:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”

wydarzenia, Ruszyły zapisy Festiwalu Piosenki Religijnej Patriotycznej „Bogu Ojczyźnie” - zdjęcie, fotografia

Grupy wokalne i soliści ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz grupy parafialne mogą spróbować swoich sił podczas XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Bogu i Ojczyźnie". Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza utalentowane dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w konkursie.

Co roku pod koniec listopada organizowany jest w Zambrowie Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”. Tegoroczna XVII edycja festiwalu odbędzie się 19 listopada w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury w Zambrowie. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. 

Głównym celem imprezy jest konfrontacja dorobku artystycznego młodzieży z powiatu zambrowskiego, popularyzacja piosenki religijnej i patriotycznej, a także poszerzanie repertuaru i kształtowanie poziomu artystycznego wykonawców. Festiwal to także okazja do promocji młodych artystów.

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz chóry, działające przy szkołach lub parafiach z każdej grupy wiekowej, począwszy od uczniów szkół podstawowych, a skończywszy na osobach dorosłych. Rywalizacja prowadzona będzie w czterech kategoriach. Pierwszą grupę stanowią dzieci ze szkół podstawowych, drugą - młodzież gimnazjalna, trzecią - uczniowie szkół średnich, natomiast czwarta kategoria to schole i zespoły parafialne.

Do konkursu może stanąć nie więcej niż trzech wykonawców (zespoły, soliści) z jednej szkoły lub placówki. Każdy w ramach festiwalu będzie prezentował dwie piosenki: jedną religijną, a drugą patriotyczną. Powołane przez organizatora jury konkursowe będzie oceniało uczestników na podstawie czterech kryteriów: dobór repertuaru, poziom wykonawczy, walory wokalne oraz ogólny efekt sceniczny i artystyczny.

Zgłoszenia do konkursu należy dostarczać do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Wyszyńśkiego 2B, 18-300 Zambrów). Termin zgłoszeń upływa 7 listopada 2016 roku. Kartę zamieściliśmy jako załącznik do artykułu.

Polecamy:
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]
:: Miłośnicy książek spotkali się po wakacjach [foto]
:: Dom Kultury w Rutkach zaprasza na darmowe zajęcia z tańca i aerobiku
:: „Perły Klasyki” w parafii Trójcy Przenajświętszej [foto]
:: Gmina Zambrów ma już 25 lat! [foto]
:: Monodramy w wykonaniu młodych aktorów TMA [foto]
:: Wystawa podopiecznych Pracowni Tkaniny MOK [foto]
:: Poezja słowna i śpiewana zagościła w murach filii MBP [foto]
:: MOK ogłasza konkurs na najpiękniejszy bukiet „Dary Jesieni”
:: „Kolor Serca”
:: „Wojsko Polskie II RP w Garnizonie Zambrów”
:: Weź udział w konkursie fotograficznym - „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”
:: Festiwal Sacrum et Musica rozpoczęty. Zapraszamy na koncerty

Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org