:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy spotkali się na Walnym Zebraniu, aby ocenić i podsumować działalność w 2017 roku.

Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy odbyło się w minioną sobotę, 13 stycznia. Zebrani spotkali się, by podsumować działalność jednostki i podmiotów wchodzących w struktury straży za rok 2017.

W zebraniu, oprócz zarządu i i członków OSP, udział wzięli także zaproszeni goście: dowódca JRG w Zambrowie kpt. Łukasz Chankowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie dh. Marek Adam Komorowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh. Bogdan Pac, Komendant Gminny ZOSP RP w Zambrowie dh. Krzysztof Koliński, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh. Daniel Gadomski.

Podczas zebrania zostało przedstawione sprawozdanie z działalności w 2017 roku, sprawozdanie finansowe za 2017 rok oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej. Następnie ogłoszone zostało głosowanie o udzielenie absolutorium dla zarządu, które zostało przyjęte. Po głosowaniu przedstawiono Plan Działalności oraz plan finansowy na 2018 rok. W trakcie wolnych wniosków ustalona została składka członkowska na działalność statutową w wysokości 20 zł miesięcznie od jednego strażaka.

Najważniejszym ubiegłorocznym wydarzeniem w życiu jednostki był jubileusz 70-lecia działalności OSP Zbrzeźnica. Uroczystość ta odbyła się 16 września. Z tej okazji, dzięki uprzejmości mieszkańców Zbrzeźnicy, sponsorów i władz samorządowych, jednostce udało się pozyskać sztandar. Więcej na temat jubileuszu pisaliśmy w relacji z tej uroczystości – TUTAJ.

W roku 2017 zastępy OSP Zbrzeźnica do akcji ratowniczych wyjeżdżały 16 razy. Na tę liczbę składały się pożary, wypadki i inne miejscowe zagrożenia. Strażacy ochotnicy brali udział w różnych szkoleniach, ćwiczeniach, a także w zawodach sportowych oraz pożarniczych odnosząc liczne sukcesy. Ponadto zabezpieczali bieg „Grom Challenge” oraz bieg „Mini Grom Challenge”. Współpracowali ze Szkołą Podstawową w Starym Zakrzewie podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka, z parafią pw. Ducha Świętego w Zambrowie w trakcie pikniku rodzinnego, a także z KMM „Żubr” podczas Zlotu Motocyklowego w Czerwonym Borze.

Warto dodać, że jednostka OSP Zbrzeźnica w ubiegłym roku pozyskała liczny sprzęt, który umożliwi lepszą pomoc osobom potrzebującym. Wśród zakupionych rzeczy znalazły się m.in.: zestaw PSP R1 (torba, deska, szyny kramera), cztery komplety aparatów ODO (aparat, butla maska), dwie zapasowe butle do aparatów ODO, cztery sygnalizatory bezruchu, piła do cięcia stali i betonu, brezentowy zbiornik wodny, środek pianotwórczy wraz z systemem pionowym firefighter, a także środek do neutralizacji płynów wraz z opryskiwaczem.

- „Nasza jednostka jest doposażana w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w związku z planami jakie czyhają nad jednostką. Planujemy już w tym roku wprowadzić naszą jednostkę do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczgo. Liczymy tym samym na pomoc samorządów w pozyskaniu ratowniczych narzędzi hydraulicznych, których koszt to ok. 100 tyś złotych. Narzędzia te są niezbędne podczas wydobywania poszkodowanych z pojazdów podczas wypadków komunikacyjnych, a są wymagane, aby wstąpić do KSRG.” - informuje Zarząd OSP w Zbrzeźnicy.

Warto dodać, że jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy może wspomóc każdy przekazując 1% podatku podczas rozliczania PIT za 2017 roku. Wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2017 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000116212, z dopiskiem cel szczegółowy: OSP w Zbrzeźnicy, Zbrzeźnica 31b, 18-300 Zambrów. Wszystkie wpływy zostaną przekazane na doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Polecamy:
:: Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto]
:: Noworoczny prezent dla zambrowskiej straży [foto]
:: Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych
:: Karambol i szybka akcja ratunkowa w rejonie budowy S8 [foto+video]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: Zambrowscy strażacy walczyli z pożarem [foto+video]
:: Skutki wichury w powiecie zambrowskim [foto]
:: Pożar sadzy w Kołakach
:: Od 90 lat niosą pomoc ludziom [foto]
:: Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego
:: Strażacy walczyli z żywiołem w Srebrnej [foto+video]

Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org