:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  3°C rozproszone chmury

Rodzice pożegnali swoje nienarodzone dzieci [foto]

Każdego roku w Polsce ok. 40 tysięcy kobiet doświadcza poronienia. Kolejne 1,5 tys. dzieci rodzi się martwe, a 5 tys. nie dożywa 18. roku życia. Nie da się słowami opisać wszechogarniającego smutku, jaki towarzyszy rodzicom po stracie dziecka. Pomyślmy o tym szczególnie dziś, 15 października, w Dniu Dziecka Utraconego.

 

15 października jest Międzynarodowym Dniem Dziecka Utraconego. Dzień ten poświęcony jest przede wszystkim osobom, których dzieci zmarły w wyniku poronienia lub już po urodzeniu. Obchodom towarzyszą zazwyczaj modlitwy, symboliczne pochówki i spotkania rodzin po stracie.

 

Również rodzice w Zambrowie mogli pożegnać swoje nienarodzone dzieci oraz uczcić ich pamięć. W sobotę, 13 października w parafii pw. Ducha Świętego odbył się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzinami, których ciała nie zostały odebrane ze szpitala lub rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobie Dzieci Utraconych.

 

Na nabożeństwo przybyli rodzice dzieci, dziadkowie, przyjaciele i znajomi rodzin, aby we wspólnej modlitwie połączyć się w bólu po stracie dzieci lub też uczcić pamięć po nich. Zebrani wysłuchali budującego kazania ks. Łukasza Rybińskiego, który mówił m.in. o miłości, zwłaszcza małżeńskiej, dzięki której można przetrwać ciężki czas po śmierci bliskiej osoby. Po mszy urna z prochami została przeniesiona do grobu Dzieci Utraconych na zambrowskim cmentarzu komunalnym.

 

Warto dodać, że w sobotę pogrzeby dzieci utraconych odbyły się również w Grajewie, Kolnie, Łomży, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, a dzisiaj także w Wyszkowie.

 Jeśli ty lub kogoś z twojej rodziny doświadczył utraty dziecka - zachęcamy do odwiedzenia stron: poronilam.pldlaczego.org.plporonienie.info, gdzie można znaleźć nie tylko porady psychologiczne czy prawne, ale również podzielić się przeżyciami i wspólnie przejść ten trudny okres z innymi rodzicami. 

Rodzice pożegnali swoje nienarodzone dzieci [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org