:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Sezon motocyklowy rozpoczęty

policja, Sezon motocyklowy rozpoczęty - zdjęcie, fotografia

Sezon motocyklowy można uznać za rozpoczęty. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak często pokazują wydarzenia, niektórych z nich za bardzo ponosi wyobraźnia. Zambrowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

W związku z rozpoczętym sezonem motocyklowym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Zambrowscy policjanci przypominają, że motocykliści w zderzeniu z innymi pojazdami lub przeszkodami zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie kask, profesjonalny strój, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek.

- „Staraj się wchodzić w zakręt z bezpieczną prędkością. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania do innych kierujących. Pamiętaj, jesteś dużo mniej widzialny na drodze niż inne pojazdy. Nie wyprzedzaj, nie omijaj innych uczestników ruchu z dużą różnicą prędkości pomiędzy wyprzedzającym, a wyprzedzanym – oni po prostu mogą cię nie widzieć. W zakręty wchodź z bezpieczną prędkością. Pamiętaj, że na każdym zakręcie może być wysypany piach lub rozlany olej lub inna śliska substancja.” - upomina oficer prasowy KPP w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko.

Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci apelują również do pieszych o przestrzeganie kilku podstawowych zasad:
:: poza terenem zabudowanym chodzimy tylko lewą stroną drogi,
:: przez jezdnię przechodzimy w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem zachowujemy szczególną ostrożność,
:: należy zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie.

- „Na drodze wszyscy jesteśmy równi, nie trzeba nikomu nic udowadniać, nie należy przeceniać własnych możliwości i zawsze mierzyć siły na zamiary.” - podkreśla sierż. szt. Agnieszka Predko.

Polecamy:
:: Śmiertelny wypadek na DK8 [foto]
:: Pijany kierowca uciekał policjantom
:: Po nieudanej prowokacji dziennikarka odpowie przed sądem
:: Policjanci uratowali kobietę z zadymionego budynku
:: Kolizja trzech pojazdów w Zambrowie [foto]
:: Poszukiwany właściciel agresywnego psa [foto]
:: Pies dotkliwie pogryzł dziecko w Zambrowie
:: Dożywocie dla porywaczy 15-latki?
:: Kolizja dwóch ciężarówek na „ósemce” [foto]

Sezon motocyklowy rozpoczęty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się