:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Spadek zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskich rankingach

edukacja, Spadek zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych ogólnopolskich rankingach - zdjęcie, fotografia

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna została ujęta w rankingu szkół ponadgimnazjalnych 2018 miesięcznika "Perspektywy". Mimo to "Ogólniak" zanotował spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.

Niedługo absolwenci gimnazjów staną przed wyborem szkoły średniej. Decyzja nie jest prosta, a młodym ludziom i ich rodzicom zależy na jak najlepszym starcie do dorosłego życia. Aby pomóc w wyborze, „Perspektywy” już po raz dwudziesty opublikowały Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

W ogólnym rankingu liceów kolejny rok z rzędu w pierwszej dwudziestce piątce w województwie podlaskim utrzymało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. Tym razem placówka zanotowała spadek z 16. na 19. miejsce. Zambrowski „Ogólniak” zanotował także spadek w rankingu ogólnopolskim. W tym roku szkoła znalazła się poza pierwszą 500 w kraju (rok wcześniej była na 499. pozycji).

W ubiegłym roku cieszyliśmy się z gigantycznego awansu Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w kategorii techników. Wówczas zambrowskie technikum zajmowało 5 miejsce w województwie oraz 86. miejsce w Polsce. W tym roku szkoła ta nie została ujęta w rankingach.

Tegoroczny ranking szkół ogólnokształcących zdominowały placówki ze stolicy naszego województwa. Pierwsze miejsce w województwie zajęło II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Drugie miejsce przypadło I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, zaś trzecie – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.

Podobnie jak przed rokiem w rankingu techników w województwie podlaskim pierwsze miejsce zajęło Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku. Drugie natomiast - Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E w Białymstoku, a trzecie - Technikum Budowlano-Geodezyjne w ZSB-G w Białymstoku.

Ranking Perspektywy 2018 przygotowano na podstawie kilku kryteriów, osobno dla liceów i dla techników, co związane jest z różnym charakterem tych szkół. W przypadku techników w klasyfikacji liczyły się cztery kategorie: sukcesy uczniów w olimpiadach (20% oceny), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (30%) i wyniki egzaminów zawodowych (30%). Przy ocenie liceów pod uwagę brano natomiast trzy czynniki: sukcesy uczniów w olimpiadach (30% oceny), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%).

„Perspektywy” - Ranking Liceów 2018 – województwo podlaskie + ranking głównyPolecamy:
:: Trwają przygotowania do studniówek. Pierwsze bale już w sobotę!
:: Sukces uczennic z gminy Szumowo [foto]
:: „Kartki Bożonarodzeniowe” zostały nagrodzone
:: Sukces nauczycielki z Szumowa
:: Rozmawiali o prawach dziecka nienarodzonego w ZSA [foto]
:: Realizacja projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” zakończona [foto]
:: „Słoiczki szczęścia” w SP4
:: O pierwszej pomocy w ZSO [foto]
:: Mikołajkowe spotkania w „Piątce” [foto]
:: Święty Mikołaj zawitał do „Biedronek” [foto]
:: Warsztaty bożonarodzeniowe w MP6
:: Dzień wolontariusza w ZSO [foto]
:: Spotkanie autorskie z Beatą Ciecierską w „Trójce”
:: XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto]
:: LUBIĘ CZYTAĆ - WYBIERAM BIBLIOTEKĘ!
:: Przyszli policjanci i strażacy z „Siwej” złożyli ślubowanie [foto]


Spadek zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskich rankingach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się