:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Spacerujesz z psem bez smyczy i kagańca? Przygotuj się na nowe i ostrzejsze kary!

interwencje, Spacerujesz smyczy kagańca Przygotuj ostrzejsze kary! - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 20/11/2018 17:24

Od 15 listopada weszła w życie ustawa, dzięki której właściciele psów pozostawionych bez smyczy mogą zapłacić nawet 5 tys. zł kary. Według nowych przepisów na najbardziej surowe mandaty narażeni są posiadacze niebezpiecznych i agresywnych czworonogów.

 

Niemal codziennie na ulicach Zambrowa możemy spotkać właścicieli psów, wyprowadzających swoich pupili na spacer. Jednak nie zawsze zwierzaki te prowadzane są na smyczy. Często czworonogi puszczane są luzem, aby mogły się wybiegać. Nie wszyscy są miłośnikami zwierząt, a kontakt z obcym psem, zwłaszcza tym o bardziej pokaźnych rozmiarach, wcale nie musi należeć do przyjemnych.

 

Do tej pory za niestosowanie się do nakazu mówiącego o konieczności trzymania psa na smyczy można było zapłacić grzywnę do 250 zł. Taka kara nie odstraszała właścicieli psów i zdarzały się przypadki bardzo agresywnych zachowań zwierząt.

 

Od minionego czwartku, 15 listopada obowiązuje jednak znowelizowany Kodeks wykroczeń. Właściciele psów mogą teraz zostać znacznie mocniej uderzeni po kieszeni. Według nowych przepisów spacer z czworonogiem bez smyczy i kagańca może się zakończyć nałożeniem mandatu w wysokości nawet 5000 zł lub karą ograniczenia wolności. To oczywiście skrajny przypadek, ale dopuszczalny prawem. Taką karę może dostać właściciel groźnego psa, który trzyma go na nieogrodzonej posesji lub puszcza wolno podczas spacerów. I nie ma tu znaczenia, że właściciel na spacerze z psem powie, że „on nie gryzie, jest spokojny”.

 

Wykaz ras psów agresywnych:

 • amerykański pit bull terrier
 • pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)
 • buldog amerykański
 • dog argentyński
 • pies kanaryjski (Perro de Presa Canario)
 • tosa inu
 • rottweiler
 • akbash dog
 • anatolian karabash
 • moskiewski stróżujący
 • owczarek kaukaski


Co ważne, nowe kary nie dotyczą tylko właścicieli psów ras agresywnych, ale wszystkich psów stwarzających zagrożenie. Jeśli zwierzę zagrożenia nie stwarza, to grzywna może sięgnąć 1000 zł.

 

Psy biegające luzem to dość powszechny widok, także w Zambrowie. Czasami stwarza to niebezpieczne sytuacje na drodze, o czym poinformował nas jeden z czytelników.

 

- „Ostatnio mało brakowało, a na alei Wojska Polskiego potrąciłbym autem jakiegoś dużego psa typu labrador. Jego właścicielka była po drugiej stronie jezdni i pies nagle wyskoczył mi przed samą maskę, biegnąc w jej stronę. Zwróciłem uwagę, że właścicielka tego czworonoga trzymała smycz w ręku. Proszę, abyście przestrzegli właścicieli psów, aby mocniej pilnowali swoich pupili.” - napisał do nas jeden z czytelników.
 

Inna sprawa to wywiązywanie się właścicieli psów z obowiązków sprzątania po nich nieczystości. Warto przypomnieć, że w Zambrowie już od 2006 roku na mocy Uchwały Rady Miasta właściciele czworonogów zobowiązaniu są do sprzątania i usuwania odchodów pozostawionych przez zwierzęta na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku. Za niesprzątnięcie grozi mandat nawet do 500 zł.

 

Przypomnijmy, że już trzy lata temu samorząd Miasta Zambrów wyszedł naprzeciw właścicieli czworonogów, tworząc wybieg dla psów. Znajduje się on na trawiastym terenie nad zalewem miejskim, pomiędzy placem zabaw a Targowicą Miejską. Jest to miejsce, gdzie mieszkańcy Zambrowa mogą spędzać czas ze swoimi czworonogami, bez obawy o wbiegnięcie milusińskiego pod koła samochodu lub spotkanie z osobą nie przepadającą za psami.

