:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C lekkie zachmurzenie

Strażacy ćwiczyli nad zalewem [foto]

Przeszukiwanie zbiorników wodnych pod względem osób zaginionych, ratowanie osób znajdujących się w wodzie – to główne zadania, z jakimi musieli zmierzyć się strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie podczas ćwiczeń strażackich nad zalewem miejskim w Zambrowie.

 

Ćwiczenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbyły się wczoraj, 8 sierpnia nad zalewem miejskim.

 

Głównym celem zajęć była weryfikacja umiejętności strażaków w ratownictwie wodnym, jak również sprawdzenie stanu narzędzi i niezawodności sprzętu strażackiego. W trakcie ćwiczeń strażacy musieli zmierzyć się z ratowaniem osób znajdujących się w wodzie, przeszukiwaniem zbiorników wodnych pod względem osób zaginionych, a także podejmowaniem topielców z wody.

 

Wczorajsze szkolenie połączone zostało z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo” - kampanią MSWiA, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Tym razem strażacy udzielali informacji mieszkańcom Zambrowa odnośnie bezpieczeństwa nad wodą, podstawowych zasad bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych, kąpieli w miejscach strzeżonych oraz zachowania podczas wysokich temperatur.

 

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Zambrowscy strażacy zrobili kurtynę wodną, dzięki której przechodnie i dzieci mogli się ochłodzić we wczorajsze, upalne popołudnie.

Strażacy ćwiczyli nad zalewem [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się