:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Rozpoczęła się rekrutacja do zambrowskich podstawówek

edukacja, Rozpoczęła rekrutacja zambrowskich podstawówek - zdjęcie, fotografia

Twoje dziecko urodziło się w 2011 roku? Sprawdź, w obwodzie jakiej szkoły podstawowej mieszkasz i jakie warunki musisz spełnić w trakcie rekrutacji do danej placówki.

Od 3 września 2018 roku obowiązkową naukę w szkołach podstawowych rozpoczną dzieci urodzene w 2011 roku. Wczoraj, 12 marca rozpoczęła się rekrutacja do zambrowskich placówek: Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Szkoły Podstawowej Nr 5.

Zgłoszenie o przyjęcie dziecka zamieszkałego w obwodzie danej szkoły można składać do 13 kwietnia. Rodzice siedmiolatków spoza obwodu danych placówek będą mogli składać wnioski do wybranej placówki w dniach od 19 kwietnia do 4 maja. Dokumenty dzieci spoza obwodu będą rozpatrywane, kiedy szkoła będzie posiadała wolne miejsca w klasach pierwszych po przyjęciu dzieci z obwodów.

Warto dodać, że o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej mogą się starać również rodzice sześciolatków (dzieci urodzone w 2012 roku). Musi być spełniony jeden z warunków:
:: dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny (rodzic zobowiązany jest dołączyć do wniosku zaświadczenie o realizacji przygotowania wydane przez dyrektora przedszkola)
:: poradnia psychologiczno – pedagogiczna wydała opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

W trakcie rekrutacji pod uwagę będą brane następujące kryteria:
:: dziecko zamieszkuje na terenie Miasta Zambrów – 5 pkt,
:: dziecko posiada rodzeństwo w szkole – 3 pkt,
:: niepełnosprawność dziecka – 3 pkt,
:: miejsce pracy rodzica znajduje się w obwodzie szkoły – 2 pkt,
:: rodzic dziecka jest absolwentem szkoły – 1 pkt.

Zgodnie z harmonogramem 10 maja komisje rekrutacyjne w podadzą do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Następnie do 14 maja rodzice kandydatów, w postaci pisemnego oświadczenia, potwierdzą wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły. Trzy dni później szkoły wywieszą ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Nowe obwody szkół

Przypominamy, że w związku z rządową reformą edukacyjną dotyczącą wprowadzenia ośmioletnich szkół podstawowych i likwidacją gimnazjów samorząd Miasta Zambrów, po konsultacjach z mieszkańcami, zdecydował żeby od roku szkolnego 2018/2019 nową siedzibą Szkoły Podstawowej Nr 5 był budynek wygaszonego Miejskiego Gimnazjum Nr 1 znajdującego się przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 6A w Zambrowie. Natomiast w budynku, w którym aktualnie funkcjonuje zambrowska podstawówka, władze naszego miasta planują utworzenie Miejskiego Przedszkola Nr 5 oraz miejskiego żłobka.

Chcąc przenieść zambrowską „Piątkę” z budynku przy ul. Obrońców Zambrowa do budynku przy ul. Wyszyńskiego Rada Miasta Zambrów musiała przyjąć uchwałę dotyczącą utworzenia nowych obwodów szkół podstawowych. Zgodnie z uchwałą przyjętą 30 stycznia 2018 roku wyglądają one następująco:

:: Szkoła Podstawowa Nr 3: aleja Wojska Polskiego od nr 32 (po stronie numerów parzystych) i od nr 25 (po stronie numerów nieparzystych) do granic administracyjnych Miasta, ulice: Dębowa, Elektryczna, Grunwaldzka, Kolejowa, Kościelna, Księdza Henryka Kulbata, Legionowa, Leśników, Magazynowa, Ofiar Katynia, Ogrodowa, Produkcyjna, Przykoszarowa, Sitarska, mjr Stanisława Knapika, Stokrotki, Strzelnicza, Targowa, Wolska.

:: Szkoła Podstawowa Nr 4: Białostocka – numery nieparzyste, rtm. Witolda Pileckiego (była Bolesława Podedwornego), Bolesława Prusa, Brzozowa, Elizy Orzeszkowej, Generała Józefa Bema, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Pułaskiego, Łomżyńska, Marii Konopnickiej, Młynowa, Nadrzeczna, Obwodowa, Ostrowska, Plac Sikorskiego, Podleśna, Polowa, Generała Stefana Kosseckiego, Sadowa, Słoneczna, Sosnowa, Stefana Żeromskiego, Świerkowa, Willowa, Wilsona, Zielona, Żytnia.

:: Szkoła Podstawowa Nr 5: aleja Wojska Polskiego – do nr 23 włącznie po stronie numerów nieparzystych i do nr 30 włącznie po stronie numerów parzystych, Adama Mickiewicza, Armii Krajowej, Białostocka – numery parzyste, Cmentarna, Fabryczna, Fryderyka Chopina, Grabowska, Handlowa, Ignacego Paderewskiego, Jantarowa, Józefa Piłsudskiego, Kapitana Władysława Raginisa, Krótka, Księdza Marcina Krajewskiego, Lipowa, Łanowa, Łąkowa, Mazowiecka, Milenijna, Obrońców Zambrowa, Papieża Jana Pawła II, Piaskowa, Pogodna, Poligonowa, Polna, Poświątne, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, 71 Pułku Piechoty, Rolnicza, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Świętokrzyska, Tadeusza Kościuszki, Wądołkowska, Ustronna, Wąska, Wodna, Wiejska, Wiśniowa, Zaciszna.

Do artykułu dołączamy zgłoszenia i wnioski do poszczególnych zambrowskich szkół podstawowych, które należy złożyć w sekretariacie danej placówki.

Polecamy:
:: Niebawem w „Czwórce” początek rekrutacji do klasy sportowej o profilu pływackim

:: Uczniowie „Czerwoniaka” zdobywali wiedzę na Polibudzie
:: Niebawem w „Czwórce” początek rekrutacji do klasy sportowej o profilu pływackim
:: Zambrowskie szkoły średnie powalczą o reprezentowanie województwa w olimpiadzie ogólnopolskiej
:: Międzynarodowy Dzień Kobiet w ZSO [foto+video]
:: Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte [foto]
:: Dzień Otwarty w „Trójce” [foto]
:: Uczniowie „Czerwoniaka” na Sweet Expo
:: Od jutra zapisy w zambrowskich przedszkolach
:: Młodzież z SP4 na wystawie „Eksperymentuj!”
:: Prezentacje Edukacyjno-Doradcze w „Czerwoniaku” [foto+video]
:: Dzień Myśli Braterskiej 2018 [foto]


Rozpoczęła się rekrutacja do zambrowskich podstawówek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się