:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Sukcesy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”

edukacja, Sukcesy uczniów konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia” - zdjęcie, fotografia
 • Sukces indywidualny i zespołowy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”
  Sukces indywidualny i ...
 • Sukces indywidualny i zespołowy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”
  Sukces indywidualny i ...
 • Sukces indywidualny i zespołowy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”
  Sukces indywidualny i ...
 • Sukces indywidualny i zespołowy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia”
  Sukces indywidualny i ...

Trójka zambrowskich gimnazjalistów okazała się najlepszą drużyną XV Finału Konkursu Historycznego ph. "Epoka Prymasa Tysiąclecia", a uczeń pierwszej klasy - Maciej Bączyk - okazał się najlepszym znawcą życia, dziedzictwa i epoki Prymasa Wyszyńskiego.

Zmagania finałowe jubileuszowego XV Konkursu Historycznego „Epoka Prymasa Tysiąclecia”, w których wzięło udział 55 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, miały miejsce 9 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. W pierwszej części rozgrywek uczestnicy podzieleni na dwie kategorie (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) rozwiązywali test pisemny, po którym najlepsza szóstka w poszczególnych kategoriach, przechodziła do etapu ustnego.

Dzięki doskonałemu opanowaniu życiorysu Prymasa oraz wydarzeń historycznych w Polsce lat 1970 – 1981, reprezentanci Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie - Maciej Bączyk i Maciej Ziemak - awansowali do części ustnej, w której zaprezentowali swoją wiedzę przed komisją konkursową złożoną m.in. z: prof. dra hab. Krzysztofa Sychowicza z IPN w Białymstoku, Iwony Czarcińskiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz księdza Eugeniusza Sochackiego – proboszcza czyżewskiej parafii. Rozgrywka ustna stała na bardzo wysokim poziomie, a wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu omawianych zagadnień, co z zadowoleniem i uznaniem podkreślił przewodniczący komisji prof. dr hab. Krzysztof Sychowicz.

Najlepszym znawcą „Epoki Prymasa Tysiąclecia” wśród gimnazjalistów okazał się Maciej Bączyk – uczeń pierwszej klasy MG1 w Zambrowie, a jego sposób prezentacji wiedzy, słownictwo i łatwość wysławiania, zostały nagrodzone dodatkową nagrodą specjalną przyznaną przez komisję. Natomiast Maciej Ziemak zajął ostatecznie piąte miejsce indywidualnie. Podsumowując wyniki części pisemnej i ustnej, trzyosobowy zespół MG1 w składzie: Maciej Bączyk, Maciej Ziemak oraz Filip Loba, zajął pierwsze miejsce drużynowo spośród wszystkich szkół gimnazjalnych, otrzymując okazały puchar. Było to już dziesiąte zwycięstwo drużynowe reprezentantów zambrowskiego gimnazjum na 15. edycji konkursu.

Należy przy tym podkreślić, że start w konkursie wymagał przyswojenia wiedzy, która w całości wybiega poza program gimnazjum, zwłaszcza w odniesieniu do historii najnowszej Polski. Cieszy zatem fakt, że uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 chętnie podejmują wyzwania wykraczające poza ich codzienne obowiązki, mierząc się z materiałem, który wymaga szczegółowej wiedzy oraz umiejętności, polegających nie tylko na rozwiązywaniu testów, ale również umiejętności przygotowania odpowiedzi ustnej - pełnej pod względem merytorycznym, jak i płynnej w formie.

Finaliści otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego, IPN Oddział w Białymstoku oraz Burmistrza Miasta Czyżew.

Gratulacje należą się także nauczycielom historii i religii z MG 1, którzy przygotowywali uczniów do konkursu: Katarzynie Grabowskiej, Alicji Zarembie i Mariuszowi Gontarskiemu.

Polecamy:
:: Zambrowski ZS1 wśród najlepszych szkół w regionie
:: Uczniowie „Piątki” uczcili patrona szkoły [foto]
:: „Przypatrzmy się powołaniu naszemu”
:: Bal karnawałowy w Starym Skarżynie [foto]
:: „Czwórka” obchodziła święto patrona [foto]
:: Walentynki spędzili na nartach
:: Projekty trzech szkół średnich z dofinansowaniami
:: Większość rodziców za przeniesieniem „Piątki” do obecnego budynku MG1
:: Adepci policji z wizytą w RIH


Sukcesy uczniów MG1 w konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się