:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Rekordowa kwota w Finale WOŚP w Zambrowie [foto]

społeczeństwo, Rekordowa kwota Finale WOŚP Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia

Około 54 tys. 680 zł - tego się nikt nie spodziewał! XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Nasi wolontariusze kwestowali w Zambrowie, Kołakach Kościelnych, Rutkach, Szumowie, a także w Wysokiem Mazowieckiem i Czyżewie. Tym razem pieniądze zbierano dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dzisiaj w całym kraju. Kolejny raz rzesze Polaków połączył jeden cel - pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku pieniądze zbierane były dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Zambrów również przyłączył się do kwestowania.

W zambrowskim sztabie WOŚP, który po raz 19. powstał przy Miejskim Gimnazjum Nr 1, pracowało około 60 wolontariuszy z identyfikatorami Wielkiej Orkiestry plus kilkadziesiąt osób pomagających w kweście i organizacji finału. Byli to głównie uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych oraz nauczyciele.

Jak udało nam się wstępnie ustalić, w tym roku zambrowski sztab zebrał około 54 tys. 680 zł. To prawdziwy rekord! Dla porównania - w 2017 roku w naszym mieście zebrano 42,7 tys. zł, a rok wcześniej – 39,8 tys. zł. Udało się to jak zwykle dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu i pracy wolontariuszy oraz ofiarności mieszkańców Zambrowa i okolicznych miejscowości.

Wolontariusze kwestowali dziś od godziny 8:00 do 17:00 na ulicach Zambrowa, Kołak Kościelnych, Rutek, Szumowa, Wysokiego Mazowieckiego i Czyżewa. Spotkać ich można było w najruchliwszych miejscach, czyli w okolicach kościołów i dużych sklepów. Wszystkim wspierającym akcję wręczali czerwone serduszka – naklejki z napisem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Do puszek wrzucano różne kwoty, od „miedziaków” po banknoty o nominałach 20 zł, a nawet 100 zł.

W ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie rozegrano dzisiaj dwa turnieje sportowe. W Miejskim Gimnazjum Nr 1 chłopcy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych już od godziny 10.00 walczyli w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów (więcej informacji TUTAJ). Natomiast w hali Zespołu Szkół Nr 1 drużyny siatkarskie zmierzyły się w Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Zambrowskiego (relacja i zdjęcia TUTAJ).

W międzyczasie w Miejskim Gimnazjum Nr 1 do kwestowania zachęcały panie podczas darmowego treningu fitness pod okiem instruktorki Mileny Ostrowskiej z klubu Aerobic Forma.

Podobnie jak w roku ubiegłym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc w Miejskiej Pływalni „Delfin”. Każdy ochotnik, pod nadzorem doświadczonych instruktorów, z całą aparaturą mógł zejść pod wodę i wrzucić monety do puszki zlokalizowanej na dnie basenu. Sztuka ta nie była prosta, bowiem sprzęt do nurkowania waży ok. 25 – 30 kg. Chętnych jednak nie brakowało, co widać na dołączonych do artykułu zdjęciach.

W tym roku do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyli się również aktorzy działającego w Zambrowie Teatru Młodego Aktora. Artyści przedstawili dzisiaj na scenie Centrum Kultury sztukę pt. „Z jakim się wdajesz, takim się stajesz”. Wstęp był bezpłatny, ale przy wejściu do placówki każdy mógł wrzucić pieniądze do puszek WOŚP.

Warto dodać, że Miejskie Gimnazjum Nr 1 zorganizowało wielką loterię fantową. Nagrody wolontariusze pozyskali od lokalnych przedsiębiorców. W tygodniu przed finałem na terenie szkół podstawowych i w gimnazjum rozprowadzane były losy. Całkowity przychód trafiał do puszek WOŚP.

Dzisiejsza kwesta na ulicach miasta zakończyła się około godziny 17:00. Wszyscy wolontariusze z puszkami wrócili bezpiecznie do świetlicy Miejskiego Gimnazjum Nr 1, gdzie czekał na nich tort w kształcie serca przygotowany przez Cukiernię „Anna”.

Jak zwykle finał WOŚP w Zambrowie nie doszedłby do skutku, gdyby nie Andrzej Trochimowicz – szef zambrowskiego sztabu oraz osoby wspierające go w tych działaniach: dyrektor MG1 Ryszard Ogrodnik, wicedyrektor Dariusz Grabowski i kilku nauczycieli MG1 oraz innych szkół. Nie można tu przemilczeć roli każdego z 60 wolontariuszy - głównie uczniów Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.

Był to już dziewiętnasty Finał WOŚP w Zambrowie organizowany przez Miejskie Gimnazjum. Warto jednak przypomnieć, że 2 stycznia 1994 r. pierwszy zambrowski finał WOŚP zorganizowany został przez drużyny Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej: IV Zambrowską Drużynę Harcerzy im. Andrzeja Małkowskiego i VII Zambrowską Drużynę Harcerek im. Olgi Małkowskiej. Wówczas w naszym mieście zebrano ponad 36 milionów zł (oczywiście starych zł), 16 dolarów, 10 marek niemieckich oraz biżuterię. Zbiórka w szkołach przyniosła dodatkowe 16 mln zł. Wówczas w Zambrowie w ramach drugiego krajowego finału WOŚP zebrano kwotę wystarczającą na operację serca jednego dziecka.

Polecamy:
:: Siatkarze zagrali dla WOŚP [foto]
:: Wyniki XIX WOŚP-owego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów [foto]
:: Wolontariusze WOŚP spotkali się z policjantami [foto]
:: Finał WOŚP coraz bliżej! Znamy plany zambrowskiego sztabu
:: Tak wyglądał XXV Finał WOŚP w Zambrowie [video]
:: Padł rekord! Zambrów zebrał ponad 42 tys. zł na WOŚP! [foto]
:: Wyniki XVIII WOŚP-owego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów [foto]
:: V WOŚP-owy Turniej Streetballowy [foto]
:: Siatkarze rozpoczęli tegoroczną edycję WOŚP w Zambrowie [foto]


Rekordowa kwota w Finale WOŚP w Zambrowie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org