:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Portal zambrow.org 29/05/2019 15:09

Policja, straż pożarna, grupy poszukiwawczo-ratownicze z całej Polski oraz Wojska Obrony Terytorialnej - łącznie około 250 osób wzięło udział w VI Ogólnopolskich Manewrach Poszukiwawczo-Ratowniczych „CZERWONY BÓR 2019” zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego.

 

Podczas ostatniego weekendu, z racji obchodzonego 25 maja Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM położonego w kompleksie leśnym w Czerwonym Borze odbyły się VI Ogólnopolskie Manewry Poszukiwawczo - Ratownicze „Czerwony Bór 2019”. Organizatorem wydarzenia było Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji przy współpracy z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” oraz Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Motywem przewodnim weekendowych ćwiczeń było uprowadzenie kilkuletniego dziecka przez nieznanych sprawców z placu zabaw. Po uruchomieniu systemu Child Alert i opublikowaniu w mediach komunikatu z wizerunkiem dziecka oraz informacją o sprawcach, doszło do wypadku komunikacyjnego wymagającego interwencji straży pożarnej oraz znacznych sił medycznych i policji. Zgodnie ze scenariuszem kolejnym punktem były poszukiwania zaginionego dziecka, które zbiegło sprawcom porwania i przebywało w lesie. Sztab dowodzenia składał się z dwóch mobilnych centrów wsparcia poszukiwań: Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP i Grupy Ratowniczej Nadzieja. Ich zadaniem było zaplanować akcję poszukiwawczą. Do dyspozycji na terenie leśnym mieli ponad 200 osób oraz psy – dwanaście policyjnych patrolowo-tropiących oraz cztery do poszukiwań osób żywych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Jabłonna. Łącznie w teren wysłanych zostało 38 tzw. szybkich trójek, składających się z funkcjonariuszy policji, ratowników, poszukiwaczy i studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne na UW.

 

Na szczęście zaginione dziecko po upływie ok. 3 godzin od wyjścia w teren pierwszych grup zostało odnalezione i przekazanie służbom medycznym. Niestety okazało się, że wieczorem dziadkowie porwanego malucha na własną rękę zaczęli szukać wnuka i sami zgubili się w okolicznym lesie. Znów trzeba było powołać sztab i wysłać w teren ponad 20 zespołów poszukiwawczych. Jednak ta akcja również zakończyła się sukcesem.

 

W przedsięwzięciu udział wzięło łącznie około 250 reprezentantów policji, straży pożarnej, grup poszukiwawczo-ratowniczych z całej Polski, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Do poszukiwań zaangażowano również śmigłowiec z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Bezzałogowy Statek Powietrzny kierowany przez operatora Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. Ćwiczenia pokazały, że skuteczne poszukiwania osoby zaginionej to efekt ciężkiej pracy i współdziałania wielu ludzi, a profesjonalnie i sprawnie przeprowadzone działania nie są dziełem przypadku, lecz wynikiem ogromnego doświadczenia, rozwagi, zdecydowania i dobrej współpracy wszystkich zaangażowanych w akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

 

Weekendowe manewry miały też zwrócić uwagę na obchodzony 25 maja Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Zgodnie z policyjnymi statystykami każdego roku ginie ok. 7-8 tys. osób małoletnich. Największa grupa zaginionych to młodzież w wieku od 14 do 17 lat, która zazwyczaj ucieka z domu. Duża część zaginięć dzieci młodszych to tzw. „porwania rodzicielskie”, wynikające z nieporozumień rodzinnych.

 

Zaginięcia osób małoletnich w Polsce:

 

  Rok  

 

  Do 7 lat     7-13 lat     14-17 lat  
  2017        443      953   5 362
  2016   490      980   5 475
  2015   535   1 022     6 232  
  2014   525      964   6 615
  2013   481      951   6 121
  2012   465      800   5 338
  2011   151      482   3 697
  2010   118        436   2 915
  2009   125      442   3 054

Na szczęście większość zaginięć kończy się szczęśliwie - zaginieni odnajdują się w ciągu kilku lub kilkunastu godzin. Niestety każdego roku w Polsce 5% dzieci zaginionych nie udaje się odnaleźć.

 

Do artykułu załączamy film edukacyjny przygotowany przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji opracowany wspólnie z organizacją Amber Alert Europe oraz ekspertami policyjnymi z całej Europy. Animacja pt. „Bądź bezpieczny z Szymonem” skierowana jest głównie do dzieci. Ma ona wskazywać, jak chronić się przed uprowadzeniem, co robić lub czego nie robić w sytuacjach ryzyka.

 

Foto: policja.pl

Reklama

Służby ratunkowe ćwiczyły podczas manewrów w Czerwonym Borze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"