:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?charytatywne wolontariat, Świąteczne paczki trafiły bohaterów [foto] - zdjęcie, fotografia
09/01/2019 08:40

Zakończyła się VIII edycja „Paczki dla Bohatera”. Podczas tegorocznej, bożonarodzeniowej akcji, paczki trafiły do ponad 1600 weteranów II wojny światowej. Po raz drugi to szczytne przedsięwzięcie realizowane było także w Zambrowie.

 

Od ośmiu lat do najbardziej potrzebujących weteranów walczących na wszystkich frontach drugiej wojny światowej, działaczy podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych trafiają świąteczne paczki. To inicjatywa stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”, która ma na celu wspieranie kombatantów. W ten sposób organizatorzy akcji chcą okazać wdzięczność oraz uczcić pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

 

Działania „Paczki dla Bohatera” polegają w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne kombatantom i weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych w PRL ściśle współpracując ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i Związkiem NSZZ Solidarność, Zrzeszeniem Grudzień 70 i innymi organizacjami kombatanckimi. Akcja ta ma na celu nie tylko wspomożenie najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa.

 

W tym roku po raz drugi akcja została przeprowadzona w Zambrowie. Jej koordynatorami byli mieszkańcy naszego miasta - Jolanta i Zbigniew Kołdysowie. W ramach „Paczki dla bohatera” przed świętami osoby z powiatu zambrowskiego mogły dostarczać do organizatorów akcji artykuły spożywcze o wydłużonej dacie ważności, środki chemiczne, środki czystości oraz kartki z życzeniami. W niesienie pomocy Bohaterom włączyli się uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu, zambrowscy wolontariusze, a także darczyńcy i osoby fizyczne. Łącznie w ramach „VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” zambrowscy wolontariusze odwiedzili 32 bohaterów.

 

- „Odwiedziny naszych „Bohaterów” to wyjątkowe chwile. Jest czas na rozmowy, wspomnienia, wzruszenia, namacalną lekcję historii, naukę patriotyzmu. Dlatego też „Paczka dla Bohatera” jest taką chwilą, momentem odwiedzin, okazania szacunku i pamięci, zatrzymaniem się na chwilę i pomyśleniem nad przyszłością naszego narodu.” - przekazują Jolanta i Zbigniew Kołdysowie, koordynatorzy akcji „Paczka dla Bohatera” w Zambrowie.

 

Za pośrednictwem naszego Portalu koordynatorzy projektu w Zambrowie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie bożonarodzeniowych paczek, a także osobom odpowiedzialnych za ich pakowanie i rozwożenie:

 • firmie MASPEX
 • młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych
 • dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Nurze
 • uczniom Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie pod opieką Marty Dybowskiej
 • uczniom Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie - klasa IIIA opiekunka Marzena Pac, klasa IIIB opiekunka Krystyna Strękowska, klasa IIIC opiekunka Mariola Skibińska, klasa IIID opiekunka Katarzyna Grabowska, klasa IIIF opiekunka Aldona Mioduszewsaka oraz Samorząd Uczniowski MG1 opiekunka Marta Kotowska
 • uczniom klasy VIA ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie pod opieką Katarzyny Popławskiej oraz członkom Koła Wolontariatu pod opieką Anny Jasińskiej
 • uczniom Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych pod opieką Barbary Wojtkowskiej
 • uczniom klasy II Szkoły Podstawowej w Nurze pod opieką Barbary Grodzkiej

 

Warto zaznaczyć, że każdego roku zwiększa się liczba osób zaangażowanych w pomoc Bohaterom. W tym roku było to już ponad 500 osób. Akcja stała się także międzynarodową. Paczki trafiły do weteranów mieszkających w Londynie, Glasgow, czy Düsseldorfie. W akcję zaangażowały się jednostki Sił Zbrojnych, policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej. Zbiórki odbywały się np. w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, czy w 17. Brygadzie Zmechanizowanej.

Reklama

Świąteczne paczki trafiły do bohaterów [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-01-09 09:41:48

  Oby nie trafiły przypadkiem do komunistów tylko dla zasłużonych Polsce

 • gość 2019-01-09 09:45:49

  83 lat i bohater wojenny

 • gość 2019-01-09 12:26:45

  jeśli 83 to tak z 5-10 lat za mało na bohatera. Zresztą dziś mało ważne komu, ważne, że się daje.

 • gość 2019-01-09 12:42:18

  Niedługo bedziemy dawać tym cobyli internowani do hoteli gwiazdkowych,osrodków wypoczynkowych jak senator RP Feszler itp..To twór komunistyczny z tzw. ZBOWiD.Panie xyz Baran teraz red 500

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"