:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C umiarkowane opady deszczu

Spotkanie opłatkowe w OSP Zbrzeźnica [foto]

świąteczne, Spotkanie opłatkowe Zbrzeźnica [foto] - zdjęcie, fotografia

W Zbrzeźnicy na spotkaniu opłatkowym spotkali się druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkie strażackie spotkania opłatkowe mają swój specyficzny charakter, klimat i atmosferę.

Jest już co prawda po Świętach Bożego Narodzenia, jednak trwajac jeszcze w okresie świąteczno-noworocznym dziś w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy odbyło się spotkanie opłatkowe. Udział w nim wzięli strażacy oraz zaproszeni goście: proboszcz parafii w Tabędzu ks. Franciszek Bieńkowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie Marek Adam Komorowski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Zambrowie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Bogdan Pac oraz zastępca komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski.

Podczas uroczystości prezes OSP w Zbrzeźnicy dh Jacek Przychodzeń oraz zaproszeni goście podziękowali strażakom ochotnikom za ich zaangażowanie w służbę w 2016 roku oraz składali życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wójt Jarosław Kos zaznaczył także, że przyszły rok będzie dla OSP Zbrzeźnica niezwykle ciekawy i obfitujący w ważne wydarzenia.

- „Przyszły rok będzie dla OSP i miejscowości Zbrzeźnica wyjątkowy, ponieważ obchodzicie 70-lecie istnienia. W związku z tym będzie uroczystość, przede wszystkim fundacja sztandaru i z tego tytułu Gmina przeznaczyła środki na zakup sprzętu. Mamy 30 tys. zł na zakup zestawu ratunkowego. Poza tym przygotowujemy się do modernizacji drogi Zbrzeźnica-Pstrągi, w 2018 roku ta droga będzie zrobiona. W przyszłym roku zrobimy też pewnie rewitalizację placu przy przystanku. Co prawda jest to nie nasza inwestycja, ale planowana jest też przebudowa drogi Wygoda-Zambrów, czyli bezpośrednio też będzie to dotyczyło Zbrzeźnicy.” – mówił Jarosław Kos, Wójt Gminy Zambrów.

Po modlitwie zaśpiewano kolędę, po czym wszyscy zebrani dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia pomyślności w Nowym 2017 Roku. Później był czas na wspólne spędzenie czasu przy tradycyjnym polskim wigilijnym stole.

Polecamy:
:: Żywa szopka w Szumowie
:: O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce”
:: Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Świąteczna wieczerza w zambrowskiej bursie
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami

Spotkanie opłatkowe w OSP Zbrzeźnica [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org