:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Spokojne święta w powiecie zambrowskim

policja, Spokojne święta powiecie zambrowskim - zdjęcie, fotografia

Minione święta na drogach powiatu zambrowskiego minęły dosyć spokojnie. Nie było wypadków. Policja odnotowała jedynie szkodę parkingową, dwie niegroźne kolizje oraz trzech nietrzeźwych kierowców.

Jak poinformowała Komenda Główna Policji od soboty na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 261 osób zostało rannych. W ciągu trzech dni w całym kraju policja zatrzymała 765 nietrzeźwych kierowców. W naszym powiecie okres Świąt Wielkanocnych minął spokojnie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie nie odnotowali groźnych wypadków. Jak udało nam się dowiedzieć, były tylko trzy zdarzenia drogowe - szkoda parkingowa na stacji paliw w Szumowie oraz dwie niegroźne kolizje na krajowej „ósemce”.

Pierwsza z kolizji miała miejsce w sobotę, 15 kwietnia. 26-letni kierowca fiata jadący w kierunku Białegostoku na wysokości miejscowości Zambrzyce Króle uszkodził znaki oddzielające pasy ruchu. Zaś wczoraj, 17 kwietnia jadący w kierunku Białegostoku 54-letni mężczyzna otarł samochodem o barierki znajdujące się na łuku drogi.

Niestety w powiecie zambrowskim nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców. Jak poinformowała nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w świąteczny weekend przyłapali trzech kierowców na „podwójnym gazie”. Pierwszy z nich został ujawniony w sobotę, 15 kwietnia w Mężeninie. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Rutki-Kossaki. W trakcie kontroli w organizmie mężczyzny wykryto blisko 2 promile alkoholu. W lany poniedziałek w Zambrowie policja zatrzymała do kontroli 24-letniego kierowcę. Jak się okazało, mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia na terenie naszego miasta funkcjonariusze KPP w Zambrowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, u którego alkomat wykazał blisko promil alkoholu. Ponadto u jednego z zambrowian znaleziono marihuanę.
- „W sobotę w nocy zambrowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Zambrowa, który posiadał przy sobie susz - blisko 5 gram marihuany.” - mówi oficer prasowy KPP w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko. Za posiadanie środków odurzających mężczyzna odpowie przed sądem.

Spokojne święta mieli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Jak informuje nas dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej KP PSP kpt. Łukasz Chankowski, w okresie Świąt Wielkanocnych zambrowska straż nie odnotowała żadnego wyjazdu.

Polecamy:
:: Bezpieczna Wielkanoc - porady policji
:: 3-miesięczny areszt za posiadanie amfetaminy
:: Sprawca rozboju zatrzymany
:: Zaginął 44-letni Andrzej Szeligowski
:: Sezon motocyklowy rozpoczęty
:: Śmiertelny wypadek na DK8 [foto]
:: Pijany kierowca uciekał policjantom
:: Po nieudanej prowokacji dziennikarka odpowie przed sądem
:: Policjanci uratowali kobietę z zadymionego budynku
:: Kolizja trzech pojazdów w Zambrowie [foto]
:: Poszukiwany właściciel agresywnego psa [foto]

Spokojne święta w powiecie zambrowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się