:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 2°C
powietrze Dobre
samorząd, Samorządy dogadały kwestii zimowego utrzymania dróg - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 02/12/2019 12:11

Prowadzona od kilku miesięcy korespondencja pomiędzy Wójtem Gminy Szumowo a Starostą Zambrowskim nie przyniosła porozumienia w kwestii przejęcia zimowego utrzymania dróg. Czy kilkuletnia współpraca obu samorządów w tym zakresie zostanie zerwana?

 

Od kilku lat samorząd gminy Szumowo współpracował z Powiatem Zambrowskim w kwestii zimowego utrzymania dróg. Współpraca ta polegała na tym, że Powiat przeznaczał 150 tys. zł na poprawę stanu dróg powiatowych, w zamian za przejęcie odśnieżania dróg powiatowych przez gminę Szumowo.

 

W rozpoczynającym się właśnie sezonie zimowym prawdopodobnie współpraca ta zostanie zerwana. Oba samorządy nie mogą bowiem dojść w tym temacie do porozumienia. „Przepychanka” pisemną korespondencją trwa już od sierpnia i wszystko wskazuje na to, że samorządy nie dojdą do porozumienia. Jedna strona obwinia tu drugą o brak chęci współpracy.

 

Z informacji Zarządu Powiatu Zambrowskiego dowiadujemy się, że przedstawił on Wójtowi Gminy Szumowo Jarosławowi Cukiermanowi umowę sporządzoną na wzór umów zawartych z nim w latach ubiegłych (w 2016 r., w 2017 r. i w 2018 r.).

 

- „Pan Wójt odmówił jej podpisania tłumacząc, że jest ona niezrozumiała dla niego. Naszym zdaniem jest to działanie, w którym Pan Wójt chce wycofać się ze współpracy, wymuszając jednocześnie wykonanie narzuconej przez siebie inwestycji.” - informuje starosta Stanisław Ożlański.

 

Z informacji Zarządu Powiatu dowiadujemy się też, że w wyniku prowadzonej korespondencji wójt przedstawił własną umowę, w której nie określił wartości udzielonej przez Gminę Szumowo pomocy rzeczowej związanej z realizacją zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym 2019/2020. W treści umowy wskazana jest tylko kwota 45 tys. zł, którą Gmina Szumowo przeznacza w bieżącym roku, a na rok 2020 zostanie podjęta nowa uchwała, ale bez podania kwoty.

- „Pan starosta w tym roku nie dotrzymał słowa, bo w zamian za zimowe utrzymanie dróg gminnych miał zrobić chodniki w Głęboczu, za kwotę 150 tys. zł a za pozostałość miał zapłacić wójt. Pan starosta zrobił to tylko za 150 tys. zł, nie zwracając się w ogóle do mnie o pomoc finansową i zrobione jest powiedzmy 3/4 chodników. Czy to jest po gospodarsku? (…) Ja chcę, żeby w zamian za przejęcie zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Szumowo, Powiat dokończył remont chodnika w Głęboczu i z jednej strony w Kaczynku, żeby nie było tak, że w połowie będzie się kończył chodnik, bo dla mnie byłoby to śmieszne. Powiat przedstawił mi kosztorysy na 340 tys. zł na chodniki w Kaczynku i 145 tys. zł na dokończenie ich w Głęboczu. Pół miliona złotych na takie prace w moim przekonaniu to dużo za drogo.” - powiedział nam wójt Jarosław Cukierman.

 

Zarząd Powiatu informuje, że inwestycja wskazana przez wójta nie jest ujęta w planach inwestycyjnych na najbliższe lata, nie jest ujęta także w Strategii Rozwoju Powiatu Zambrowskiego.

- „Wychodząc jednak naprzeciw lokalnej potrzebie, którą przedstawił gospodarz Gminy Szumowo, gotowi byliśmy zrealizować ją planując w budżecie 2020 roku kwotę 150 tys. zł na jej wykonanie. Ze względu na skromny budżet finansowy jakim dysponujemy nie możemy przeznaczyć większych środków finansowych na ten cel.” - informuje starosta.

 

Zarząd Poiwiatu jest zdania, że działania wójta Jarosława Cukiermana prowadzą do zerwania współpracy, jaka od wielu lat była prowadzona między samorządami. Z kolei wójt jest zdania, że to starosta od początku nie chciał współpracować w tej materii, bowiem już w lipcu ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych z uwzględnieniem tych znajdujących się na terenie gminy Szumowo.

