:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Sprawdź ofertę kulturalną na najbliższe dni

Koncerty kolęd i pastorałek, a także spotkanie z poezją i książką - takie atrakcje czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną na najbliższe dni.

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie
Już jutro (6 stycznia) w budynku Centrum Kultury w Zambrowie odbędzie się koncert kolęd. Na scenie sali widowiskowo-kinowej zaprezentują się: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta MOK w Zambrowie, grupa wokalna „Nutki Nadniemeńskie” oraz Orkiestra „Grodno Junior” ze Szkoły Muzycznej Nr 1 z Grodna. Początek o godzinie 17:00.

Pozostając w klimacie Świąt Bożego Narodzenia dwa dni później, 8 stycznia w kawiarni Cafe Muza w Centrum Kultury w Zambrowie zaplanowano wieczór kolęd. Przed publicznością zaprezentuje się Zespół Instrumentalno-Wokalny „CAMERATA”. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie
Na koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek wybrać będzie można się także do Szumowa. Taką propozycję przygotował w święto Trzech Króli (6 stycznia) miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Wystąpią wokaliści ze studia wokalnego GOK Szumowo oraz zespół Pauper Band. Jutrzejszy koncert będzie także okazją do ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego na „Figurkę Aniołka”. Początek o godzinie 16:00.

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży
Łomżyński ośrodek kulturalny zaprasza na szesnastą już edycję koncertu „Gwiazdka z Nieba”, który odbędzie się 14 stycznia o godzinie godz. 19:00 w kościele Ojców Kapucynów w Łomży. Na koncercie Studia Wokalnego MDK-DŚT w tym roku gościnnie wystąpi Tomasz Kamiński z zespołem. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Tomek Kamiński - wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem. Współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite.

Kościół pw. Ducha Świętego w Zambrowie
Jutro, 6 stycznia kolęd będzie można także posłuchać w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Koncert zaplanowano po mszy św. o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie
Najbliższe dni przyniosą mieszkańcom Zambrowa i okolic nie tylko świąteczne koncerty. Dyskusyjny Klub Książki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie zapraszają na kolejne spotkanie DKK. Tym razem miłośnicy książek będą dyskutować na temat książki Elif Şafak - „Bękart ze Stambułu”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia o godz. 18:00 w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy alei Wojska Polskiego 25.

13 stycznia (piątek) w tym samym miejscu zaplanowano spotkanie z cyklu „Wieczory z poezją w bibliotece” z udziałem pochodzącego z Zambrowa poety Stanisława Kruszewskiego oraz znanej lubelskiej poetki Ewy Pilipczuk. Muzycznie wieczór uświetnią zambrowscy artyści: Andrzej Sokołowski, Marek Bańkowski, Mariusz Prusiński oraz Andrzej Bukowski. Podczas spotkania będzie można posłuchać utworów Stanisława Kruszewskiego w interpretacji samego autora oraz zaproszonych gości: Ewy Pilipczuk, Patryka Bołtryka, a także w formie poezji śpiewanej. Będzie również możliwość zakupienia tomiku Stanisława Kruszewskiego „Między kuźnią a cmentarzem” z dedykacją autora. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

Polecamy:
:: Znamy plany XXV Finału WOŚP w Zambrowie
:: Nie będzie „Sylwestra pod gwiazdami”
:: Kabaret Ani Mru-Mru wystąpił w Zambrowie z najnowszym programem [foto]
:: Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy rozstrzygnięty [foto]
:: Wkrótce 5-lecie zambrowskiego DKK
:: Kolejne spotkanie z podróżnikami w Filii MBP
:: Beata Ciecierska i Bożenna Adamkiewicz dzieciom
:: Panie z gminy Szumowo poznały tajniki powstawania wyrobów z papierowej wikliny
:: W Łomży otwarto wystawę „Batik”

Sprawdź ofertę kulturalną na najbliższe dni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org