:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Spotkanie opłatkowe w OSP w Zbrzeźnicy

świąteczne, Spotkanie opłatkowe Zbrzeźnicy - zdjęcie, fotografia

Strażacy ochotnicy z OSP w Zbrzeźnicy, zachowując bożonarodzeniową tradycję, połamali się wczoraj opłatkiem. Był to czas podsumowań i wspomnień kończącego się roku.

Spotkanie opłatkowe strażaków oraz kobiecych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy odbyło się wczoraj, 16 grudnia w tamtejszej remizie.

Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością byli: Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh. Bogdan Pac, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, dowódca JRG Zambrów kpt. Łukasz Chankowski, kwatermistrz KP PSP w Zambrowie asp. szt. Marek Chmielewski, proboszcz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Tabędzu ks. Franciszek Bieńkowski oraz proboszcz parafii pw. Ducha Św. w Zambrowie ks. kan. Jarosław Olszewski. Na spotkaniu obecny był również prezes zaprzyjaźnionej jednostki z OSP Krusze-Łubnice dh. Marek Kołakowski.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez prezesa jednostki OSP Zbrzeźnica dh. Jacka Przychodnia oraz naczelnika dh. Sebastiana Mrówki. Po przywitaniu gości i złożeniu życzeń głos zabrali przybyli goście.

Jak zauważył w swoim przemówieniu wójt Jarosław Kos, jednostka OSP w Zbrzeźnicy w tym roku zapisała się na kartach historii jako jednostka czynnie uczestnicząca w życiu gminy Zambrów. Docenił uczestnictwo jednostki w sferach kulturalnych, jak i życiu gminnym. Wójt podkreślił również, że marzeniem jednostki jest wkroczenie w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w czym z całego serca zobowiązał się pomóc. Również komendant PSP życzył druhom wszystkiego najlepszego oraz dziękował za działalność społeczną w tym roku, kiedy to jednostka kilkunastokrotnie wyjeżdżała do akcji ratowniczo-gaśniczych.

Po przełamaniu się opłatkiem wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole na małym poczęstunku.

Warto nadmienić, że jednostka OSP w Zbrzeźnicy w tym roku obchodziła jubileusz 70-lecia powstania jednostki (relacja z tego wydarzenia: TUTAJ) i z tego tytułu społeczność lokalna ufundowała sztandar. Jednostka ta działa bardzo prężnie i w przyszłym roku prawdopodobnie zostanie włączona w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Za pośrednictwem naszego Portalu OSP w Zbrzeźnicy pragnie złożyć najszczersze podziękowania oraz życzyć ciepłych, rodzinnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku dla wszystkich sponsorów, sympatyków, członków osp oraz osób wspierających działalność jednostki.

Polecamy:
:: 70-lecie OSP Zbrzeźnica [foto]
:: Pożar w Skarżynie [foto]
:: Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych
:: Karambol i szybka akcja ratunkowa w rejonie budowy S8 [foto+video]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: Zambrowscy strażacy walczyli z pożarem [foto+video]
:: Niepodległościowe śpiewanie w Czerwonym Borze [foto]
:: Skutki wichury w powiecie zambrowskim [foto]
:: Pożar sadzy w Kołakach
:: Od 90 lat niosą pomoc ludziom [foto]

Spotkanie opłatkowe w OSP w Zbrzeźnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org