:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Rowerzysta pod kołami samochodu [foto+video]

Na jednej z ulic Zambrowa doszło do wypadku rowerzysty z pojazdem osobowym. To na szczęście tylko symulacja zdarzenia drogowego zorganizowana przez zambrowskich policjantów oraz Grupę Ratowniczą „Nadzieja”. Mundurowi zaprezentowali młodzieży ZSA i przechodniom pracę mundurowych  Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Kryminalnego. Uczestnicy mogli również wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy oraz obejrzeć sprzęt specjalistyczny.

Dziś około godziny 9:00 na jednej z ulic Zambrowa doszło do zderzenia osobówki z cyklistą, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. W wypadku ucierpiała kobieta jadąca rowerem. Były to na szczęście tylko działania symulacyjne funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie przeprowadzone wspólnie z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” na terenach zielonych nad zalewem miejskim.

 

Mundurowi, w ramach kampanii MSWiA pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zwracają uwagę rowerzystom na fakt, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Funkcjonariusze podkreślają, że w tym zakresie niezbędne są: przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dbanie o stan techniczny roweru oraz obowiązkowe wyposażenie, jazda w kasku i kamizelce odblaskowej, poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego – zarówno pieszych, jak i kierowców pojazdów silnikowych.

 

- „Przeprowadzone działania profilaktyczne miały na celu uświadomienie społeczeństwu bezpieczeństwa w ruchu drogowy, w tym jak ważna jest rozwaga, ostrożność i skupienie się na drodze. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to nie tylko piesi, ale również kierowcy jednośladów. Chcemy przypomnieć, a niektórych uświadomić, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna, że powiadomienie służb ratunkowych policji, staży pożarnej, pogotowia ratunkowego, jest już udzieleniem pomocy. Podkreślamy ważność numeru alarmowego 112 oraz przypominamy, czym się wyróżniają numery 997, 999,998.” - mówi oficer prasowa KPP w Zambrowie mł. asp. Agnieszka Predko.

 

Przy stoiskach profilaktycznych funkcjonariusze rozmawiali na temat pracy w policji, między innymi przekazując materiały informacyjne „Zostań Jednym z Nas”. Uczestniczące klasy mundurowe oraz przechodnie chętnie korzystali z wiedzy mundurowych i  wykazali duże zainteresowanie służbą w policji. Dzielnicowi wyjaśnili mieszkańcom powiatu zambrowskiego, na czym polega i jak działa aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda – Dzielnicowy bliżej nas”.

 

Przy wykorzystaniu symulatora zderzeń funkcjonariusze pokazywali ponadto, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo podczas działań uczestnicy mogli skorzystać z alkogogli, czyli okularów imitujących stan po spożyciu alkoholu. Zgromadzeni przechodnie oraz młodzież mogli również wziąć czynny udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy zorganizowanym przez zambrowski oddział Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Rowerzysta pod kołami samochodu [foto+video] komentarze opinie

  • gość 2018-04-26 18:43:46

    To może inscenizacja typu pieszy pod kołami rowerzysty na chodniko -ścieżce ?

Dodajesz jako: Zaloguj się