Reklama

Spacerujesz z psem bez smyczy i kagańca? Przygotuj się na nowe i ostrzejsze kary! komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 18:12:54

  A co z tymi psami które biegają po posesji , która jest zabezpieczona nie odpowiednim ogrodzeniem i pies typu owczarka niemieckiego może przez te ogrodzenie przeskoczyć gdyż ogrodzenie jest z desek takowe ogrodzenie można spotkać w okolicach ul. KS.Kulbata a dokładniej niedaleko ulicy którą można dojechać na Wolę Zambrowską

 • gość 2018-11-20 19:00:53

  policja dostała podwyzkę, to teraz bedzie się chciała wykazać..pokręcony kraj i jego ludzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 19:07:24

  Bardzo zastanawia mnie dlaczego tylko podkreślone są „agresywne rasy”. To kundel nie moze byc agresywny? Śmieszne to

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 19:51:39

  Bardzo dobry przepis. Już dawno powinni go wprowadzić. Mam 2 duże psy i jak najbardziej kary takie popieram. Jednak co do wybiegu dla psów w Zambrowie to nie bądźmy smieszni, takiego nie ma. To co istnieje to kawał nie koszonego latem, nie odśnieżanego zimą składowiska psich kup. Kupa szkieł po butelkach. Nikt tym sie nie interesuje . Wylegarnia bakterii i zarazków. Swoja droga to Sanepid powinien tym sie zainteresować. Jeżeli chcecie miec psy zdrowe nie wyprowadzajcie je tam!

 • Diki - niezalogowany 2018-11-20 20:08:56

  To nie tak! - Błędnie przekazywana [email protected] Nowelizacja Kodeksu Wykroczeń wprowadza § 2. dotyczy sytuacji, kiedy jakaś osoba, dopuszcza się niezachowania należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka. W takiej sytuacji, taka osoba podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. Grzywna może być wymierzona w kwocie do 5000zł. A zatem mitem jest to, co piszą niektórzy, że nowelizacja zakazuje w ogóle i w każdym miejscu puszczania psa ze smyczy i chodzenia w kagańcu.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 21:14:02

  Karać karać łarza bez kaganców bez smycz A i jeszcze dzieci po 10 lat chodzą z pieskiem a piesek skacze po ludziach z brudnymi łapami KARAC

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 22:20:48

  Jeszcze za sranie na trawnikach i nie sporządzanie po swoim psie powinni karać ! I to surowo

 • Monika - niezalogowany 2018-11-20 22:32:44

  Właściwie zgadzam się z zaostrzeniem kar, sama jestem właścicielką owczarka niemieckiego który niestety nie toleruje większości psów, nie wyobrażam sobie aby mogło dojść do sytuacji w której ja nie panuję nad swoim czworonogiem. Jedyne co wzbudza we mnie niesmak to zamieszczanie zdjęć bullowatych przy nagłówkach o agresji i niedopilnowaniu psa ,co niestety skutkuje nagonką na te piękne,szlachetne i cudowne psy, choć powszechnie wiadomo, że to małe rasy są najbardziej agresywne. Natomiast my wszyscy nie wiedzieć czemu te zachowania u małych psów ignorujemy.

 • Monika - niezalogowany 2018-11-20 22:34:18

  Właściwie zgadzam się z zaostrzeniem kar, sama jestem właścicielką owczarka niemieckiego który niestety nie toleruje większości psów, nie wyobrażam sobie aby mogło dojść do sytuacji w której ja nie panuję nad swoim czworonogiem. Jedyne co wzbudza we mnie niesmak to zamieszczanie zdjęć bullowatych przy nagłówkach o agresji i niedopilnowaniu psa ,co niestety skutkuje nagonką na te piękne,szlachetne i cudowne psy, choć powszechnie wiadomo, że to małe rasy są najbardziej agresywne. Natomiast my wszyscy nie wiedzieć czemu te zachowania u małych psów ignorujemy.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 06:25:03

  Kto normalny trzyma psa na 40m2 w bloku mieszkalnym. Zwierzeta to na wies a nie w miescie.

 • gość 2018-11-21 07:58:17

  Co za idiota to wymyślił? Czy york czy inne male coś co jest nazwane psem nie może być agresywne?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 08:27:19

  Czlowiek ze wsi wyjdzie ale wies ze czlowieka juz nie.

 • Cinek666 - niezalogowany 2018-11-21 10:33:10

  Popieram Monikę zdjęcie bulteriera i pisanie o agresjii nałagodniejsza rasa psów z jakimi mam do czynienia jak i do dzieci tak i do innych psów Jakiś szary człowieczek zobaczy do zdjęcie i dla takiej prostej osoby już nie będzie tłumaczenia"tak to te psy na nie trzeba uważać" Pamiętajcie ludzie bulterier to naprawdę łagodny pies lubi się bawić i ma temperament

 • s j 2018-11-21 10:50:51

  panie auror ja się piszesz bzdury bo do tej pory ustawa mówiła o kontroli nad psem a nie kagańcu i smyczy

 • gość 2018-11-21 11:05:05

  Kto normalny trzyma psa na 40m2 w bloku mieszkalnym. Zwierzeta to na wies a nie w miescie. - JESTEŚ [usunięte] SAM [usunięte] NA WIEŚ

 • gość 2018-11-21 13:18:17

  Czy pitt-bull, amstaf czy podobny pies to morderca? Nie ma czegoś takiego jak pies morderca jest tylko właściciel idiota

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 14:55:27

  Zgadzam sie, nie ma głupich psów są tylko właściciele - idioci którzy albo nie umieją wychować psa, albo porywaja sie na rasy agresywne, dominujące, które potrafią wykorzystać słabość swojego Pana w najmniej oczekiwanym momencie. Zazwyczaj wterwdy dochodzi do największych tragedii. Pies to ogromny obowiązek - pomijając opiekę weterynaryjna, żywienie, sprzątanie !!!! Tak drogi właścicielu jesli twój duży pies robię ogromne kupy to nic NIE ZWALNIA ciebie z obowiązku sprzątania po nim !!! Po za tymi oczywistymi sprawami jest obowiązek wychowania psa - im trudniejsza rasa tym szkolenie i praca z tym psem powinna być częstsza i niestety długa. To, że masz amstaffa, który biega po osiedlu i JESZCZE nikogo nie ugryzł- nie zwalnia cie z obowiązku prowadzania go na smyczy. Takie pies może przestraszyć sie wszystkiego, nawet dziecka które zacznie wrzeszczeć a ataku paniki może ugryźć. Ja wychowałam sie z 5 psami należącymi do ras agresywnych, wiem ile pracy należy włożyć w wychowanie psa. Większości spotykanych psów na spacerze jest bez smyczy. Mój pies jest „aspołeczny”, nie lubi innych psów, nie lubi być głaskany itd. Taki juz typ, idąc na smyczy jest grzeczny i nie zwraca na nikogo uwagi. jednak właściciele innych psów tego nie rozumieją puszczając swoje psy luzem niestety narażają na „bliskie spotkania” z moim psem, który wówczas przybiera postawę obronną. Właściciele czworonogów myślcie nie tylko o swoich psach ale tez o innych. Pośród „psiarzy” spotyka sie fajnych ludzi, otwartych, rozmownych.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:00:45

  W miejscach publicznych: osiedlach, parkach, skwerach, chodnikach itp wogóle w miastach jest obowiazek wyprowadzania psów na smyczy. Nie ma żadnego wytlumaczenia. Dodatkowo jezeli rasa jest uznana przez ustawę za groźną też w kagańcu. KONIEC KROPKA. Nie ma żadnego wytlumaczenia a że łagodny, nikogo nie ugryzie. Pies w domu zachowuje się zupelnie inaczej niż mógłby to przewidzieć właściciel np w parku czy pod blokiem w momencie kiedy zadziałałają instynkty. Jezeli wyprowadzasz psa bez smyczy LICZ SIE Z KONSEKWECJAMI. ZNAKOMITY PRZEPIS. Proszę spróbować wypuścić psa luzem w Angli, Niemczech, Belgii czy Holandii nie mówiąc o USA gdzie po prostu mogą ci go zastrzelić. Pies jest dla odpowiedzialnych ludzi. To nie tylko przytulanka do glaskania lub dla niektórych do straszenia innych. Od kilkunastu lat pracuję zawodowo z psami i to bojowymi do zadań specjalnych.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:06:14

  Do puszczania psów luzem są odpowiednie wybiegi w miastach, których w Zambrowie nie ma. A powinno być przynajmniej 3 lub 4 w różnych miejscach miasta. Jak nie chce ci sie zapiąć na smycz idź lub jedź do lasu na łąkę a i tam masz mieć panowanie nad psem.

 • gość 2018-11-22 09:57:45

  co za poyebana polityka, kundel to kundel, niech sobie biega, ale jak OWCZAREK NIEMIECKI DLUGOWLOSY biegał przy białostockiej i szczekał na dzieci, to jak zadzwonilem na policje to przyjechali po 20 minutach (kierowca zimny łokieć, a powinien trzymać rece na kierownicy, ) objechali rondo i pojechali w pizdu, najpierw sie zajmijcie "psami" ale wiecie którymi,

 • gość 2018-11-22 10:00:43

  a pozniej jeszcze raz zadzwonilem, i mowie, co to ma byc, że na odpi*rdol, nic nie zrobili, a pies biega dalej, to zaczeli mnie straszyc, że za bezpodstawne dzwonienie w takich sprawach grozi mandat/sprawa p*erdole takich stróży prawa,

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 11:05:33

  Cala nasza zambrowska policja.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 11:31:51

  Na Pułaskiego jakis zidiociały przyglup co raz wzywa policję, bo mu zaparkowane auta przeszkadzają, to ostatnio 1,5 godziny spędzili stojąc i „rozmawiając” z mieszkańcami....uznając ze ktoś dzwoni bezpodstawnie, bo podstaw do wystawienia mandatu nie ma ( strefa zamieszkania jest, wiec skoro można przejechać to auta zaparkowane prawidłowo). Zamiast odjechać to gadka szmatka o niczym...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"