:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Ścieki w kanalizacji deszczowej przyczyną śnięcia ryb w Jabłonce

interwencje, Ścieki kanalizacji deszczowej przyczyną śnięcia Jabłonce - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 03/07/2019 18:21

WIOŚ potwierdził dzisiaj, że przyczyną śnięcia ryb w Jabłonce, do którego doszło 23 czerwca br., były zanieczyszczenia organiczne, które dostały się do rzeki z kanalizacji deszczowej Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Z decyzją odnośnie złożenia wniosku do prokuratury WIOŚ ma się wstrzymać do czasu wyjaśnienia sprawy do końca.

 

Kierownik łomżyńskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku Waldemar Gołaszewski, potwierdził dzisiaj, że przyczyną czerwcowego śnięcia ryb w Jabłonce były zanieczyszczenia organiczne, które dostały się do rzeki z kanalizacji deszczowej. W zbadanych próbkach wody nie stwierdzono nadmiernych ilości substancji chemicznych, tylko wysokie stężenie zanieczyszczenia typu organicznego, co spowodowało, że wystąpiła przyducha w rzece i w konsekwencji śnięcie ryb.

 

Podczas kontroli inspektorów WIOŚ okazało się, że zanieczyszczenia te spłynęły do kanalizacji deszczowej z terenu Parku Przemysłowego po byłych zakładach bawełnianych. Stwierdzono tam błędy w kanalizacji - ścieki zamiast do kanalizacji sanitarnej wpływały do kanalizacji deszczowej.

 

- „W dalszym ciągu trwają prace. Część z nich już wykonano, tzn. przełączono część ścieków do kanalizacji sanitarnej i na oczyszczalnię. Ale to jeszcze nie wszystko, bo z jeszcze jednej nitki kanalizacja wymaga przełączenia, bo ścieki odpływały do kanalizacji deszczowej. (…) Możliwe, że kanały się zapadły ze starości i ścieki poza kontrolą spływały do kanalizacji deszczowej.” – poinformował nas Waldemar Gołaszewski, kierownik łomżyńskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku.

 

Zambrowski Park Przemysłowy powstał na bazie Zambrowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego Zamtex, przejętych przez Skarb Państwa, a następnie przekazanych samorządowi Miasta Zambrów. Swoją działalność rozpoczął styczniu 2006 roku. Jak poinformował nas Michał Skarzyński z Urzędu Miasta Zambrów, na etapie adaptacji Parku nie było przerabianej kanalizacji i zaistniały problem może dotyczyć sytuacji sprzed kilkudziesięciu lat.

 

Z decyzją odnośnie złożenia odpowiedniego wniosku do prokuratury WIOŚ ma się wstrzymać do czasu wyjaśnienia sprawy do końca.

Reklama

Ścieki w kanalizacji deszczowej przyczyną śnięcia ryb w Jabłonce komentarze opinie

 • gość 2019-07-03 20:36:35

  Co tu jeszcze wyjasniac...sa scieki,jest tez wlasciciel..zaplacic za zarybienie i naprawic szkode.
  Juz dawno pisalem ze wokolo zakladow po ZZPB jest smietnisko wszystkiego ...to mi odpisano ze to polprodukty do produkcji.Tyle lat bawelna nie potrafila wytruc ludzi a tu w taka susze..kanalizacja deszczowa zabila zalew.

 • gość 2019-07-04 09:06:31

  Dobrze dobrze, niech wyjaśniają. Cieszę się, że wreszcie się tym ktoś zajął. Hale wyremontowano, ale infrastruktury już nie. Coś musiało się rypnąć. Szkoda tylko, że kosztem zalewu...

 • gość 2019-07-04 09:12:54

  Czyli wychodzi na to, że wszystko było skutkiem zaniedbanego systemu kanalizacji na terenie dawnej bawełny? Miasto jest właścicielem tego terenu i wydając pozwolenia na działalność różnych firm na terenie Parku Przemysłowego powinno zadbać o sprawność infrastruktury i wykonywać jakieś przeglądy. Jest tam jakiś administrator, który ma pod kontrolą cały ten teren. Mam nadzieję, że władze wyciągną wnioski na przyszłość.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-04 09:27:49

  Gnoje na koszarach ścieki pozapychane aż smierdzi ! Do roboty a nie tylko na dupce i czekać na kasę.

 • gość 2019-07-04 09:57:57

  A ilu mieszkańców spuszcza ścieki do naszego zalewu? Czemu tym tematem nikt sie nie zajmie . przejść w koło zalewu widać rury z gospodarstw domowych wyprowadzone do zalewu.

 • gość 2019-07-04 13:22:57

  Problem zaczyna się dożo wcześniej Wdziękoń Laskoeiec Wola ile szamba z tych miejscowości trafia d Jabłonki?