- „Pan starosta już w lipcu ogłosił przetarg, z którego wynika, że nie chciał współpracować. Jak to możliwe, że jeździłoby dwóch wykonawców? Firma, która wygrała przetarg w Powiecie i ta, która wygra przetarg u nas? Jak to jest prawnie możliwe? W przetargu Powiatu są określone drogi powiatowe na terenie gminy Szumowo, które ta firma ma odśnieżać. Teraz Powiat unieważniłby przetarg? (…) Skoro będzie przerwana współpaca to trudno. W innych gminach nikt takiej współpracy nie podejmował. To był mój pomysł 4-5 lat temu, ja go realizowałem z różnymi perypetiami, ale realizowałem. A tutaj zmieniło się w momencie wysłania przeze mnie projektu umowy.” - powiedział nam wójt Jarosław Cukierman.

 

Niebawem możemy się spodziewać opadów śniegu, a urzędowa wymiana pism trwa. Pod artykułem zamieszczamy fragmenty korespondencji wójta Jarosława Cukiermana ze starostą Stanisławem Ożlańskim w kwestii współpracy przy zimowym utrzymaniu dróg powiatowych na terenie gminy Szumowo.

Reklama

Samorządy nie dogadały się w kwestii zimowego utrzymania dróg komentarze opinie

 • gość 2019-12-02 14:20:07

  Bicie piany też jest czasochłonne ale czy za to płacą podatnicy
  ?

 • gość 2019-12-02 15:02:24

  Za mało sobie pod stół schowali..

 • gość 2019-12-02 15:29:47

  a kogo to obchodzi. w gminie Zambrow nikt nie odśnieżał i było OK

 • Postronny obserwator - niezalogowany 2019-12-02 18:50:07

  Kuriozalną wydaje się sytuacja, w której Wójt ze wsi pokazuje palcem Staroście co, ile i kiedy ma zrobić, i w zamian za co. Na zabezpieczenie środków celowych był czas i mnóstwo okazji. Pieniążki się pokończyły i o to cała wrzawa. Rodzina Pana Wójta anonimowo zachwala piękny skansen (wylęgarnie szczurów) i dziurawe przedszkole, a wódka i piwo bez paragonów leje się na festynach strumieniami.
  Mam nadzieję, że któryś radny pójdzie w końcu po rozum do głowy i całą tą niegospodarność zgłosi do samorządowego kolegium odwoławczego, co będzie podstawą do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w stosunku do pana...gospodarza.
  A za dwa miesiące przeczytacie Państwo list otwarty do czytelników zambrow.org, o treści mniej więcej : "to nie moja wina, że wydarzył się wypadek. To wina śniegu, bo napadał i zamarzło, a przecież mu nie pozwoliłem".
  Wyborcy Pana Wójta chcieliby się też dowiedzieć troszkę wiecej w temacie warunków zabudowy na działce bezpośrednio przylegającej do działki Pana Wójta (w Ostrożnem). Dlaczego radny, Pan Andrzej (wlasciciel) napisał w ogłoszeniu, że rozpoczęła się procedura i warunki są w trakcie, skoro nie są? Czy ta działka to nie jest trójkąt widoczności na skrzyżowaniu?
  A Pani, która napisała na profilu fb gminy szumowo, że starosta powinien osobiście wziąć łopatę i Wam poodsnieżać... niestosowne i niesmaczne.
  Z głębokim poważaniem...A.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:10:07

  Utrzymanie zimowe dróg powiatowych należy do Starosty. I o co ten krzyk ... Wiadomo kogo

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:15:31

  Starosta. Śmiech. On nie wie czy żyje. Jach towarzysz nie kazał.

 • Obserwator - niezalogowany 2019-12-02 19:29:13

  Panowowie się siłują na pokazanie kto ważniejszy.
  Jeden i drugi ma samochód służbowy z kierowcą, a nie potrafią do siebie pojechać i porozmawiać jak chłop z chłopem.
  Żenujące.
  Swoją drogą odśnieżone drogi zimą to priorytet.
  Skoro gminę stać na świetlice, wiejskie zabawy czy rdzrwiejące place zabaw, to i chodnik stać zrobić. Kwestia priorytetów.
  Podsumowując, chodnik będzie czy go nie będzie to i tak nikt się po nim nie przejdzie, bo nie będzie odśnieżony.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 20:30:31

  A czemu to starosta boi się odśnieżania w gminie Szumowo aż się skarży na swojej stronie internetowej :) Czyżby się bał że nie dorówna Wójtowi z Szumowa i będzie odwalal taka kiche jak w innych gminach w każdą zimę.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 20:30:57

  Starosta? Śmiech? Nie to, co wujt w rokickowie, nie?

