:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

16°C rozproszone chmury

Sukcesy zambrowskich lekkoatletów w wojewódzkim Finale Igrzysk w Białymstoku

Złote medale w biegu na 200 m przez płotki chłopców, rzucie oszczepem dziewcząt oraz sztafecie dziewcząt 4x60m, a także srebro w skoku wzwyż i brąz w biegu na 200 m dziewcząt – to sukcesy uczniów dwóch zambrowskich podstawówek podczas Finału Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Nasze miasto reprezentowało w sumie 12 młodych sportowców.

Zambrowscy lekkoatleci zakończyli Finał Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego dużymi sukcesami. Impreza odbyła się 30 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zambrowskie szkoły reprezentowało aż 12 uczniów, z czego połowa to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, a druga połowa - Szkoły podstawowej Nr 4. Łącznie w Finale udział wzięło ok. 300 zawodników i zawodniczek, którzy zostali wyłonieni z eliminacji grupowych.

Złote medale podczas zawodów zdobyli Sebastian Dmochowski (SP3 Zambrów) w biegu na 200 metrów przez płotki, który wynikiem 31,76 s okazał się zdecydowanie najlepszy oraz Magdalena Dąbrowska (SP4 Zambrów) w rzucie oszczepem – wynik 30,19 cm.

Ponadto sprinterki z zambrowskiej „Czwórki” okazały się bezkonkurencyjne i zdecydowanie wygrały sztafetę 4x60 metrów. Szkołę reprezentowały: Anna Dębek, Magdalena Dąbrowska, Natalia Bodzianowska, Alicja Gosiewska i Alona Krokhmalova.

To jednak nie koniec sukcesów zambrowskich sportowców. Wicemistrzynią województwa podlaskiego w skoku wzwyż została Amelia Giszterowicz z zambrowskiej „Trójki”, która aż o 13 centymetrów poprawiła rekord życiowy i z wynikiem 143 centymetry zdobyła srebrny medal. Ponadto na najniższym stopniu podium stanęła uczennica SP4 Zambrów Anna Dębek, która w biegu na 200 m uzyskała czas 28,89 s.

Bardzo dobre miejsca zajmowali pozostali zambrowscy uczniowie. Piąta na 200 metrów w biegu przez płotki była Weronika Potęga z SP3, a dziesiąta w rzucie oszczepem była jej koleżanka – Wiktoria Sadowska. Jedenaste miejsce w biegu na 60 metrów zajęła Anna Dębek z SP4 Zambrów. Również chłopcy starali się dotrzymać tempa koleżankom: czwarty na 200 metrów i piąty na 60 metrów był Bartosz Witkowski z SP4, a Mateusz Kulesza z SP3 był siódmy w biegu na 600 metrów. Szymon Rygacki z tej samej szkoły był natomiast ósmy w rzucie oszczepem.

Opiekunami zambrowskich lekkoatletów byli Robert Karwowski i Leszek Chodkiewicz z SP3 Zambrów oraz Małgorzata Łamarz i Krzysztof Kumór z SP4 Zambrów.

Nauczyciele zgodnie twierdzą, że powyższe sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie boiska lekkoatletyczne, które od dwóch lat funkcjonują przy zambrowskich podstawówkach. Za pośrednictwem naszego portalu nauczyciele dziękują Burmistrzowi Miasta Zambrów i radnym Rady Miasta za wzbogacanie obiektów sportowych i wychodzenie naprzeciw potrzebom uczniów i nauczycieli.

Sukcesy zambrowskich lekkoatletów w wojewódzkim Finale Igrzysk w Białymstoku komentarze opinie