:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Rekrutacja do szkół średnich. Cz. 3 - Informator ZSO

edukacja, Rekrutacja szkół średnich Informator - zdjęcie, fotografia

Przedstawiamy zasady i terminy rekrutacji do I Liceum im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie, w tym harmonogram rekrutacji i profile kształcenia.

Chcąc pomóc przyszłym absolwentom szkół gimnazjalnych z powiatu zambrowskiego na łamach naszego Portalu publikujemy cykl artykułów dotyczących ofert zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych. W minionym tygodniu przedstawiliśmy informator z Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Dziś trzeci i zarazem ostatni artykuł z tej serii – poświęcony rekrutacji do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie w roku szkolnym 2018/19 dla absolwentów gimnazjów przygotowano aż 7 klas o różnych specjalnościach. Gimnazjaliści mogą wybierać pomiędzy klasami z rozszerzeniem przedmiotów:

  • język polski, historia, język angielski (profil prawniczo-dziennikarski)
  • matematyka, fizyka, informatyka, język angielski dla zainteresowanych (profil politechniczny)
  • geografia, matematyka, język angielski (profil architektoniczny)
  • biologia, chemia, język angielski (profil medyczno-kosmetyczny)
  • geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski (profil turystyczno-językowy)
  • biologia, geografia, język angielski (profil sportowy)
  • dwa języki obce (w tym j. angielski biznesowy) oraz geografia lub matematyka (profil biznesowo-lingwistyczny)
     

Do wyboru są dwa języki obce (wiodący i uzupełniający) spośród: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Pierwsze dokumenty aplikacyjne, czyli podania o przyjęcie do pierwszej klasy uczniowie mogą składać do 22 czerwca do godz. 15.00. Wyjątkiem są kandydaci do klasy o profilu sportowym, którzy podania mogą złożyć do 18 maja do godz. 15:00. W dniach 21-29 maja zaplanowano dla nich próby sprawnościowe (dokładny termin prób zostanie ogłoszony po zakończeniu składania podań). Ogłoszenie listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, nastąpi 30 maja do godz. 12:00.

Następnie do 25 czerwca absolwenci gimnazjów będą musieli dostarczyć kopie świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły nastąpi 13 lipca o godz. 10:00.


Wymagane dokumenty to:
- podanie o przyjęcie do klasy pierwszej (kwestionariusz podania znajduje się w załączniku do tego artykułu)
- świadectwo ukończenia gimnazjum
- zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego
- cztery zdjęcia legitymacyjne podpisane na odwrocie
Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Rekrutacja do szkół średnich. Cz. 3 - Informator ZSO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się