:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -2°C bezchmurnie

Rutki świętowały Dzień Rodziny [foto+video]

Wesołe miasteczko, parada motocyklistów, występ Teatru Form Różnych z Zambrowa, turniej piłki nożnej, loteria fantowa, stoiska z potrawami regionalnymi, koncerty gwiazd i zespołów lokalnych – te i inne atrakcje czekały na przybyłych na festyn z okazji Dnia Rodziny w Rutkach-Kossakach.

 

Dzień Rodziny w Rutkach-Kossakach odbył się w ubiegłą niedzielę, 1 lipca. Jak zwykle impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców gminy Rutki, ale również okolicznych miejscowości. Organizatorami festynu byli Wójt Gminy Rutki oraz Dom Kultury w Rutkach-Kossakach.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły m.in. bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, placu zabaw i statku z piłeczkami, skakać na trampolinach i grać w gigantyczne piłkarzyki. Dla nieco młodszych pociech dostępny był basen, gdzie dzieci pływały łódkami. Niemałą ciekawość wzbudził symulator dojenia krowy. Młodsi i starsi mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych wyciskając jak najwięcej „mleka”. Nie mogło oczywiście zabraknąć baniek mydlanych i malowania twarzy.

Impreza obfitowała w występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z koła tanecznego działającego przy Domu Kultury w Rutkach-Kossakach. Muzyczny popis dały też dzieci ze szkoły podstawowej. Później z kabaretem i pieśniami biesiadnymi zaprezentował się zambrowski Teatr Form Różnych. O godzinie 18:30 na scenie pojawił się finalista programu „Idol” Adam Kalinowski. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli Ivan Komarenko i zespół BASTA, którzy porwali publiczność do tańca i śpiewu. W międzyczasie zagrały też lokalne zespoły muzyczne: Format, Makler i Rezonans.

Ponadto na scenie wręczono nagrody dzieciom i młodzieży biorącym udział w konkursie ph. „Wybieram zdrowie”. Uczestnicy festynu wspierali miejscową Ochotniczą Straż Pożarną, kupując losy w loterii fantowej, a miłośnicy dwóch kółek mogli z bliska podziwiać wspaniałe motocykle, które następnie przejechały ulicami Rutek. W czasie trwania imprezy na boisku przy szkole rozegrano I Turniej Piłki Nożnej drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Rutkach-Kossakach.

Warto podkreślić, że przygotowanym atrakcjom towarzyszyły m.in. stoiska z potrawami regionalnymi, popcornem, goframi czy napojami.

Wszyscy doskonale się bawili, a impreza trwała do późnych godzin nocnych.


Rutki świętowały Dzień Rodziny [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się