:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Strażacy usuwają szkody po gwałtownej burzy [foto+video]

Zerwane dachy, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. To szkody jakie wyrządziła burza, która przeszła dzisiaj rano nad powiatem zambrowskim. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnym załamaniem pogody.

Przypomnijmy, że dzisiaj około godz. 9.00 miało miejsce załamanie pogody. Przez nasz powiat przeszło wówczas rzadko spotykane zjawisko - bow echo. Jest to bardzo wąska, ale aktywna strefa z chmurami burzowymi i wiatrem, którego porywy są bardzo silne, czasami przekraczające nawet 100 km/h.

Zjawisko to powoduje sporo zniszczeń. Nie inaczej było w powiecie zambrowskim. Jak udało nam się dowiedzieć, w ciągu dzisiejszego dnia zambrowscy strażacy mieli ponad 40 zgłoszeń. Największe szkody były w Pęchratce Polskiej, gdzie zerwało dach ze stodoły. Część pokrycia dachowego na stodole straciło również dwóch mieszkańców wsi Sasiny i Krajewo Korytki. Strażacy z PSP w Zambrowie, jak również z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego, pracowali tam nad zabezpieczeniem dachów uszkodzonych budynków.

Pozostałe interwencje dotyczyły przeważnie powalonych drzew. Jedno z nich miało miejsce przy przychodni na ul. Fabrycznej w Zambrowie. Powalone drzewo uszkodziło dach oraz dwa samochody osobowe. Ponadto strażacy usuwali drzewa i gałęzie z drogi krajowej 63 oraz z dróg gminnych i powiatowych. W kilku miejscowościach odnotowano natomiast zgłoszenia dotyczące uszkodzenia słupów i linii energetycznych.

Jak informują meteorolodzy z IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku, aktualnie na terenie województwa podlaskiego nie występują burze. Niestety dzisiejszej nocy spodziewane jest kolejne załamanie pogody.

- „Od godz. 22:00 dnia 10.08.2017 do godz. 10:00 dnia 11.08.2017 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie wystąpi grad.” - informuje Tomasz Siemieniuk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.

W związku z tym radzimy zabezpieczyć wszelkie przedmioty znajdujące się na balkonach i posesjach. Fachowcy ostrzegają, że bardzo silny wiatr może je zniszczyć lub porwać, a co gorsza porwany wiatrem, lecący z olbrzymią prędkością jakiś przedmiot może uderzyć w okno lub samochód i go uszkodzić.Polecamy:
:: Bow echo wyrządziło wiele szkód w powiecie zambrowskim
:: Pracowity początek tygodnia zambrowskich strażaków
:: Kolejny pożar na koszarach [foto+video]
:: Ufundujmy sztandar strażakom ze Zbrzeźnicy
:: Strażacy walczyli z żywiołem [foto]
:: Pożar mieszkania na koszarach [foto+video]
:: Strażacy z OSP rywalizowali w piłce nożnej [foto]
:: Samochód zapalił się na Mazowieckiej [foto]
:: IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami [foto]
:: W Szumowie strażacy wypompowywali wodę z zalanych ulic [foto]
:: Spłonęła koparka przy przebudowie DK8 [video]
:: Strażacy z gminy Szumowo rywalizowali w sportach pożarniczych [foto]
:: Mł. bryg. Maciej Krajewski oficjalnie komendantem PSP w Zambrowie [foto]


Strażacy usuwają szkody po gwałtownej burzy [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org