:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych

straż, Służby ćwiczyły dwóch zakładach karnych - zdjęcie, fotografia

Potężne zagrożenie w związku z pożarem wokół pawilonów mieszkalnych zakładów karnych postawiło na nogi jednostki służby więziennej, straży pożarnej i policji. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, przeprowadzone w jednostkach w Czerwonym Borze i Grądach-Woniecko.

Pożar terenów leśnych wokół pawilonów mieszkalnych i ewakuacja więźniów - to zagrożenie, któremu wczoraj czoło musieli stawić funkcjonariusze służby więziennej (SW) z Czerwonego Boru. Na szczęście to tylko pozorowane zagrożenie będące elementem ćwiczeń ochronnych o kryptonimie „Jesień 2017”, realizowanych przy współudziale PSP i policji.

Ćwiczenia podzielone były na dwa epizody. W pierwszym dowódca zmiany zauważył za pomocą systemu monitoringu wizyjnego pożar lasu znajdującego się na terenie gospodarczym zakładu. Do akcji gaśniczej przystąpiła sekcja ratowniczo-gaśnicza złożona z funkcjonariuszy SW. Powiadomiona została też Państwowa Straż Pożarna. Następnie, po przejęciu akcji przez przybyłą na miejsce Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Zambrowie, w związku z prowadzoną akcją gaśniczą i rozprzestrzeniającym się w stronę pawilonu mieszkalnego pożarem zaszła konieczność ewakuowania osadzonych, co realizowane było w drugim epizodzie. Działania zabezpieczane były przez dział służby zdrowia i Grupę Interwencyjną Służby Więziennej. Na czele akcji stanął sztab pod kierownictwem zastępcy dyrektora ZK w Czerwonym Borze ppłk Edwarda Butwiłowskiego.

Wcześniej, bo 7 grudnia, podobne ćwiczenia odbyły także w Zakładzie Karnym w Grądach-Woniecko. Zasadniczym celem obu ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w realizacji przedsięwzięć i działań ochronnych, a także organizacji współdziałania poszczególnych pionów służby w sytuacjach kryzysowych, mogących wystąpić na terenach jednostek organizacyjnych.

Polecamy:
:: Karambol i szybka akcja ratunkowa w rejonie budowy S8 [foto+video]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: Zambrowscy strażacy walczyli z pożarem [foto+video]
:: Niepodległościowe śpiewanie w Czerwonym Borze [foto]
:: Profilaktyka przez sport w Czerwonym Borze
:: Skutki wichury w powiecie zambrowskim [foto]
:: Pożar sadzy w Kołakach
:: Od 90 lat niosą pomoc ludziom [foto]
:: Tydzień mediacji w ZK w Czerwonym Borze
:: Legioniści w Zakładzie Karnym [foto]
:: Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego
:: Strażacy walczyli z żywiołem w Srebrnej [foto+video]

Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org