:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Stopa bezrobocia w powiecie wzrosła już do niemal 16%

społeczeństwo, Stopa bezrobocia powiecie wzrosła niemal - zdjęcie, fotografia

Na terenie powiatu zambrowskiego zaczyna się okres sezonowego wzrostu bezrobocia. To o miesiąc wcześniej niż przed rokiem!

Bezrobocie w naszym powiecie zaczyna wzrastać! Tylko pod koniec sierpnia liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP zwiększyła się o 37 w stosunku do lipca i wyniosła 2791. Ponad połowa zarejestrowanych bezrobotnych to kobiety. Wzrost jest niewielki, jednak ogólna szacunkowa stopa bezrobocia wyliczona przez PUP w Zambrowie (15,9%) jest aż o 3,5 punktu procentowego więcej niż w całym kraju.

- "Charakterystyczne w tym okresie jest już rosnące o miesiąc wcześniej bezrobocie sezonowe. W latach poprzednich miało to miejsce zazwyczaj w październiku. Związane jest to z wymogami jakie stawiamy wobec pracodawców chcących pozyskać stażystę. Wymagamy zatrudnienia, niestety w takiej sytuacji wielu pracodawców nabiera wody w usta. Mamy nadzieję, że do końca roku, bezrobocie nie ulegnie większemu wzrostowi. Poprzez podejmowane przez nas działania będziemy się starali to utrzymać." - powiedział nam Dyrektor PUP Dariusz Olszewski.

Mimo niewielkiego wzrostu, rotacja bezrobotnych w PUP jest znacząca. Tylko w sierpniu do ewidencji bezrobotnych dopisano 243 osoby, z czego 71 - po raz pierwszy. W tym czasie status osoby bezrobotnej straciło 206 osób. Znaczna ich część (86 osób) podjęła pracę, a 71 nie potwierdziło gotowości do pracy. Pozostałe osoby skierowano do form pracy subsydiowanej, m.in. prace interwencyjne, staże i wysłano na szkolenia.

Warto dodać, że w sierpniu zambrowski pośredniak pozyskał 47 miejsc pracy, z czego 39 ofert dotyczyło pracy niesubsydiowanej, 1 - stażu, 4 - prac interwencyjnych, 3 - podjęcie pracy w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Niestety mieszkańcy powiatu, zarówno osoby pozostające bez pracy jak i te zatrudnione dość często narzekają, że oferty pracy, którymi dysponuje zambrowski PUP nie są atrakcyjne i „wiszą w ogłoszeniach” przez wiele miesięcy.

Polecamy:
:: PUP: Oferty pracy w Zambrowie z 17.09.2012r.
:: Pieniądze z 1% podatku rozdane. Sprawdź kto dostał najwięcej w Zambrowie
:: Działkowicze protestują przeciwko budowie bloków socjalnych pod Długoborzem [audio]
:: "Nie chcemy u nas getta"
:: Burzliwie w ZSM przed Walnym Zgromadzeniem
:: Mniej na staże, a bezrobocie spada
:: Czemu Urząd Pracy nie daje staży? Wywiad z dyrektorem PUP
:: Ponad 1500 firm w Zambrowie
:: Bezrobocie w grudniu i styczniu wzrosło
:: Promowali usługi rynku pracy
:: Dyrektor PUP: pomimo kryzysu – to był dobry rok

Stopa bezrobocia w powiecie wzrosła już do niemal 16% komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się