:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, Świętowali Dzień Godności [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 10/05/2017 00:00

Już po raz drugi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego przedsięwzięcia w ośrodku zorganizowano uroczysty apel, podczas którego rozstrzygnięto międzyszkolne konkursy, a młodzież uświetniła go występami artystycznymi. Był też blok rekreacyjno-sportowy.

Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu odbył się po raz drugi Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Współorganizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Zambrowie, a patronat nad imprezą objął Starosta Zambrowski Robert Rosiak. Do udziału w obchodach zaproszono podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szumowa.

Impreza rozpoczęła się apelem, na który przybyło wielu zaproszonych gości, w tym m.in. przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli. Podczas akademii uczniowie SOSW, uczestnicy WTZ z Szumowa oraz podopieczni ŚDS zaprezentowali swoje zdolności artystyczne.

Uroczystość była także okazją do podsumowania konkursu plastycznego ph. „Każdy jest wyjątkowy”, zorganizowanego przez nauczycieli ośrodka. Przystąpiło do niego aż 108 osób z 17 placówek z Zambrowa i powiatu zambrowskiego. Laureaci wraz z opiekunami odebrali nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna i dorośli.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
przedszkola:
:: I miejsce – Klara Andryszczyk – Gminne Przedszkole w Szumowie (opiekun: Marta Przychodzeń)
:: II miejsce – Aleksandra Gabryś – Miejskie Przedszkole Nr 4 w Zambrowie (opiekunki: Anna Bączyk i Małgorzata Wacławska)
:: III miejsce – Kornelia Kamianowska – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Starym Zakrzewie (opiekun: Bożena Truchel)
:: Wyróżnienie – Weronika Warno - Miejskie Przedszkole Nr 1 w Zambrowie (opiekunki: Krystyna Kulesza i Krystyna Ferenc)

szkoły podstawowe:
:: I miejsce – Łukasz Ołdakowski – Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych (opiekun: Dorota Milewska)
:: II miejsce ex-aequo:
- Anna Wiśniewska - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie (opiekun: Lila Sławecka)
- Wiktoria Bańkowska - Szkoła Podstawowa w Osowcu (opiekun: Dorota Bielińska)
:: III miejsce – Katarzyna Łada - Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie (opiekun: Bożena Truchel)
:: Wyróżnienia:
- Maja Arasim - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zambrowie (opiekun: Grażyna Szelągowska)
- Szymon Kuczewski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zambrowie (opiekun: Bożena Kalinowska)

gimnazja:
:: I miejsce - Marta Kołakowska - Zespół Szkół w Kołakach Kościelnych (opiekun: Dorota Milewska)
:: II miejsce – Aleksandra Bernatowicz – Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie (opiekun: Wojciech Rusiecki)
:: III miejsce – Natalia Mieczkowska - Zespół Szkół w Szumowie (opiekun: Elżbieta Kotomska)
:: Wyróżnienie – Klaudia Gołaszewska - Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie (opiekun: Wojciech Rusiecki)

szkoły ponadgimnazjalne, dorośli:
:: I miejsce - Paweł Chicheł - Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie (opiekun: Agata Choińska)
:: Wyróżnienie – Dominik Gromek - Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie (opiekun: Agata Choińska)

Podczas drugiej części obchodów na uczestników i zaproszonych gości czekało wiele atrakcji, m.in. mnóstwo konkurencji rekreacyjno-sportowych, miasteczko ruchu drogowego oraz zabawy z psami-terapeutami. Wszystkie konkurencje nauczyciele ośrodka prowadzili w formie stacyjnej. Dodatkową atrakcją była budka z watą cukrową oraz fotobudka.

Celem organizacji II Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Długoborzu była integracja środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnościami, wymiana doświadczeń, dzielenie się refleksjami, a przede wszystkim wzajemne poznanie. W powiecie zambrowskim jest wiele osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dzisiejsze spotkanie wzmocniło ich poczucie wartości i godności oraz wiarę we własne możliwości. Zorganizowanie takiego spotkania podyktowane było potrzebą serca nauczycieli i terapeutów, którzy na co dzień obcują z niepełnosprawnością. Adresaci tego spotkania nabrali pewności, że nie są sami ze swoimi problemami, że istnieją instytucje gotowe nieść im pomoc i wsparcie.

Warto podkreślić, że świadomość na temat niepełnosprawności zmienia się w Polsce na lepsze. Coraz częściej i głośniej mówi się o różnych dysfunkcjach, przewlekłych chorobach, zaburzeniach, co przekłada się na lepsze traktowanie osób niepełnosprawnych.

Polecamy:
:: Europa wciąż docenia zambrowskie projekty z „Czwórki”
:: Wyjątkowe święto patrona w MG1 [foto]
:: Matura 2017. Egzamin z języka angielskiego [foto+arkusze]
:: „W barwach biało-czerwonych”
:: Rekrutacja do szkół średnich. Cz. 1 - Informator ZSO
:: Maturzyści zmierzyli się z „matmą” [foto+arkusze]
:: „Siwa” realizuje nowy projekt
:: Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego [foto+arkusze]
:: Rozpoczęły się matury!
:: Majowe święta w SP 4
:: Bezpiecznie na wsi to podstawa
:: Podsumowano międzyszkolny konkurs języka angielskiego [foto]
:: Lekcja patriotyzmu w „Akademii

Reklama

Świętowali Dzień Godności [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"