:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Realizacja odcinka S8 od granicy województwa do Ostrowi Mazowieckiej na ostatniej prostej [foto]

Do końca września tego roku GDDKiA planuje udostępnić kierowcom trzy mazowieckie odcinki drogi ekspresowej S8. Już pod koniec lipca ma być otwarty fragment tej drogi od granicy województwa do Ostrowi Mazowieckiej. Na finiszu są też prace na odcinkach: od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba oraz od węzła Poręba do Wyszkowa.

Trwają intensywne prace przy budowie mazowieckich odcinków drogi ekspresowej S8 od Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego. Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że mają one być udostępnione kierowcom już w III kwartale bieżącego roku. Realizowane kontrakty dotyczą 38,5 km ekspresówki, warte razem blisko miliard złotych.

 

Pod koniec lipca pierwsze auta powinny pojechać dwoma jezdniami pomiędzy granicą województwa podlaskiego a obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. Zaawansowanie prac na tym 9,5 kilometrowym odcinku szacowane jest na około 80%. Gotowa jest asfaltowa nawierzchnia drogi głównej. Obecnie trwają jeszcze prace przy obiektach inżynierskich, ekranach akustycznych oraz drogach serwisowych.

 

Nieco późniejsze terminy deklarują wykonawcy odcinków o nawierzchni betonowej: od węzła Poręba do Wyszkowa. Tu puszczenie ruchu przewidywane jest w drugiej połowie września, natomiast fragment od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba ma zostać udostępniony kierowcom prawdopodobnie w II połowie sierpnia tego roku.

 

Na obu odcinkach trwają jeszcze prace przy nawierzchniach jezdni w ciągu głównym - na odcinku od Ostrowi do węzła Poręba roboty są już na finiszu, natomiast na odcinku od węzła Poręba do Wyszkowa zostało do ułożenia około 55 tys. metrów kwadratowych betonu cementowego (z 265 tys. z jakich mają być zbudowane obie jezdnie). Poza tym trwają także roboty na obiektach inżynierskich oraz przy drogach serwisowych i ekranach akustycznych. Zaawansowanie prac waha się od 68 po prawie 80%.

 

Rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski przekazał w poniedziałek, że cały odcinek S8 Warszawa-Białystok, według obecnych planów, ma być gotowy z początkiem października.

 

Fot. s8ostrow.pl

Realizacja odcinka S8 od granicy województwa do Ostrowi Mazowieckiej na ostatniej prostej [foto] komentarze opinie

  • fero - niezalogowany 2018-06-12 23:11:48

    Nareszcie. Czekam z niecierpliwością.

Dodajesz jako: Zaloguj się