:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Rozlicz pity 2017 przez Internet

artykuł sponsorowany, Rozlicz przez Internet - zdjęcie, fotografia

Składanie deklaracji podatkowych przez Internet to najwygodniejszy sposób na rozliczenia podatników z organami skarbowymi. Pity 2017 za rok podatkowy 2016 można składać już od początku stycznia.

Pity 2017 złożone w ustawowym terminie


Czas wyznaczony przez ustawę na rozliczenie z fiskusem zależy od rodzaju składanej deklaracji.31 stycznia 2017

Podatników rozliczających podatki w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, którzy składają roczne zeznanie na formularzu PIT 28 obowiązuje termin ostatniego dnia  stycznia roku następującego po roku podatkowym. W 2017 roku 31 stycznia przypada we wtorek. W latach kiedy 31 stycznia jest dniem wolnym od pracy, termin rozliczenia przypada na pierwszy dzień pracy po tym dniu.


W tym samym czasie deklaracje PIT-16A powinni złożyć podatnicy rozliczający się na zasadzie karty podatkowej oraz PIT-19A osoby duchowne.2 maja 2017

W terminie do 30 kwietnia roku następnego po roku podatkowym należy złożyć deklaracje PIT 36, PIT 36L, PIt 37, PIT 38, PIT 39. W roku 2017 mamy nieco więcej czasu, bo termin upływa dopiero 2 maja. Jest to zgodne z zapisem w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, który pozwala przesunąć termin rozliczenia pit na pierwszy dzień pracy po wolnym od pracy terminie 30 kwietnia.


Zachowanie terminu uznane jest wtedy, gdy urząd skarbowy otrzyma nasz pit złożony bezpośrednio, rozliczony online lub nadany na poczcie lub złożony w urzędzie konsularnym przed upływem terminu.


Terminy składania pitów przez internet

W przypadku, gdy składamy pity 2017  elektronicznie istotny jest moment otrzymania z urzędu skarbowego online urzędowego poświadczenia odbioru (UPO). Poświadczenie takie powinniśmy uzyskać najpóźniej przed północą w ostatnim dniu obowiązującego terminu.


Jak tłumaczy specjalista z portalu https://www.pitax.pl/pity-2017/ jest to duża przewaga rozliczenia pit przez internet nad innymi sposobami, gdyż daje nam dodatkowe godziny po zamknięciu urzędów i poczty.


Pity w formie elektronicznej możemy rozliczać przez wszystkie dni tygodnia, w dni wolne od pracy i święta. Godzina też nie jest istotna, programy do rozliczania pit oraz system e-Deklaracje są dostępne przez całą dobę.


Pity elektronicznie możemy wysyłać z dowolnego miejsca, jeśli tylko mamy dostęp do internetu. Możemy je wysłać z własnego domu, biura, z podróży (nawet zagranicznych) itd.


Wstępnie wypełnione pity (PFR)

Ministerstwo Finansów przygotowało ułatwienie w rozliczaniu pit, jakim jest usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Dotyczy ona deklaracji podatkowych PIT 37 i PIT 38, które są sporządzane na podstawie informacji rocznych sporządzanych przez płatników. Usługa jest dostępna  od 15 marca, dopiero po otrzymaniu przez system fiskalny informacji PIT 11 i PIT 8C. Płatnicy mają obowiązek przesłać te informacje do urzędów skarbowych najpóźniej do końca lutego.Urzędnicy skarbowi  mając te informacje mogą przygotować wstępnie wypełnione zeznanie za podatnika.


Gotowa deklaracje PIT 37 i PIT 38 podatnik ma obowiązek sprawdzić, ponieważ to on jest odpowiedzialny za prawidłowe złożenie zeznania podatkowego. Może też wprowadzić zmiany. Najczęstsze zmiany związane są z korzystaniem przez podatnika z odliczeń z tytułu przysługujących mu ulg podatkowych. Może to być też złożenie wniosku o przekazanie 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zmiany mogą dotyczyć też samych dochodów, jeśli np. nie wszystkie zostały ujęte we wstępnie rozliczonym zeznaniu.


Wysyłanie deklaracji przez internet

Gotowa deklaracje pit wysyłamy do właściwego urzędu skarbowego przez system e-Deklaracje. Przed wysłaniem deklarację należy podpisać . Tylko podpisana deklaracja jest ważna. W przypadku gdy wysyłamy pity 2017 przez internet wymagany jest podpis elektroniczny.  Dla osób fizycznych podpis elektroniczny składa się z zestawu danych autoryzujących, jakimi są: identyfikator podatkowy NIP albo PESEL, pierwsze imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania oraz kwota przychodu z dowolnej deklaracji podatkowej złożonej rok wcześniej ( jeśli nie była składana deklaracja  należy wpisać 0). Poprawnie wypełniony i podpisany formularz uzyska status “200”, co pozwoli na pobranie urzędowego poświadczenia odbioru (UPO). Jest to dowód na to, że urząd skarbowy online otrzymał nasz pit.


Programy do rozliczania pit przez internet


Programy do rozliczania pit przez internet pomagają na każdym etapie wypełniania i wysyłania deklaracji. Takim programem jest PITax.pl Łatwe podatki. Korzystając z programu nie musimy znać przepisów podatkowych, limitów odliczeń i wskaźników do obliczenia podatku. Program sam wykonuje wszystkie obliczenia po podaniu przez podatnika podstawowych danych. Program sam wypełnia wymagane załączniki do poszczególnych zeznań i przy korzystaniu z ulg podatkowych. Rozliczenie pit przez internet jest bardzo łatwe i może wykonać je każdy. Nie ponosi się przy tym żadnych kosztów i oszczędza drogocenny czas. Program do rozliczania pit jest bezpłatny. Porady podatkowe znajdziemy nie ponosząc żadnych opłat w bazie wiedzy lub korzystając z infolinii Krajowej Informacji Podatkowej. Rozliczenie pit online trwa zaledwie kilka minut.

Rozlicz pity 2017 przez Internet komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org