:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Świat żegna Papieża Jana Pawła II. Jak wygląda Zambrów w okresie zadumy...

uroczystości obchody, Świat żegna Papieża Pawła wygląda Zambrów okresie zadumy - zdjęcie, fotografia
  • Flagi przy Urzędzie Miasta Zambrów opuszczono do połowy masztów /Fot. GZAW
  • Świece przy kościele Trójcy Św. w Zambrowie przy zdjęciu Papieża/Fot. GZA
Portal zambrow.org 05/04/2005 00:00

Cały świat pogrążony jest w smutku i żałobie po śmierci największego Człowieka naszych czasów – Papieża Jana Pawła II. Przekazy dotyczące zmarłego Papieża, jego życia i ogromnych osiągnięć dla całego obecnego świata, dochodzą do nas ze wszystkich mediów. Nabożeństwa i modlitwy prowadzone są na całym świecie. Wierni, szczególnie gorliwie modlą się w Polsce – ojczyźnie Karola Wojtyły. W naszym kraju, aż do dnia pogrzebu trwa żałoba narodowa. Odwołane są wszystkie spektakle w teatrach, zamknięte dyskoteki i większość barów, flagi na masztach opuszczone do połowy przepasane żałobnym kirem. W parafiach wierni modlą się za duszę ukochanego Papieża Jana Pawła II.

W Zambrowie już od wczesnych godzin rannych w niedzielę przed budynkiem Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego do połowy masztu opuszczono 4 flagi: polską, unii europejskiej, miasta i powiatu zambrowskiego, wszystkie z żałobnym kirem.

W sobotnią noc, tuż po informacji o śmierci Papieża, w zambrowskich kościołach rozbrzmiały dzwony. Drzwi parafii Trójcy Świętej otwarte były od godz. 22.00 do 1.00 w nocy. Wierni cały czas przychodzili pomodlić się w intencji zmarłego Ojca Świętego. Do kościoła przychodzili głównie ludzie młodzi, którzy tego dnia nie wybierali się na dyskoteki, ani do pubów. Przychodziły również całe rodziny i osoby starsze.

Dziekan zambrowskiego dekanatu – proboszcz parafii p.w. Trójcy Świętej w Zambrowie ks. Jerzy Samsel, na niedzielnych mszach świętych zaapelował do właścicieli barów i lokali na terenie naszego powiatu, aby w okresie żałoby narodowej, nie podawać w lokalach napojów alkoholowych.

Wielu kierowców w Zambrowie do anten samochodów przyczepiło czarne aksamitki. Flagi z kirem opuszczone są również do połowy masztu przy wszystkich zambrowskich szkołach i przedszkolach. W miejskich instytucjach w Zambrowie pojawiły się portrety Papieża, przy których zapalno świece.

Również przy niektórych posesjach prywatnych pojawiły się biało-czerwone flagi z żałobnym kirem. W oknach wielu mieszkań, wieczorami płoną świece.

W czasie niedzielnych mszy świętych, w dzień Miłośredzia Bożego, w Zambrowie wierni modlili się w intencji Ojca Świętego. W parafii Trójcy Świętej, gdzie właśnie w sobotę – kilka godzin przed śmiercią Papieża, sprowadzono relikwie Św. Faustyny z Łagiewnik, odbyła się uroczysta procesja i adoracja relikwii. Po każdej niedzielnej mszy odmawiana była koronka do Miłosierdzia Bożego, a wierni przed kościołem całowali relikwie. Po każdej mszy świętej oraz punktualnie o godzinie 12.00 w niedzielę tłumnie zgromadzeni pod kościołem Trójcy Świętej mieszkańcy Zambrowa wzięli się za ręce, tworząc łańcuch łączności z Rzymem i pomodlili się w intencji Papieża.

Cały czas pod kościołem palą się intuicyjnie zapalane przez wiernych świece, których z godziny na godzinę przybywa. Wierni zarówno w kościołach jak i indywidualnie w swoich domach modlą się i wspominają w wyciszeniu Papieża. Na ulicach widać, że miasto w czasie tych dni wyraźnie się wyciszyło.

Jak się dowiedzieliśmy, na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze żadnego rozporządzenia Podlaskiego Kuratorium Oświaty, ani Burmistrza Miasta Zambrowa odnośnie dnia wolnego w zambrowskich szkołach w piątek – dzień pogrzebu Ojca Świętego. Jak tego dnia w poszczególnych szkołach w naszym mieście zorganizowane będą zajęcia– leży w gestii dyrektorów szkół. Jeśli dowiemy się o innych ustaleniach, poinformujemy o tym w artykule na naszym Portalu www.zambrow.org.

Od dziś do czwartku (wtorek, środa, czwartek) w Kościele Trójcy Św. w Zambrowie o godz. 2100 - Apel Jasnogórski. Ks. Proboszcz zaprasza na wspólną modlitwę do kościoła.

Aktualnie cały czas do kościołów przychodzą wierni, zarówno osoby indywidualne, jak i wychowawcy ze swoimi klasami.

Msza Św. pogrzebowa w Kościele Trójcy Św. w Zambrowie zostanie odprawiona w piątek o godz. 1800.

