:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Samorząd Województwa Podlaskiego przejął zambrowski PKS

samorząd, Samorząd Województwa Podlaskiego przejął zambrowski - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 4 lipca w Warszawie zostały podpisane umowy pomiędzy ministrem Skarbu Państwa i władzami województwa podlaskiego o nieodpłatnym przejęciu przez samorząd pięciu spółek PKS, w tym z Zambrowa.

W kwietniu, po dwóch latach wahania, sejmik Podlasia w końcu pozytywnie zaopiniował wnioski zarządu regionu o nieodpłatne przejęcie od Skarbu Państwa spółek PKS w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie.

W maju br. wicemarszałek województwa Mieczysław Baszko informował, że umowa jest „dobra, korzystna dla samorządu i PKS”, ale szczegółów nie podał. Mówił też, że obecnie nie ma koncepcji, by te spółki łączyć, mają być samodzielnymi podmiotami gospodarczymi.

Pięć podlaskich PKS-ów zatrudnia około półtora tysiąca osób. Spółki przewożą rocznie około 100 tysięcy pasażerów. Ich kondycja finansowa nie jest najlepsza.

Przejęcie spółek PKS w Podlaskiem ma pozwolić na sprawne zarządzanie i lepsze wykorzystanie ich taboru pod względem przewozów regionalnych, bo samorząd ma też w swojej gestii regionalne przewozy kolejowe. O komunalizację swoich spółek zabiegały m.in. działające w PKS związki zawodowe.

Ostatecznie, w poniedziałek 4 lipca zostały podpisane w Warszawie umowy z ministrem skarbu państwa o nieodpłatnym przeniesieniu praw z akcji pięciu spółek PKS: w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Siemiatyczach i Zambrowie. To dobra wiadomość dla zambrowskiego PKS-u, którego los, jeżeli nie przejąłby go samorząd województwa, mógł być zagrożony.

Polecamy:
:: Samorząd województwa przejmie zambrowski PKS
:: Czy samorząd Województwa Podlaskiego przejmie zambrowski PKS?
:: Nowe rozkłady jazdy autobusów na Portalu
:: Projekt Miasta Zambrów przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną

Samorząd Województwa Podlaskiego przejął zambrowski PKS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org