:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Sukces karateków ZKKK na arenie międzynarodowej

Zambrowscy karatecy bardzo dobrze zaprezentowali się na Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, skąd przywieźli dziewięć medali - trzy złote, srebrny i pięć brązowych.

XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii w Karate Kyokushin odbyły się w minioną sobotę, 11 czerwca. W zawodach wzięło udział blisko 120 zawodników z 9 państw (Włochy, Węgry, Austria, Rosja, Czechy, Niemcy, Słowacja, Tunezja i Polska). W Mistrzostwach rywalizowały kluby, a nie reprezentacje narodowe. Polskę reprezentowały 3 kluby Karate Kyokushin z: Zakopanego, Białej Podlaskiej i Zambrowa. Z naszego miasta pojechało 8 karateków, w tym trenerzy Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin sensei Anna Kaczyńska-Youssfii i sensei Skander Youssfi (3 DAN), który również wystąpił w roli sędziego.

Mistrzostwa rozpoczęły się od konkurencji kata. Dwóch zawodników na jedną komendę wykonywało układ. Zwyciężał zawodnik, który pokazał lepszą technikę i rozumienie kata. Zawodnicy ZKKK w tej konkurencji zdobyli aż 4 medale:
:: srebro - Karolina Olszewska,
:: brąz - Robert Olszewski, Hubert Predko i Aleksandra Olszewska.

Nasępnie rozpoczęła się konkurencja kumite. Po bardzo emocjonujących walkach w rundach eliminacyjnych trzech zambrowian weszło do finału. Wiktoria Podbielska zmierzyła się z zawodniczką z Niemiec, po wykonaniu techniki mawashi jodan (kopnięcie na głowę) zdobyła punkt wazari i tym samym zwyciężyła pojedynek zajmując pierwsze miejsce. Zuzanna Szulborska w finale trafiła na Rosjankę. Początkowo walka była bardzo wyrównana jednak po coraz mocniejszym ataku naszej zawodniczki, Zuzia pokonała przeciwniczkę zdobywając również pierwsze miejsce. Kolejny wygrany finał należał do Karoliny Olszewskiej, która pokazała dużego ducha walki walcząc z o wiele wyższą od siebie zawodniczką z Austrii.

Kolejny z zawodników Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin Hubert Predko, w półfinałowej walce spotkał się z bardzo dobrym zawodnikiem z Rosji. Walka ta była bardzo zacięta, niestety sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Rosjanina. W walce o trzecie miejsce Hubert zmierzył się z zawodnikiem z Austrii. Po mocnym ataku Hubert zdobył punkt ippon i wygrał walkę przed czasem. Aleksandra Olszewska, podobnie jak Hubert, trafiła w półfinale na faworytkę turnieju - zawodniczkę z Niemiec. Mimo dobrej walki Oli, sędziowie wskazali na zwycięstwo przeciwniczki. W walce o trzecie miejsce Ola pokonała przez wazari zawodniczkę z Austrii.

- „Mistrzostwa zakończyły się dla naszych zawodników ogromną radością, po długich przygotowaniach każdy stanął na wysokości zadania, zawodnicy pokazali dużego ducha walki i dali z siebie wszystko. Nasza drużyna zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali. Myślę, że jest to bardzo dobry wynik w naszym drugim starcie zagranicznym” - podsumowuje sensei Skander Youssfi, trener Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin.

Za pośrednictwem naszego Portalu instruktorzy Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin dziękują sponsorom, którzy wsparli finansowo wyjazd zawodników na Mistrzostwa. Szczególne podziękowania kierują do: firmy Metal Technik, Adama Płowieckiego oraz Gminy Zambrów. 

Polecamy:
:: Kolejny sukces ZKKK
:: Dzień Dziecka na sportowo w ZKKK [foto+video]
:: Puchar Polski Polskiej Federacji IBK [foto]
:: Seminarium szkoleniowe w Ciechanowcu
:: Zawodnik Academia Gorila Wicemistrzem Polski ADCC
:: Sukces zambrowskich karateków w Piasecznie
:: Kolejny sukces Grzegorza Gamdzyka
:: II Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów [foto+video]
:: Zambrowscy karatecy trenowali pod okiem mistrzów w Nałęczowie
:: Mistrz Polski Jiu Jitsu z Zambrowa


Sukces karateków ZKKK na arenie międzynarodowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org