:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 19°C
powietrze B. dobre
edukacja, Spotkanie biskupa nauczycielami [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 15/01/2019 18:56

Pracownicy oświaty z terenu powiatu zambrowskiego spotkali się z biskupem łomżyńskim.

 

Dyrektorzy, nauczyciele oraz katecheci ze szkół z terenu powiatu zambrowskiego spotkali się z Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Tadeuszem Bronakowskim. Dzisiejsze wydarzenie zorganizowane zostało przez parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

 

Najpierw odbyła się msza święta w intencji nauczycieli, podczas której homilię wygłosił ks. biskup. Mówił o konieczności zachowania wartości chrześcijańskich w życiu publicznym, w tym w szkołach. Podkreślał, że kształcenie jest ważne, ale w połączeniu z wychowaniem.

 

- „Aby nie roztrwonić daru wolności, trzeba dobrze wychowywać młode pokolenie. Potrzebny jest dobry nauczyciel wychowawca. Właśnie dlatego odpowiedzialny wychowawca to największy dobroczyńca ojczyzny i ludzkości. To prawdziwy ambasador Boga na Ziemi. Tego Boga, który jest największym przyjacielem i pierwszym wychowawcą człowieka. (…) Dziękujemy za państwa codzienną pracę, za tę bezcenną służbę, zwłaszcza za pomoc ofiarowaną tym najbardziej potrzebującym uczniom i podopiecznym. Dziękujemy, że przez waszą miłość i życiowy przykład, przyprowadzacie waszych wychowanków do Chrystusa.” - mówił w czasie homilii ks. bp. Tadeusz Bronakowski.

 

Po mszy św. w hali sportowej „Czwórki” odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów tej szkoły.

Reklama

Spotkanie biskupa z nauczycielami [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-01-15 22:33:29

  chyba sami katecheci?

 • Gość - niezalogowany 2019-01-15 22:33:52

  Widzę, że i księża(organizatorzy spotkania) dzielą nauczycieli na pierwszy i drugi sport. Do naszej szkoły ( z terenu powiatu) żadna informacja nie dotarła. Pewnie się bali że nie zamieścimy się w kościele. A tam tłumy.

 • kostka - niezalogowany 2019-01-15 22:39:02

  krknews.pl/czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza-arcybiskup-bez-slowa-odszedl-a-droge-zagrodzil-mlody-duchowny/

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 00:54:53

  Ale tłumy faktycznie

 • gość 2019-01-16 06:15:54

  Zaproszenie i informacja o mszach za nauczycieli widnieje na stronie Kurii, jeśli w jakiś sposób gdzieś nie dotarło - to można jeszcze uczestniczyć w takiej mszy w sąsiedztwie: 17.01.2019 r., g. 17.00 Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Maz.,
  21.01.2019 r., g. 18.00 Msza św. w kościele parafialnympw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz.,

 • gość 2019-01-16 06:21:57

  Co do tłumów, to w ogóle coraz ich mniej gdziekolwiek, szczególnie w miejscach publicznych. Trudno wywnioskować, jaka jest tego przyczyna. Przepracowanie? Zmęczenie ? Brak sił na podejmowanie trudu - bo to jednak jest trud! uczestniczenia w publicznych wydarzeniach....?

 • gość 2019-01-16 07:00:27

  "odpowiedzialny wychowawca to największy dobroczyńca ojczyzny i ludzkości. "

  W szkołach jest mnóstwo takich sytuacji, kiedy wychowawca nie może być odpowiedzialny. Kiedy jego postanowienia wobec swoich wychowanków są brutalnie zniszczone przez Radę Pedagogiczną, czyn Rady jest zaakceptowany przez Dyrektora , wychowankowie i ich rodzice wystrychnięci na dudków, decyzją Rady trofeum wędruje tam, gdzie będzie słuszniej, aby zawędrowało, a wychowawca - na zieloną trawkę. Pomódlmy się za nauczycieli, szczególnie za tych największych dobroczyńców ojczyzny i ludzkości!!!! Nic innego zrobić nie możemy!

 • gość 2019-01-16 08:07:46

  Przemoc, gwałt, chamstwo, zastraszanie, wymuszanie - tak ma być i koniec, a nie to - matka na dywanik! Dzięki Ci panie Boże, że ja już z tym WSZYSTKIM nie mam do czynienia...., Teraz jedynie z konsekwencjami , niekiedy na środkach uspokajających. Z coraz mniejszą nadzieją, że uda się uratować to, co przez środowisko szkolne zostało zniszczone!
  Oddajesz do szkoły dziecko radosne, energiczne, ciekawe świata i ludzi - a wypluwają ci zdemoralizowanego terrorystę! z którym nie mogli sobie poradzić żadną z dostępnych im metod wychowawczych. a matce pozostał po tym wszystkim żal i postrzępione nerwy.... Piszę o środowisku innym niż to przedstawione w artykule, ale tutaj też spotyka się matki, które wprost wychodzą z siebie na widok tego, w co środowiska szkolne zamieniają ich dzieci!
  Napisałam komentarz tutaj - ponieważ na fotkach widzę osobę, która potrafi rozwiązać skutecznie zgłoszony problem - skutecznie, czyli bez bolesnych ran dla nikogo z uczestników problemu. I jest to promyk nadziei, że jednak piękne idee wychowawczej roli szkoły w brutalnej pełnej terroru współczesności - nie zostaną całkowicie zniszczone przez ludzi stosujących przemoc i zastraszanie, a tym samym dające przykład takiego postępowania swoim wychowankom.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 12:57:09

  Oj wstyd kochani nauczyciele, taka frekwencja

 • gość 2019-01-16 13:35:20

  Jakie zaproszenie, taka frekwencja

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 14:20:45

  Widać kto dziś w Polsce u steru. Wytyczne idą odgórnie. Kiedyś od PZPR, dziś od KK. :(

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 14:28:04

  Jak się chodzi do kościoła i słucha ogłoszeń to się wie. Wspólne działania mogą coś przynieść dobrego, L 4 nie załatwi nic za nas.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 15:11:17

  A ogłoszenia były we wszystkich kościołach w całym powiecie, bo jakoś nie słyszałam

 • gość 2019-01-16 16:21:42

  Pewnie tylko w dekanacie zambrowskim...

 • gość 2019-01-16 17:11:24

  A może tak podwyżka a nie modły ????

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Zatrudnię osobę na stanowisko

Poszukujemy osoby na stanowisko kelner w restauracji Impresja. Wymiar pracy: cały etat Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy:..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Diagnostyk Komputerowa -

Diagnostyk Komputerowa - Mechanik Pojazdowa!


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam działki budowlane w

Sprzedam dwie działki budowlane w Woli Zambrowskiej o powierzchni 1000 M2 każda. Pierwsza przy drodze asfaltowej - 100 tyś. Druga ( bezpośrednio za..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Działka rekreacyjna 3 ary z

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Mieszkanie 2-pokojowe, 2

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


OKAZJA!!! Budynek 452m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"