:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Spotkanie wigilijne w zespole szkół SWEiRP [foto]

świąteczne, Spotkanie wigilijne zespole szkół SWEiRP [foto] - zdjęcie, fotografia
 • Spotkanie wigilijne w zespole szkół SWEiRP
  Spotkanie wigilijne w ...
 • 22.12.2017 r.
  22.12.2017 r.
 • fot. M. Szczepański
  fot. M. Szczepański
 • Spotkanie wigilijne w zespole szkół SWEiRP
  Spotkanie wigilijne w ...
 • 22.12.2017 r.
  22.12.2017 r.
  +16

Koniec grudnia to wyjątkowy czas. Pięknie ubrana choinka, odświętnie przygotowany stół i najbliżsi, którzy na ten czas zjeżdżają się z najodleglejszych nawet zakątków - to nieodłączne elementy świąt Bożego Narodzenia. Żaden inny okres w ciągu roku nie może równać się z tym wyjątkowym czasem.

Polską tradycją jest gromadzenie się razem w miejscach, gdzie tworzymy z innymi jakąś wspólnotę, nawet najmniejszą: w miejscach pracy, w szkołach i urzędach… Również w Zespole Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Janusza Korczaka w Zambrowie jest to ciągle żywa i pielęgnowana tradycja.

W środę, 20 grudnia na szkolnej auli zgromadzili się uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły, m.in. prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży Roman Szmyt, Starosta Zambrowski Robert Rosiak, dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie Marek Dąbrowski, dyrektor Bursy Szkolnej w Zambrowie Iwona Romanek, dziekan dekanatu zambrowskiego ks. Jerzy Samsel.

Na początku dyrektor szkoły Małgorzata Leszczyńska oraz komendant Hufca Pracy w Zambrowie Grażyna Dembek przywitały wszystkich zaproszonych gości oraz przypomniały wyjątkowe znaczenie świąt Bożego Narodzenia i głębokie symboliczne znaczenie zwyczajów związanych z tym okresem. Później bożonarodzeniowe jasełka przedstawili uczniowie szkoły pod opieką Barbary Głębockiej. Można było zobaczyć nie tylko świętą rodzinę i trzech króli, ale także aniołów, króla Heroda czy alegorie diabła i śmierci.

Po wspólnym kolędowaniu był czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, aby zasmakować tradycyjnych polskich potraw.

Polecamy:
:: Uroczysta wieczerza wigilijna w Domu Dziecka [foto]
:: Bożonarodzeniowa sztuka w Rutkach [foto]
:: Świątecznie w „Akademii Malucha” [foto]
:: Strażacki „opłatek” w Zambrowie [foto]
:: Wigilijne spotkanie w OSP Rutki [foto]
:: Caritas zaprasza na Wigilię
:: Uwaga! Mikołaje na ulicach Zambrowa!
:: Mikołajki w Zambrowie [foto+video]
:: Świąteczna iluminacja w Zambrowie [foto+video]
:: Spotkanie opłatkowe w OSP w Zbrzeźnicy
:: „Rekordowe” mikołajki przedszkolaków [foto]
:: Święty Mikołaj zawitał do „Biedronek” [foto]
:: Warsztaty bożonarodzeniowe w MP6

Spotkanie wigilijne w zespole szkół SWEiRP [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się