:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C umiarkowane opady deszczu

Spora dawka nauki podana przez Młodych Odkrywców podczas V Festiwalu Nauki KMO [foto+video]

Mimo niesprzyjającej aury młodzi odkrywcy Polski Wschodniej przybyli na Stadion Miejski w Zambrowie, aby za pomocą badań naukowych zbadać to, o czym na co dzień się nie mówi. Mowa o Festiwalu Nauki KMO Polski Wschodniej. To impreza cykliczna, odbywająca się już od pięciu lat. Tegoroczne spotkanie klubów młodych odkrywców miało miejsce w Zambrowie, a jego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 4.

Dziś, 11 czerwca Stadion Miejski w Zambrowie gościł kluby młodych odkrywców z różnych stron Polski Wschodniej. Odbył się tam bowiem V Festiwal Nauki, zorganizowany przez Klub Młodego Odkrywcy „Exodus” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Była to okazja do udziału w różnych eksperymentach i doświadczeniach naukowych, a także zapoznania się z całoroczną pracą Klubów Młodego Odkrywcy Polski Wschodniej i ich odkryciami. Tegorocznym hasłem imprezy było „Świat się kręci”. Uczniowie zambrowskich szkół, którzy przybyli na festiwal, mogli poznać wszystko to, co związane z nauką.

 

Do Zambrowa dotarły Kluby Młodego Odkrywcy z Chełma, Huszlewa, Starej Kornicy, Witulina oraz Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Kluby zaprezentowały swoje osiągnięcia. Dzięki temu młodzież z Zambrowa mogła wzbogacić swoją wiedzę o ciekawostki z różnych dziedzin nauki, o których nie zawsze mówi się na lekcjach.

 

Ze względu na to, że pogoda nie sprzyjała naukowej integracji na Stadionie Miejskim w Zambrowie, impreza została ostatecznie przeniesiona do hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4.

 

Klub Młodego Odkrywcy „Exodus” prowadzi w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie nauczycielka geografii i przyrody Lidia Grad. Klub założyła w 2011 roku uczennica „Czwórki” - Ola Gosk. Warto wspomnieć, że Klub Młodego Odkrywcy działa w SP4 jako propozycja zajęć dodatkowych, gdzie uczniowie mogą podejmować próby badań nauki pod każdym kątem – czego nie można doświadczyć na lekcjach w szkole.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiego materiału video z V Festiwalu Nauki Klubów Młodego Odkrywcy Polski Wschodniej, który odbył się w Zambrowie.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Spora dawka nauki podana przez Młodych Odkrywców podczas V Festiwalu Nauki KMO [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się