 • gość 2019-07-04 14:02:02

  prywatne domy wzdłuż ul Łomżyńskiej - wszystko tam, jak być powinno? zezwolenia są?

 • Łakamakafon - niezalogowany 2019-07-04 14:22:39

  Po przeczytaniu tekstu wnioskuję że nikt kary nie zapłaci i powiedzą że to niefortunny wypadek bo kanalizację były stare porozpadaly sie i ścieki same popłynęły do zalewu . A myślę że to było tak specjalnie zrobione ze część spływała do zalewu jako deszczówka. Dadzą w łapę i cicho będzie , narybek wpuszcza i znów trzeba będzie czekać 10 lat na rybę... Syf

 • gość 2019-07-04 15:12:39

  Nie ma czegoś takiego jak niefortunny wypadek, to jest oczywiste zaniedbanie ze strony miasta - to miasto jest właścicielem terenu i wydaje zezwolenia na działalność i zapewnia podłączenie do systemu infrastruktury. Może warto na czyjeś ręce w urzędzie gminy i urzędzie miasta złożyć wniosek o kontrolę gospodarstw przylegających do rzeki? Włączyć do systemu kanalizacji tych w Laskowcu i na Woli, którzy na dziko spuszczają ścieki? Musi być parcie z naszej - mieszkańców - strony, żeby to było załatwione! Inaczej g... w tego będzie.

 • gość 2019-07-04 17:44:51

  A..ja sie pytam..jakie scieki z terenow parku przemyslowego?CZy tam dzieje sie produkcja z duza iloscia odpadow cieklych? Kanalizacja deszczowa - ok ..reszta to chyba inne klocki i rury.\nKtos sie chyba prawdy boi

 • gość 2019-07-04 19:52:30

  a co z kanalizacją od deszczówki przy moście na Ostrowskiej od strony miasta z której od 1 do 3 maja ścieki komunalne szły do Jabłonki przez trzy dni, śmierdziało na całej ulicy??

 • Gość - niezalogowany 2019-07-05 07:10:54

  Ludzie jak widzicie, że coś jest nie tak, płyną ścieki, czy co tam jeszcze, to DZWOŃCIE i ZGŁASZAJCIE to do UM i gdzie się tylko da! Tylko wtedy coś się zmieni w tej sprawie. A nie pitu pitu na forum, że kiedyś tam coś śmierdziało... A zrobiłeś/-aś coś, żeby było inaczej? Więcej realnego zainteresowania i działań, a coś się może zmieni :) Można iść do Rady Miasta i złożyć wniosek w tej sprawie, w sprawie kanalizacji w całym mieście, żeby wykonano przegląd, sprawdzenie i naprawy. Zgłaszać problematyczne miejsca. Chodzić, pisać i dzwonić do skutku. Trzeba to po prostu formalnie załatwić.

 • gość 2019-07-05 13:38:59

  jak cos sie mogło dostac do kanalizacji deszczowej i w czasie suszy i wypłynąc kilka kilometrów dalej hmmm... ciekawe

 • Gość - niezalogowany 2019-07-05 18:31:28

  Ścieki są z wiadomej zagranicznej firmy i wylewane były świadomie bo dyrektor żydził na ich utylizację. Kiedyś dostali mandat ale tak śmiesznie niski, że co to dla nich. Jeżeli dyrektor nie jest z Zambrowa i dba tylko o własną kieszeń to o czym mowa, będzie syfił i tyle.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-05 18:34:47

  Dokładnie. Okna i kasa lecą za granicę, a impregnaty, lakiery i inne bajery do kanalizacji deszczowej.

 • gość 2019-07-06 15:14:06

  A mój stary robił na zamtexie przy galerii. Tam też była czynna tylko kanalizacja deszczowa i do niej wszystko podłączono.Sanitarna była zasypana na działce co stał komin.

 • Tomek - niezalogowany 2019-07-06 19:38:23

  Trzeba złożyć zawiadomienie do Prokuratury..
  Poinformować Ministerstwo Ochrony Środowiska w Warszawie ..
  Zaprosić telewizje , niech sprawdzi ten Park Przemysłowy...

 • gość 2019-07-10 14:38:20

  Łobuzy!!!! Truja ludzi! Woda w Łomży super mozna z kranu pić , a u nas syf smierdzacy i jeszcze w czasie suszy ryby śnięte!!!!! Towarzycho wzajemnej adoracji, tylko nagrody sobie dają i ukrywają co sie da, wszystkie fuszerki, niedoróbki, chodniki po dziesięć razy robione i dalej krzywe itd.\n

 • gość 2019-07-13 18:18:27

  nawozy splywaja z pol.kuzwaw chemia bije ryby.to pola zabijaja

 • gość 2019-07-13 18:26:31

  melijoracja to blad.sprwadzanie wody z pol katastrofa.ale ryba nie powie kto walnol na ktorym wirazu

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"