:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Strażacki sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości trafił do trzech ochotniczych jednostek

pożary i straż, Strażacki sprzęt Funduszu Sprawiedliwości trafił trzech ochotniczych jednostek - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 05/12/2018 15:52

To oni jako pierwsi docierają na miejsca wypadków i udzielają ofiarom pierwszej pomocy. Trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zambrów otrzymały sprzęt służący do ratowania życia za prawie 75 tys. złotych. To m.in. torby medyczne, sprzęty do znakowania terenu akcji, zestaw narzędzi hydraulicznych, parawan do osłony miejsca wypadku, czy ubrania koszarowe.Pieniądze zostały pozyskane od sprawców przestępstw.

 

W całej Polsce ochotnicy otrzymają 100, a na Podlasiu - 4 mln złotych. Wsparcie pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. To pieniądze wcześniej zasądzone od sprawców przestępstw drogowych.

 

W ramach złożonego przez Gminę Zambrów wniosku do Ministerstwa Sprawiedliwości, z tej puli samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 99% (74 tys. 222 zł) na zakup sprzętu do ratownictwa medycznego. Z budżetu gminy na ten cel przekazano zaledwie 1 %, czyli 749,72 zł.

 

Dziś w Urzędzie Gminy Zambrów odbyło się uroczyste przekazanie trzem jednostkom OSP (w Starym Laskowcu, Wiśniewie i Zbrzeźnicy) sprzętu ratowniczego zakupionego w ramach tej dotacji. Jego przekazania dokonał Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos w asyście Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. Macieja Krajewskiego. W uroczystości udział wzięli także: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Zambrowie Bogdan Pac, Komendant Gminny OSP Krzysztof Koliński, Naczelnik OSP w Zbrzeźnicy Sebastian Mrówka, Naczelnik OSP w Starym Laskowcu dh Karol Krystosiak, prezes OSP w Zbrzeźnicy dh Jacek Przychodzeń, kierowca OSP w Wiśniewie dh Tomasz Smokowski oraz inspektor ds. OC, obronnych i OSP Daniel Gadomski.

 

Łączna wartość przekazanego sprzętu wyniosła 74 tys. 971 zł 72 gr. Dzięki tym pieniądzom zakupiono:

 • OSP w Staryn Laskowcu – torba ratownicza, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, 5 latarek akumulatorowych, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, sprzęt do oznakowania terenu
 • OSP w Wiśniewie – torba ratownicza, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków
 • OSP w Zbrzeźnicy – zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS (rozpieracz ramieniowy z akcesoriami, cylindry rozpierające z zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach, zestaw węży hydraulicznych o różnych długościach, agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych)

 

Doposażenie jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt techniczny i medyczny ma umożliwić skuteczne prowadzenie działań ratowniczych w zakresie udzielania pierwszej, szybkiej i profesjonalnej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

 

Warto dodać, że tego samego dnia nowe wyposażenie otrzymała także jednostka OSP w Porytem-Jabłoni. Z budżetu gminy zakupiono jej 10 kompletów 3-częściowych ubrań koszarowych oraz 10 par butów Grom Wz 742. W uroczystym przekazaniu tego sprzętu udział wzięli: prezes OSP w Porytem-Jabłoni dh Jacek Szyszka i kierowca OSP w Porytem Jabłoni dh Maciej Sokólski.

Reklama

Strażacki sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości trafił do trzech ochotniczych jednostek komentarze opinie

 • gość 2018-12-05 20:05:24

  Niech naczelnik ze zbrzeżnicy poda ile radni zarabiają z wójtem na czele czy nie należy już do pisu a do klanu wójta.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-05 20:27:12

  Powiedzmy sobie szczerze, to była okazja do rzeczywistego przekazania sprzętu czy żeby sobie komendancik, prezesik czy inny naczelniczek zrobił fotki do internetu?

 • gość 2018-12-05 20:46:55

  Na niektóre gęby nie da się już patrzeć

 • gość 2018-12-05 20:51:01

  z tego fotki są a z sesji cisza czyli po cichu kaska poszła w górę?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-06 19:33:11

  Zazdrość?

 • gość 2018-12-06 20:24:43

  nie zazdrość tylko uczciwość wobec wyborców.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Budynek 452m2, działka 604m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: NOWA NIŻSZA CENA!!!!! Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię osobę na stanowisko

Zatrudnię osobę na stanowisko kucharza w restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy,..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcyjny

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Zadania: • Praca na super nowoczesnej hali produkcyjnej, • Prace..


Zobacz ogłoszenie

praca dla murarzy

Poszukujemy murarzy i pomocników murarzy z własną działalnością. Stawka godzinowa dla murarza 23€, pomocnika 18€. Praca w Antwerpii. Zapewniamy..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Rowery zachodnich renomowanych

Zapraszamy w KAŻDĄ NIEDZIELĘ na KIERMASZ ROWEROWY od 10.30 - 13.00 Do zaoferowania Markowe rowery Holenderskie i Niemieckie. Rowery sprawdzone w..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodów

Mechanik samochodów ciężarowych Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: • Bieżąca naprawa własnych samochodów ciężarowych • konserwacja części..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesny apartament w

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy osoby do pracy w charakterze doradcy klienta w Salonie NC+ w Galerii Bem w Zambrowie. Praca na cały etat ok 160h miesięcznie) w..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

PRACA!

Poszukuję zdecydowanej osoby na stanowisko doradca klienta w Salonie NC+ w Galerii Bem w Zambrowie. Praca na cały etat, wysokie zarobki..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka bez sprawdzania

Pożyczka dla każdego bez BIK. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny cel mamy dla Ciebie ofertę. - Nie pytamy o cel, - Pieniądze na..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc przy pracach

Witam, poszukuję osoby na kilka dni do pomocy przy pracach przydomowych w gospodarstwie.


Zobacz ogłoszenie

Pomoc operatora

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Pomoc operatora Zadania: ‒ obsługa maszyn produkcyjnych, -..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Główna księgowa lub główny

Poszukujemy osoby na stanowisko: Główna/-y księgowa/-y Miejsce pracy: Zambrów, Firma Zorza, ul. Mazowiecka 57C OPIS STANOWISKA: prawidłowość i..


Zobacz ogłoszenie

Agregat uprawowo siewny

Przedmiotem sprzedaży jest nowy Agregat uprawowo-siewny 2,7m marki AGRO-LIFT. Agregat uprawowo-siewny bez hydropaku Wyposażenie standardowe: 1...


Zobacz ogłoszenie

Zabudowana działka przemysłowa

Sprzedam działkę przemysłową, zabudowaną, nr ewidenc. 1903/1 i 1903/2 o łączne powierzchni 1,0055ha, położoną na terenach produkcyjno-usługowych..


Zobacz ogłoszenie

CB RADIO montaż, strojenie,

Sprzedaż, montaż, naprawa i strojenie CB radia i anten. Sklep Planet ul. Białostocka 22d , Zambrów tel. 604419967


Zobacz ogłoszenie

Skuter ATX Motor Red Power

Sprzedam skuter firmy ATX Motor Red Power. Skuter mało jeżdżony, w dobrym stanie, jeździ bardzo dobrze, nic się nie psuje. Garażowany. Do skutera..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik biurowy

Telewizja Kablowa DIPOL Sp. z o. o. dostawca usług telewizji kablowej, dostępu do sieci Internet oraz telefonii stacjonarnej poszukuje kandydata na..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię osobę na stanowisko

Zatrudnię osobę na stanowisko kelner w restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy,..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Altanka

Altana nowa ośmiokątna o przekątnej 3,20 m. Altanka wykonana jest w całości z drewna sosnowego. Stabilna solidna konstrukcja, słupy nośne o..


Zobacz ogłoszenie

Meble na wymiar. Kuchnie,

Murawski Furniture z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zajmującą się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju mebli na wymiar tj..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"