:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie

interpelacje radnych, Stanowisko radnych reformy oświaty Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Zamieszczamy stanowisko radnych PiS z miasta i powiatu, dotyczące sieci szkół podstawowych, które mają funkcjonować od 1 września na terenie miasta Zambrów.

Przypomnijmy, że we wszystkich trzech zambrowskich szkołach podstawowych w minionym tygodniu odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące sposobów wprowadzania w Zambrowie reformy oświaty przygotowanej przez rząd. Na każdym z nich burmistrz Kazimierz Dąbrowski szczegółowo przedstawiał dwa warianty wprowadzenia w mieście sieci 8-letnich szkół podstawowych i granic ich obwodów. O szczegółach tych wariantów pisaliśmy w artykułach: Dyskutowali o reformie oświaty w zambrowskiej „Trójce” [foto] oraz Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne.

Wielu mieszkańcom zaproponowane przez samorząd warianty nie do końca się podobają. Szczególnie dotyczy do społeczności Szkoły Podstawowej Nr 5, bowiem to właśnie tę placówkę reforma miałaby dotknąć najbardziej. Oprócz ożywionej dyskusji podczas konsultacji w „Piątce” temat ten wywołał także lawinę komentarzy na forum naszego portalu w tematach: „NIE- dla likwidacji Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Zambrowie” oraz „reforma oświaty konsultacje społeczne”.

Po dotychczas przeprowadzonych rozmowach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, samorząd przygotował trzeci wariant reformy edukacji w Zambrowie, o czym burmistrz poinformował podczas ostatniego spotkania w SP4. Ma on zakładać pozostawienie obecnych lokalizacji szkół oraz ich obwodów. Burmistrz zechce jednak jeszcze raz przedyskutować wszystkie warianty z nauczycielami i rodzicami zambrowskiej „Piątki”. W tym celu samorząd zorganizuje dodatkowe spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 24 stycznia o godz. 18:00 w sali sportowej SP5.

Swoje stanowisko w sprawie sieci szkół podstawowych, które mają funkcjonować od 1 września 2017 roku na terenie miasta Zambrów, przekazali naszej redakcji radni miejscy i powiatowi Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem po wprowadzeniu reformy w naszym mieście powinny funkcjonować cztery podstawówki – trzy działające obecnie oraz dodatkowa powstała w wyniku przekształcenia obecnego MG1 w Szkołę Podstawową Nr 2. Radni stoją zatem za wprowadzeniem drugiego wariantu zaproponowanego przez burmistrza.

- „W naszej ocenie przedstawiony przez Pana Burmistrza wariant 1, w którym funkcjonowałyby tylko 3 szkoły podstawowe, jest nie do przyjęcia, a konsultacje przeprowadzone przez Pana Burmistrza i prowadzona dyskusja nasuwają wniosek, że w konsekwencji podjętych działań nastąpi likwidacja jednej szkoły (…) W naszej ocenie porażką obecnie rządzącego Burmistrza jest brak miejsc w przedszkolach. Pan Kazimierz Dąbrowski rządzi już 5. kadencję i to on odpowiada za to, że zostały sprzedane dwa budynki przedszkola, a trzeci został przejęty przez bibliotekę.” - napisali w swoim stanowisku radni PiS.

Warto dodać, że w podobnym tonie wypowiadał się w trakcie konsultacji w SP5 radny miejski PiS Michał Selerowski. Wówczas na jego zarzuty dotyczące likwidacji dwóch placówek przedszkolnych burmistrz odpowiadał, że budynek przedszkolny przy ul. Podedwornego stał opuszczony 10 lat, a w jego piwnicach „było do kolan wody”.

- „W 2001 roku zostałem burmistrzem i sprzedałem to. Myślę, że dobrze zrobiłem, ponieważ służy to wszystkim mieszkańcom. I mówienie tak lekko, że zostało sprzedane to jest przesada. Również budynek na ul. Grunwaldzkiej, który nawet nie mógł być remontowany, bo był w takim stanie. Dobrze, że ktoś to kupił, zburzył i wybudował nowy budynek. Dlaczego to było w tamtych czasach? Ponieważ nie było dzieci.” - odpowiadał radnemu burmistrz Dąbrowski.

W piśmie radni PiS zaznaczają, że podjęta decyzja dotycząca wyboru wariantu sieci i obwodów 8-letnich szkół podstawowych w Zambrowie będzie zależała przede wszystkim od ich kolegów z Komitetu Wyborczego „Razem”, którzy mają obecnie większość w Radzie Miasta.

Pod przekazanym naszej redakcji stanowiskiem podpisali się radni miejscy PiS: Edyta Marchelska-Groszfeld, Jacek Raciborski, Michał Selerowski i Stanisław Niewiński; a także radni powiatowi: Stanisław Rykaczewski i Marek Niewiński.Polecamy:
:: Będzie trzeci wariant reformy edukacji w Zambrowie oraz dodatkowe konsultacje w SP5 [foto+video]
:: Nerwowo podczas konsultacji w SP5 [foto+video]
:: Dyskutowali o reformie oświaty w zambrowskiej „Trójce” [foto]
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne


Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org