:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?charytatywne wolontariat, Świąteczne paczki trafiły bohaterów [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 09/01/2019 08:40

Zakończyła się VIII edycja „Paczki dla Bohatera”. Podczas tegorocznej, bożonarodzeniowej akcji, paczki trafiły do ponad 1600 weteranów II wojny światowej. Po raz drugi to szczytne przedsięwzięcie realizowane było także w Zambrowie.

 

Od ośmiu lat do najbardziej potrzebujących weteranów walczących na wszystkich frontach drugiej wojny światowej, działaczy podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych trafiają świąteczne paczki. To inicjatywa stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”, która ma na celu wspieranie kombatantów. W ten sposób organizatorzy akcji chcą okazać wdzięczność oraz uczcić pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

 

Działania „Paczki dla Bohatera” polegają w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne kombatantom i weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych w PRL ściśle współpracując ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i Związkiem NSZZ Solidarność, Zrzeszeniem Grudzień 70 i innymi organizacjami kombatanckimi. Akcja ta ma na celu nie tylko wspomożenie najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa.

 

W tym roku po raz drugi akcja została przeprowadzona w Zambrowie. Jej koordynatorami byli mieszkańcy naszego miasta - Jolanta i Zbigniew Kołdysowie. W ramach „Paczki dla bohatera” przed świętami osoby z powiatu zambrowskiego mogły dostarczać do organizatorów akcji artykuły spożywcze o wydłużonej dacie ważności, środki chemiczne, środki czystości oraz kartki z życzeniami. W niesienie pomocy Bohaterom włączyli się uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu, zambrowscy wolontariusze, a także darczyńcy i osoby fizyczne. Łącznie w ramach „VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” zambrowscy wolontariusze odwiedzili 32 bohaterów.

 

- „Odwiedziny naszych „Bohaterów” to wyjątkowe chwile. Jest czas na rozmowy, wspomnienia, wzruszenia, namacalną lekcję historii, naukę patriotyzmu. Dlatego też „Paczka dla Bohatera” jest taką chwilą, momentem odwiedzin, okazania szacunku i pamięci, zatrzymaniem się na chwilę i pomyśleniem nad przyszłością naszego narodu.” - przekazują Jolanta i Zbigniew Kołdysowie, koordynatorzy akcji „Paczka dla Bohatera” w Zambrowie.

 

Za pośrednictwem naszego Portalu koordynatorzy projektu w Zambrowie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie bożonarodzeniowych paczek, a także osobom odpowiedzialnych za ich pakowanie i rozwożenie:

 • firmie MASPEX
 • młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych
 • dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Nurze
 • uczniom Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie pod opieką Marty Dybowskiej
 • uczniom Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie - klasa IIIA opiekunka Marzena Pac, klasa IIIB opiekunka Krystyna Strękowska, klasa IIIC opiekunka Mariola Skibińska, klasa IIID opiekunka Katarzyna Grabowska, klasa IIIF opiekunka Aldona Mioduszewsaka oraz Samorząd Uczniowski MG1 opiekunka Marta Kotowska
 • uczniom klasy VIA ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie pod opieką Katarzyny Popławskiej oraz członkom Koła Wolontariatu pod opieką Anny Jasińskiej
 • uczniom Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych pod opieką Barbary Wojtkowskiej
 • uczniom klasy II Szkoły Podstawowej w Nurze pod opieką Barbary Grodzkiej

 

Warto zaznaczyć, że każdego roku zwiększa się liczba osób zaangażowanych w pomoc Bohaterom. W tym roku było to już ponad 500 osób. Akcja stała się także międzynarodową. Paczki trafiły do weteranów mieszkających w Londynie, Glasgow, czy Düsseldorfie. W akcję zaangażowały się jednostki Sił Zbrojnych, policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej. Zbiórki odbywały się np. w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, czy w 17. Brygadzie Zmechanizowanej.

Reklama

Świąteczne paczki trafiły do bohaterów [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-01-09 09:41:48

  Oby nie trafiły przypadkiem do komunistów tylko dla zasłużonych Polsce

 • gość 2019-01-09 09:45:49

  83 lat i bohater wojenny

 • gość 2019-01-09 12:26:45

  jeśli 83 to tak z 5-10 lat za mało na bohatera. Zresztą dziś mało ważne komu, ważne, że się daje.

 • gość 2019-01-09 12:42:18

  Niedługo bedziemy dawać tym cobyli internowani do hoteli gwiazdkowych,osrodków wypoczynkowych jak senator RP Feszler itp..To twór komunistyczny z tzw. ZBOWiD.Panie xyz Baran teraz red 500

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"