 • gość 2019-12-02 21:09:45

  Wójtowi niech ruda odśnieża chodniki. Co on myśli, ze będzie ustawiał wszystkich po swojemu.

 • gość 2019-12-02 21:11:00

  do łopaty i betoniary a nie za wójtowanie się pan bierzesz. Rozmawiać to trzeba umieć śmieszku.

 • gość 2019-12-02 21:19:21

  Jakby Cukierman był starostą też by się nie dogadał z Cukiermanem wójtem. Ten typ tak ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 21:25:21

  Nie bronię wójta ale w jednym z pism Ozlanski pisze ze wykona chodniki w -Głeboczu lub w Kaczynku a na stronie internetowej że chciał tu i tu a wójt nie chciał. Ciekawe "i" to nie to samo co "lub".
  I gdzie tu prawda.
  Kto ma się gniewać Głębocz czy Kaczynek?

 • gość 2019-12-02 21:30:29

  A to Wójt zapominał jak mieszkańcom Szumowa kazał odśnieżać chodniki. Pamięć ludzka jest krótka albo wybiórcza.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 21:40:12

  A z innymi Wójtami srarosta to się dogadał. Czy tylko z Cukiermanem nie potrafił.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 21:57:25

  Nawet do łopaty i betoniary nie. Gdyby ówczesny burmistrz nie podpowiedział, że trzeba wniosek o dofinansowanie złożyć to taki byłby z niego przedsiębiorca.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 22:01:17

  "Towarzysz Jach", "srarosta"... ty uważaj, bo będziesz płakał w sądzie i po prawników z warszawy biegł czym prędzej...gościu

 • gość 2019-12-02 22:14:19

  W nocy gołoledź a Wójt dopiero przetarg na zwalczanie jej ogłosił. I znowu wpadnie w poślizg na zakręcie wójta. Ale tamten poślizg to wyznacznik jak nie posypywał dróg powiatowych.

 • gość 2019-12-02 22:18:16

  Drogi wójcie w mieście też mieszkańcy sami odśnieżają chodniki przy swoich posiadłosciach takie jest prawo na tę chwilę. I koniec tematu, nie manipuluje Pan faktami.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 23:05:36

  Do odwołania, jeden o drugi przed SKO. Juz mieszkańcy obu gmin o to zadbają

 • gość 2019-12-03 06:59:53

  dajcie połowę sumy na odśnieżanie rolnikom a oni sami chętnie to zrobią,mają ciągniki a i czasu.Po co przepłacać jakiejś firmie

 • gość 2019-12-03 08:11:04

  za oceanem też płaci się mieszkańcom za odśnieżanie ulic i jakoś nie ma problemu tak jak ktos napisał rolasy maja taki sprzet ze odsnieza

 • gość 2019-12-03 16:54:04

  Rolasy niech pilnuja gnoju i tego co z pola na droge wyworza
  Jeszcze w tym roku jest spokój ale juz od wiosny kazdy rolnik bedzie drogi czyscil na błysk

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 17:25:44

  Zawołaj sobie Benię i strażaka Jarka to ci wójcie pomogą.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 18:18:45

  Ojoj oj oj. Marne widoki na kolejną kadencję

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 19:36:03

  Taka prawda, jak się dogadają to miej będzie do podziału i pytanie ile komu....
  A tak każdy bierze swoje, prawda panie kos

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 22:17:45


  "miałeś wójcie złoty róg, miałeś wójcie czapkę z piór, czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino... " i 150 k zł poszło w p..... Goodbye chodniki w Głęboczu i Kaczynku. Bogata gmina.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie trzypoziomowe na Osiedlu Wschód w Zambrowie (ul. Wyszyńskiego) o łącznej powierzchni 110 m2; 85,80 m2 powierzchnia mieszkalna, 12,70 m2..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało potrzebna? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie życzliwego i..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Instalacje Hydrauliczne, C.O,

Witam, oferuję wykonanie instalacji hydraulicznych w pełnym zakresie, instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych z nadzorem kierowniczym,..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"