:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w SOSW

edukacja, Światowy Dzień Wiedzy Temat Autyzmu - zdjęcie, fotografia

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, wspólnie z innymi placówkami oświatowymi działającymi w Zambrowie, obchodziła Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu odbyły się w czwartek, 12 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Długoborzu. Z tej okazji przeprowadzono kampanię społeczną, która miała na celu nagłośnienie i omówienie konkretnych zagadnień związanych z autyzmem.

Przy okazji obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu zostały zorganizowane warsztaty sensoryczne dla dyrektorów, pedagogów i terapeutów ze szkół z całego powiatu zambrowskiego, a także cykl zabaw integracyjnych dla społeczności uczniowskiej ośrodka. Organizatorzy przygotowali też informacje, plakaty, ulotki i balony, które powędrowały do zambrowskich szkół i przedszkoli. W ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko”, której symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, wszyscy uczestnicy spotkania, zaproszeni gości oraz uczniowie zambrowskich szkół i przedszkoli, którzy włączyli się do akcji, tego dnia ubrani byli właśnie na niebiesko.

To jednak nie koniec działań. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu, który od wielu lat zajmuje się edukacją dzieci ze spektrum autyzmu, wspólnie ze stowarzyszeniem „Naprzeciw” działającym przy ośrodku, w dniach 12-13 maja zorganizuje konferencję szkoleniową ph. „Świadomość podstawą działania”, której tematem będzie trening zastępowania agresji ART oraz seksualność dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i autystycznym spektrum autyzmu.

Dyrekcja ośrodka w Długoborzu dziękuje Staroście Zambrowskiemu Robertowi Maciejowi Rosiakowi, wszystkim dyrektorom szkół, pedagogom, specjalistom, terapeutom, społecznościom uczniowskim placówek oświatowych działającym w Zambrowie, a także Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej i Zespołowi Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Zambrowie za współpracę oraz włączenie się do wspólnych obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Polecamy:
:: Uczniowie „Czerwoniaka” ukończyli kurs spawacza
:: Lekcja o funduszach europejskich w ZS1
:: Uczniowie ZS1 spotkali się z podróżniczką
:: #KOMÓRKOMANIA w ZSO w Zambrowie [foto+video]
:: Młodzież z ZSO z wizytą w Londynie
:: Przyjemne z pożytecznym, czyli Dzień Języków Obcych w ZSO
:: Sukcesy uczniów ZSO w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych
:: Uczeń „Siwej” laureatem wojewódzkiego konkursu [foto]
:: Międzyszkolna konferencja papieska [foto]
:: Uczniowie „Czerwoniaka” na wycieczce w stolicy [foto]


Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w SOSW komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się