:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Susza na Podlasiu

Już od kilku tygodni obserwuje się nieustanny spadek poziomu wód w polskich rzekach. Tak źle z wodą na terenie naszego kraju nie było od kilkudziesięciu lat. Na większości rzek w woj. Podlaskim podobnie, jak w całym kraju, notuje się bardzo niski stan wód.
Sytuacja ta spowodowana jest brakiem opadów deszczu. Praktycznie cały lipiec i sierpień były słoneczne, a deszcz padał sporadycznie. Jedynym lekarstwem na ten stan byłyby obfite opady deszczu.
Przy tak niskim stanie wód gruntowych zalecane jest rozważne wykorzystywanie wody, której w sytuacji przeciągającej się suszy, mogłoby zabraknąć.
Katastrofalny stan jest w lasach naszego powiatu: o wysypie grzybów w najbliższych dniach nie ma co marzyć, jednak najpoważniejszym problemem jest zagrożenie pożarowe. Ściółka w lasach w okolicach Zambrowa ma bardzo niski stan wilgotności, w związku z czym istnieje duże zagrożenie pożarowe.
Z prognoz pogody wynika, że ani dziś, ani w najbliższych dniach na obfite opady deszczu w Zambrowie nie mamy co liczyć. Prawdopodobnie przelotne opady pojawią się w sobotę, niedzielę i poniedziałek.

Susza na Podlasiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org