Wiele osób z uwagą śledzi telewizyjne relacje z Watykanu oraz nagłówki prasowe i komunikaty internetowe.


Oto kilka nagłówków wtorkowych gazet, z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata:

KURIER PORANNY
W Kurierze czytamy, że uczniowie i nauczyciele podlaskich szkół oddają cześć pamięci Jana Pawła II. W piątek – dzień pogrzebu Ojca Świętego – nie będzie w szkołach na Podlasiu lekcji. Ponadto w części białostockich szkół skrócone są również lekcje w ciągu całego tygodnia. Urzędy Miejskie czekają na wytyczne ministra edukacji, dotyczące zajęć w dniu pogrzebu papieża. Jednak Kurier Poranny podaje, że tego dnia nauczyciele będą mieli obowiązek zapewnić dzieciom opiekę, np. w postaci wspólnego pójścia z dziećmi na nabożeństwo.
więcej »

Kurier Poranny, w „korespondencji własnej w Watykanu” podaje, że Jan Paweł II nie zostawił testamentu. Spocznie obok innych ojców Kościoła w krypcie w Watykanie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek o godzinie 10.
Wczoraj o godzinie 17. dziesięciu mężczyzn przeniosło na marach ciało Jana Pawła II z Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego do bazyliki św. Piotra. Ojca Świętego żegnały dziesiątki tysięcy wiernych, wielu płakało, inni bili brawo na znak szacunku. Widać było polskie flagi z kirem.
Kilka minut przed godz. 20 drzwi bazyliki zostały otwarte dla wiernych, choć zapowiadano, że stanie się to dopiero o 21.
Białystok, jak cała Polska i świat, opłakuje odejście naszego papieża. Flagi opuszczone do połowy masztu i okryte kirem, nieczynne młodzieżowe kluby i dyskoteki, niektóre puby, odwołane seanse w kinach, spotkania, targi. W przeddzień pogrzebu Jana Pawła II na białostockich Krywlanach w godzinie jego śmierci, o 21.37 odbędzie się czuwanie modlitewne. Piątek, dzień, kiedy Ojciec Święty wyruszy w swoją ostatnią drogę, będzie w szkołach wolny od zajęć.
więcej »

RMF FM:
Radio RMF FM, podało, że PKP uruchomią 6 specjalnych pociągów, które zawiozą pielgrzymów z Polski na uroczystości pogrzebowe papieża Jana Pawła II w Rzymie. Pociągi wyjadą w środę wieczorem z Warszawy, przez Kraków i Katowice. Radio informuje, że z Warszawy bilety w obie strony będą kosztować 560 złotych za miejsce w kuszetce i 440 za miejsce siedzące, a z Krakowa i Katowic odpowiednio: 540 zł i 420 złotych. Bilety będzie można kupić w środę w wyznaczonych kasach PKP Intercity (w tzw. pomarańczowych kasach) na dworcach: Warszawa Centralna, Poznań Główny, Wrocław Główny, Katowice, Kraków Główny, Gdańsk, Szczecin Główny. Jedna osoba może kupić jednorazowo do 8 biletów na przejazd w wagonie z miejscami do siedzenia lub do 6 biletów na przejazd w wagonie z miejscami do leżenia. Nie będzie biletów zbiorowych dla instytucji czy zakładów pracy, nie ma też sprzedaży w Internecie.
więcej »

GAZETA WSPÓŁCZESNA
We wtorkowej Gazecie Współczesnej czytamy, że w Łomży przepasane kirem flagi pojawiły się już w sobotę w nocy. Kierowcy miejskich pojazdów przywiązali do nich czarne wstęgi.
– Nie będzie hejnału, nie będzie imprez, miasto przeżywa żałobę – powiedział prezydent.
– Za kilka godzin wyjeżdżamy do Rzymu – obwieścił wczoraj rano prezydent Łomży, Jerzy Brzeziński. – Bilety od kilku miesięcy są zarezerwowane właśnie na ten dzień. Nie przyszłoby nam do głowy, że pojedziemy na pogrzeb. Wybieraliśmy się na audiencję u Ojca Świętego. Teraz znajdziemy się w rzeszy pielgrzymów żegnających Jana Pawła II.
więcej »

GAZETA WYBORCZA
We wtorkowym wydaniu Gazety Wyborczej czytamy, że Jan Paweł II ostatni raz poszedł drogą, którą tyle razy prowadził procesje w niedzielę palmową i wigilię paschalną. Do piątku, gdy odbędzie się pogrzeb, setki tysięcy ludzi będą żegnać jego ciało w Bazylice św. Piotra.
Jan Paweł II nie zostawił żadnych wskazówek, co do swego pogrzebu. Dlatego zgodnie z tradycją podczas wczorajszych obrad kardynałowie zdecydowali, że jego ciało spocznie w podziemiach Bazyliki św. Piotra. Trwają jednak starania polskich dostojników kościelnych, by jego serce przewieźć do Polski i pochować na Wawelu.
więcej »

Reklama

Świat żegna Papieża Jana Pawła II. Jak wygląda Zambrów w okresie zadumy... komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"