:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

SWEiRP - galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 [foto]

3315 uczniów rozpoczęło w Zambrowie nowy rok szkolny 2018/2019. Z aparatem odwiedziliśmy kilka szkół, w których przyglądaliśmy się, jak przebiegają uroczyste inauguracje roku szkolnego.

Wakacje oficjalnie zakończone. Po dwóch miesiącach odpoczynku dzieci i młodzież wracają do szkół. Dla niektórych, szczególnie tych najmłodszych przekraczających po raz pierwszy mury szkoły, jest to wydarzenie, na które czekali z utęsknieniem. Dla innych - 10 miesięcy obowiązku.

Dzisiaj we wszystkich zambrowskich szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich rok szkolny rozpoczęło 3315 dzieci i młodzieży. Odliczając soboty, niedziele, święta, ferie i inne dni wolne, w sumie w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie i nauczyciele spędzą w szkole 183 dni.

W zambrowskich szkołach podstawowych 3 września zapisanych było 1989 uczniów, w tym w SP3 - 507, SP4 – 859, SP5 – 623. W trzech gimnazjach funkcjonujących w Zambrowie – 274 osoby, w tym w MG1 – 152, Gimnazjum ZSO – 95 i gimnazjum SWEiRP - 27. Natomiast w zambrowskich szkołach średnich uczyć się będzie 1052 uczniów w tym w ZS1 – 430, ZSO – 322, ZSA – 239 i SWEiRP – 61.

Warto dodać, że szczególna uroczystość w ramach rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. Uczniowie tej placówki przywitali bowiem nowy rok szkolny w murach nowego budynku. Przypomnijmy, że siedziba tej szkoły została przeniesiona z ulicy Obrońców Zambrowa do budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

 

Wyjątkowy apel inaugurujący nowy rok szkolny odbył się też w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Uczniowie przywitali tam nowego dyrektora szkoły, którym został wieloletni nauczyciel „Czerwoniaka” - Sławomir Baran.

Wszystkim uczniom i przedszkolakom życzymy wielu sukcesów w nauce i sił w pokonywaniu napotkanych trudności.

 

Do artykułu dołączamy zdjęcia z uroczystości rozpoczęcia roku 2018/2019 w Zespole Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Janusza Korczaka w Zambrowie. Galerie z pozostałych zambrowskich placówek zamieścimy w oddzielnych artykułach.

SWEiRP - galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org