Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

24°C całkowite zachmurzenie

Siatkarze zagrali dla WOŚP [foto]

siatkówka piłka ręczna, Siatkarze zagrali WOŚP [foto] - zdjęcie, fotografia

Neobrand Volley Białystok stanął na najwyższym stopniu podium w Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego, rozegranym dzisiaj w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zambrowska drużyna Jimi tym razem musiała się zadowolić drugim miejscem.

Drużyny siatkarskie już po raz siódmy przystąpiły do finału WOŚP w naszym mieście. Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozegrany został dziś w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1. Warunkiem uczestnictwa w imprezie było wpłacenie wpisowego w wysokości minimum 200 zł od drużyny, które zostało w całości przekazane na rzecz WOŚP.

W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały: JIMI Zambrów, Scandica Team Białystok, Margo Volleyball, UKS Pierwszy Łomża, UKS Rekord Szepietowo. Zaś w grupie B: Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki, Neobrand Volley Białystok, Ryśki Zambrów, Agrobiznes Łomża i Stary Bernat.

Każde spotkanie było podzielone na 2 sety po 25 pkt. W przypadku remisu rozgrywano tie-break do 15 pkt. O kolejności w grupie decydowała liczba zwycięstw, liczba punktów, stosunek setów i stosunek punktów.

W finale turnieju zmierzyły się zespoły Neobrand Volley Białystok oraz Jimi Zambrów. Lepsza okazała się drużyna z Białegostoku, która pokonała rywala 2:0 (25:22, 25:22). Trzecie miejsce zajęła ekipa Tutti Frutti Grodzisk Mazowiecki, która w decydującym meczu zwyciężyła z Scandica Team Białystok.

Drużyny za udział w turnieju nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie. Nagrody osobiście wręczył Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

Warto dodać, że po zakończonych rozgrywkach przed budynkiem szkoły, pod płaskorzeźbą patrona placówki gen. Stefana "Grota" Roweckiego, zapalono znicze dla uczczenia pamięci Polaków poległych w walkach o naszą Ojczyznę i tym samym upamiętnienia przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyniki Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego w ramach XXVI Finału WOŚP: