:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Ślubowanie klas mundurowych ZSA [foto+video]

25 pierwszoklasistów z liceum o profilu policyjno-pożarniczym złożyło dzisiaj uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie pierwszoklasistów liceum o profilu policyjno-pożarniczym w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie odbyło się dzisiaj, 26 października. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie dyrektor placówki Jan Zakrzewski przybliżył ideę uroczystości.

- „Dzisiejsze nasze spotkanie związane jest ze ślubowaniem klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego o profilu policyjno-pożarniczym. Ostatnio klasom mundurowym w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa nadaje się coraz większą rangę. Wynika to z potrzeb istniejących w naszym kraju, a także związane jest to z sytuacją polityczną zarówno w Europie, jak i na świecie.” - mówił Jan Zakrzewski, dyrektor ZSA.

W dzisiejszej uroczystości poza uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości uczestnili zaproszeni goście, m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Jarosław Wendt, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Komendant Powiatowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie podinsp. Andrzej Puchalski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski.

- „Klasy mundurowe to wielka wartość polskiej edukacji i w naszym polskim szkolnictwie. (...) Gratuluję wam tego, że wybraliście klasę mundurową. Ona jak widzę jest podzielona na dwie części. Część z uczniów nosi podobne do policyjnych mundurki, zaś część zbliżone do straży pożarnej. Obie służby są jednakowo wartościowe, obie są bardzo potrzebne. Niezależnie od tego, którą specjalizację uważacie za bliższą, to ta sprawa jest szlachetna.” - powiedział minister Jarosław Zieliński.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klasy pierwszej liceum o profilu policyjno-pożarniczym w obecności sztandaru szkoły. Następnie zebrani mogli obejrzeć krótką prezentację multimedialną przedstawiającą historię klas mundurowych w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

W trakcie dzisiejszego apelu głos zabrali również policjanci z KPP w Zambrowie, którzy zapoznali uczniów z rządowym projektem ph. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie z drugiej klasy o profilu policyjnym zaprezentowali musztrę.

Poniżej przedstawiamy krótki materiał filmowy z dzisiejszej uroczystości.Polecamy:
:: „Wierszem o jesieni” mówiły dzieci w SP5
:: Dzień Edukacji Narodowej w SOSW [foto]
:: Miesiąc profilaktyki w MG1 [foto]
:: Dzień Edukacji Narodowej w „Siwej” [foto]
:: MOK wyłoni mistrza ortografii szkół ponadpodstawowych
:: Delegacja „Czwórki” z wizytą w Grecji
:: Spotkanie integracyjne w „Trójce”
:: Miejskie obchody DEN [foto]
:: Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki”
:: Narodowy Dzień Sportu w „Czwórce”
:: Bałwanek Olaf czytał dzieciom w MP 6
:: 70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video]
:: Pierwszoklasiści z „Czwórki” złożyli ślubowanie

Ślubowanie klas mundurowych ZSA [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org