także okazją do podsumowania konkursu plastycznego ph. „Każdy jest wyjątkowy”, zorganizowanego przez nauczycieli ośrodka. Przystąpiło do niego aż 108 osób z 17 placówek z Zambrowa i powiatu zambrowskiego. Laureaci wraz z opiekunami odebrali nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna i dorośli.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
przedszkola:
:: I miejsce – Klara Andryszczyk – Gminne Przedszkole w Szumowie (opiekun: Marta Przychodzeń)
:: II miejsce – Aleksandra Gabryś – Miejskie Przedszkole Nr 4 w Zambrowie (opiekunki: Anna Bączyk i Małgorzata Wacławska)
:: III miejsce – Kornelia Kamianowska – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Starym Zakrzewie (opiekun: Bożena Truchel)
:: Wyróżnienie – Weronika Warno - Miejskie Przedszkole Nr 1 w Zambrowie (opiekunki: Krystyna Kulesza i Krystyna Ferenc)

szkoły podstawowe:
:: I miejsce – Łukasz Ołdakowski – Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych (opiekun: Dorota Milewska)
:: II miejsce ex-aequo:
- Anna Wiśniewska - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie (opiekun: Lila Sławecka)
- Wiktoria Bańkowska - Szkoła Podstawowa w Osowcu (opiekun: Dorota Bielińska)
:: III miejsce – Katarzyna Łada - Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie (opiekun: Bożena Truchel)
:: Wyróżnienia:
- Maja Arasim - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zambrowie (opiekun: Grażyna Szelągowska)
- Szymon Kuczewski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zambrowie (opiekun: Bożena Kalinowska)

gimnazja:
:: I miejsce - Marta Kołakowska - Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych (opiekun: Dorota Milewska)
:: II miejsce – Aleksandra Bernatowicz – Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie (opiekun: Wojciech Rusiecki)
:: III miejsce – Natalia Mieczkowska - Zespół Szkół w Szumowie (opiekun: Elżbieta Kotomska)
:: Wyróżnienie – Klaudia Gołaszewska - Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie (opiekun: Wojciech Rusiecki)

szkoły ponadgimnazjalne, dorośli:
:: I miejsce - Paweł Chicheł - Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie (opiekun: Agata Choińska)
:: Wyróżnienie – Dominik Gromek - Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie (opiekun: Agata Choińska)

Podczas drugiej części obchodów na uczestników i zaproszonych gości czekało wiele atrakcji, m.in. mnóstwo konkurencji rekreacyjno-sportowych, miasteczko ruchu drogowego oraz zabawy z psami-terapeutami. Wszystkie konkurencje nauczyciele ośrodka prowadzili w formie stacyjnej. Dodatkową atrakcją była budka z watą cukrową oraz fotobudka.

Celem organizacji II Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Długoborzu była integracja środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnościami, wymiana doświadczeń, dzielenie się refleksjami, a przede wszystkim wzajemne poznanie. W powiecie zambrowskim jest wiele osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dzisiejsze spotkanie wzmocniło ich poczucie wartości i godności oraz wiarę we własne możliwości. Zorganizowanie takiego spotkania podyktowane było potrzebą serca nauczycieli i terapeutów, którzy na co dzień obcują z niepełnosprawnością. Adresaci tego spotkania nabrali pewności, że nie są sami ze swoimi problemami, że istnieją instytucje gotowe nieść im pomoc i wsparcie.

Warto podkreślić, że świadomość na temat niepełnosprawności zmienia się w Polsce na lepsze. Coraz częściej i głośniej mówi się o różnych dysfunkcjach, przewlekłych chorobach, zaburzeniach, co przekłada się na lepsze traktowanie osób niepełnosprawnych.

Polecamy:
:: Europa wciąż docenia zambrowskie projekty z „Czwórki”
:: Wyjątkowe święto patrona w MG1 [foto]
:: Matura 2017. Egzamin z języka angielskiego [foto+arkusze]
:: „W barwach biało-czerwonych”
:: Rekrutacja do szkół średnich. Cz. 1 - Informator ZSO
:: Maturzyści zmierzyli się z „matmą” [foto+arkusze]
:: „Siwa” realizuje nowy projekt
:: Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego [foto+arkusze]
:: Rozpoczęły się matury!
:: Majowe święta w SP 4
:: Bezpiecznie na wsi to podstawa
:: Podsumowano międzyszkolny konkurs języka angielskiego [foto]
:: Lekcja patriotyzmu w „Akademii

Reklama

Świętowali Dzień Godności [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Chrysler 300 C wersja

Witam! Sprzedam tak jak w opisie Chrysler 300C 3.0 CRD. wersja europejska, wspaniała alternatywa dla BMW 5, Audi A6 czy mercedes klasa E. Auto w..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Praca w lokalu

Przyjmiemy osobę chętną do pracy w lokalu gastronomicznym. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się osobiście w naszym lokalu przy..


Sprzedam mieszkanie PJP II

Sprzedam mieszkanie na ul. Papieża Jana Pawła II 4 na parterze 49m.Mieszkanie po remoncie kapitalnym, ocieplone, sufity podwieszane w całym..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Pranie dywanów, tapicerki

WITAM ! Chciałbym zaprosić Państwa do skorzystania z naszych usług mających na celu zachowanie wymaganego standardu czystości w Państwa..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Przyjmiemy do pracy kierowcę

Przyjmiemy do pracy kierowcę na dowozy pizzy. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się do naszego lokalu przy ul.Świętokrzyskiej 6 w Zambrowie (na..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"