:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Rozpoczęła się termomodernizacja dwóch budynków szkolnych [foto]

inwestycje, Rozpoczęła termomodernizacja dwóch budynków szkolnych [foto] - zdjęcie, fotografia

Rozpoczął się kolejny etap termomodernizacji budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1, gdzie od września tego roku swoją siedzibę będzie miała Szkoła Podstawowa Nr 5. Podobne prace prowadzone są również przy budynku "Piątki", gdzie od nowego roku szkolnego zacznie funkcjonować nowe miejskie przedszkole.

Za budynkiem Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, wzdłuż ścian zewnętrznych, pojawiły się wykopy liniowe. Wszystko w związku z rozpoczęciem termomodernizacji obiektu (bloku socjalno–żywieniowego i bloku dydaktycznego), do którego od przyszłego roku szkolnego uczęszczać będą uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5.

W ramach projektu wykonane zostaną opaski wokół budynku, obróbka zewnętrzna okien z wymianą parapetów, izolacja i docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachów. Zaplanowano również wykonanie robót wykończeniowych i towarzyszących, m.in. obróbki blacharskie czy wymianę instalacji odgromowej. Koszt wszystkich prac to 1 mln 345 tys. zł.

Warto dodać, że rozpoczęte prace to kolejny (po ociepleniu w 2011 roku hali sportowej i wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w 2017 roku) etap termomodernizacji całego kompleksu MG1. Nie są to jednak jedyne inwestycje, zaplanowane do realizacji w najbliższym czasie przy budynku MG1. Za kwotę 45 tys. zł wymienione ma być ogrodzenie. Rozstrzygany jest też przetarg na wykonanie placu zabaw na terenie posesji szkoły.

Wcześniej przy ul. Wyszyńskiego rozpoczęła się największa tegoroczna inwestycja Miasta Zambrów związana z oświatą - przebudowa budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie i jego adaptacja do potrzeb przedszkola i żłobka. Prace rozpoczęły się tam od wymiany okien i elewacji oraz remontu dachu. Jak tylko uczniowie zakończą tam naukę (wcześniej niż zwykle, bo 31 maja), wówczas wykonawca będzie mógł przystąpić do prac wewnątrz obiektu, które będą polegały m.in. na wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, płukaniu instalacji C.O., czy przebudowie ścian.

W trakcie remontu w obecnym budynku „Piątki” powstanie 11 sal wychowania przedszkolnego dla 275 dzieci oraz sale żłobkowe dla 84 dzieci.

Polecamy:
:: Powstanie ścieżka od Księżego Lasku wzdłuż Jabłonki? Otwarto koperty w przetargu
:: Magazynowa rozkopana w dwóch miejscach [foto]
:: Ruszyła przebudowa mostu na ul. Kościuszki. Będzie „wahadło” [foto]
:: Miejska biblioteka zmieni się nie do poznania
:: Jest umowa w sprawie lądowiska dla szpitala
:: Budowa przedszkola i stołówki w Szumowie zbliża się ku końcowi. Wkrótce ruszy też przebudowa budynku „Piątki” [foto]
:: Dodatkowe pieniądze na „zielone” inwestycje
:: Będą nowe stanowiska dla autobusów [foto]
:: Zły stan dróg w powiecie zambrowskim [foto+video]


Rozpoczęła się termomodernizacja dwóch budynków szkolnych [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się