:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 22°C
powietrze B. dobre

Spotkanie autorskie Elizy Sarnackiej–Mahoney [foto]

książki publikacje, Spotkanie autorskie Elizy Sarnackiej–Mahoney [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 27/06/2017 00:00

W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbył się wieczór autorski pochodzącej z Zambrowa, a obecnie na stałe mieszkającej w Colorado dziennikarki i pisarki - Elizy Sarnackiej-Mahoney. Podczas spotkania z autorką promowana była jej najnowsza książka "Kreacja".

Poniedziałkowe wieczorne spotkanie zorganizowane było w celu autoprezentacji pisarki pochodzącej z Zambrowa oraz jej twórczości. Impreza odbyła się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie przy alei Wojska Polskiego 25. Eliza Sarnacka-Mahoney przybliżyła zgromadzonym swoją karierę dziennikarską oraz promowała najnowszą książkę pt. „Kreacja”.

Premiera powieści „Kreacja” miała miejsce 7 lutego. W życiu bohaterek tej książki zachodzą zmiany uruchamiające machinę wydarzeń. Agata marząca o tym, aby zostać celebrytką, Wioletta, gasnąca gwiazda talk-show, wygodnie żyjąca singielka Marta i jej przyjaciółka Anka, realizująca się w obrębie mitu o matce Polce – każda z nich stanie przed pytaniem, jakie miejsce odgrywają w ich życiu impulsy i pragnienia, a jakie świadoma kreacja obliczona na wywołanie zamierzonego efektu.

- „Ta książka została wydana w tym roku, chociaż powstała kilka lat temu. Wydaje mi się, że tematy, które w niej poruszyłam, są na tyle aktualne, że przez te kilka lat się nie zdeaktualizowały. To jest moja druga powieść i mam nadzieję, że nie ostatnia. Aktualnie pracuję nad trzecią. (…) W książce Kreacja skumulowały się moje obserwacje na temat Polski, których dokonywałam na przestrzeni wielu lat. Ja mieszkam za granicą, ale ta książka jest osadzona w realiach polskich. Miałam potrzebę napisania tej książki dlatego, że nie ma mnie w Polsce, a gdy człowiek jest w pewnym oddaleniu od jakiegoś miejsca, natomiast związany jest z tym miejscem uczuciowo, wtedy nabiera pewnego dystansu i wydaje mu się, że pewne zjawiska i sprawy wydają się bardziej jaskrawe i oczywiste. Łatwiej było mi je wychwycić może dlatego, że nie było mnie tutaj, niż gdybym była.” - mówiła podczas spotkania Eliza Sarnacka-Mahoney.

Warto dodać, że książka „Kreacja” Elizy Sarnackiej-Mahoney w plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę” została bardzo dobrze oceniona przez jury, co skutkowało nagrodzeniem jej najważniejszą spośród nagród – nagrodą główną jury.

Eliza Sarnacka – Mahoney jest rodowitą zambrowianką. Urodziła się i wychowała na zambrowskich „Koszarach”, czyli przy ulicy Grunwaldzkiej. W tym czasie ukończyła Szkołę Podstawową Nr 3, szkołę muzyczną oraz liceum.

Nauczyciele przedmiotów ścisłych z liceum nie ukrywali swojego zawodu, gdy w klasie III oświadczyła, iż startuje w olimpiadzie polonistycznej, tym bardziej, że uczyła się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. W klasie IV, ku postępującemu zdziwieniu pedagogów od przedmiotów ścisłych Eliza weszła do eliminacji centralnych w Warszawie, po czym zajęła III miejsce w Polsce, udowadniając solennie, że możliwa jest w umyśle kobiety, a do tego blondynki pełna symbioza zdolności do przedmiotów ścisłych z zamiłowaniem do przedmiotów humanistycznych. Również w klasie IV Eliza zaczęła swoją życiową przygodę z dziennikarstwem – wraz z grupą uczniów z liceów w Zambrowie i Łomży redagowała młodzieżowy dodatek ukazujący się przy łomżyńskich „Kontaktach”.

Po trzech latach studiów w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego i dwóch w Instytucie Języka i Literatury Uniwersytetu Durham w Wielkiej Brytanii, obroniła dyplom magistra ze specjalnością „współczesna poezja amerykańska”. Na studiach rozwijała zainteresowania pracą reportera kończąc specjalistyczne kursy i pracując w redakcjach studenckich magazynów, najpierw w Warszawie, a potem w Anglii.

Po wyjeździe do USA zaczęła pracę dla polskich mediów. Była korespondentką amerykańską „Życia Warszawy”, „Super Ekspresu” i „Pulsu Biznesu”, współpracowała z „Polityką”, „Rzeczpospolitą”, „Nowym Państwem” oraz prasą kobiecą, w tym „Twoim Stylem”. Od 2006 roku jest związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (dawnym „Dziennikiem”), dla którego w latach 2007-2008 śledziła i opisywała wybory prezydenckie w USA, co stało się inspiracją do napisania książki publicystycznej o historii i polityce USA pt. „Odziedziczona rewolucja”.

W Ameryce współtworzyła miesięcznik „Polish News” z Chicago, który obecnie przekształcił się w największy dwujęzyczny portal informacyjny dla Polonii na kontynencie północnoamerykańskim. Artykuły i felietony publikowała również w dzienniku „Nowy Dziennik” z Nowego Jorku.

Polecamy:
:: Camerata powitała lato [foto]
:: W obiektywie Marcina Dąbrowskiego
:: „Kiedy gwiazdy gasną”
:: Wystawa prac dzieci otwarta [foto]
:: Spektakl „Dziób w dziób” w CK [foto]
:: XXI Dni Zambrowa [video - część II]
:: XXI Dni Zambrowa [video - część I]
:: Zambrowskie mażoretki wśród zwycięzców Międzynarodowych Prezentacji POM-PA 2017 [video]
:: „Mały solista” ponownie w Osowcu
:: DEFIS zakończył tegoroczne Dni Zambrowa [foto]
:: Znamy mistrza szarad! [foto]
:: Grzegorz Hyży w Zambrowie – XXI Dni Zambrowa [foto]
:: „Czytanie Zbliża”

Reklama

Spotkanie autorskie Elizy Sarnackiej–Mahoney [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Zatrudnię osobę na stanowisko

Poszukujemy osoby na stanowisko kelner w restauracji Impresja. Wymiar pracy: cały etat Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy:..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Działka rekreacyjna 3 ary z

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Wynajmę mieszkanie nowe

Wynajmę mieszkanie, pierwsze piętro, dwa pokoje, duża kuchnia z jadalnią,toaleta,łazienka. Osiedle SM Nadzieja ul. Bema w Zambrowie. Kuchnia..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Sprzedam działki budowlane w

Sprzedam dwie działki budowlane w Woli Zambrowskiej o powierzchni 1000 M2 każda. Pierwsza przy drodze asfaltowej - 100 tyś. Druga ( bezpośrednio za..


OKAZJA!!! Budynek 452m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Diagnostyk Komputerowa -

Diagnostyk Komputerowa - Mechanik Pojazdowa!


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 2-pokojowe, 2

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"